روسیه و سیستم دفاع از زمین در مقابل باران شهاب سنگ

روسیه و سیستم دفاع از زمین در مقابل باران شهاب سنگ

نجوم ایران/ منابع خبری روس از طراحی سیستم دفاع از زمین در مقابل باران های شهاب سنگ در آژانس فدرال فضایی روسیه برای کاهش تلفات و خسارات ناشی از این پدیده خبر دادند.
این سازمان سیستم های آینده دار دفاع از زمین در مقابل حمله اجسام فضایی را پیشنهاد داده است.
برنامه جدید، طراحی سیستم نظارت بر فضا و اسکن آن را برای یافتن اجسام خطرناک فضایی که به زمین نزدیک می شوند در نظر می گیرد. براین مبنا به هنگام وقوع حادثه، دستگاه ویژه ای برای تغییر مسیر پرواز جسم فضایی به سوی آن پرتاب می شود.
**سیستم بی نظیر دفاع از زمین در مقابل شهاب سنگ ها در کارخانه دفاعی در ناحیه چلیابینسک در اورال ساخته شده است.
طرح جدید روسیه به طور شبانه روزی از زمین در مقابل اجسام آسمانی دفاع خواهد کرد. به دلیل سقوط شهاب سنگ های ریز و درشت در ناحیه چلیابینسک در ماه فوریه سال گذشته بیش از هزار نفر آسیب دیدند و ضررهای مالی زیادی به این منطقه وارد شد.
زمان آن فرا رسیده است که این گونه فجایع طبیعی هشدار داده شوند. دانشمندان بارها این موضوع را عنوان کردند.
متخصصان کارخانه دفاعی در شهر 'میاس' ناحیه چلیابینسک فکر کردند که برای دفاع از زمین در مقابل 'مسافران' ویرانگر فقط موشک کافی نخواهد بود. این سیستم ها هدف را معین می کنند. تلسکوپ های مداری به عنوان چنین سیستم های نظارت بر زمین کار خواهند کرد.
براساس طرح جدید نظارت آسمان، چهار دستگاه هوشمند به طور شبانه روزی بر آسمان و زمین نظارت دارند. دو تلسکوپ در فاصله یک و نیم کیلومتری از زمین قرار می گیرند و دو تای دیگر 10 برابر دورتراست
چهار تلسکوپ مافوق قوی برای کشف حتی کوچکترین جسم آسمانی از نظر فضایی کافی خواهد بود. تلسکوپ های فضایی شهاب هایی به اندازه چند متر را شناسایی می کنند که در فاصله 2 و نیم میلیون کیلومتری زمین قرار داشته باشند.
اطلاعات در باره تلسکوپ ها به مرکز ویژه ای منتقل می شود. این مرکز در باره میزان خطرناک بودن جسم آسمانی و اینکه آیا باید آن را نابود کرد تصمیم می گیرد.
طبق این گزارش مقطع زمانی تحقیقات علمی در این زمینه در سال های 2016 تا 2025 میلادی در نظر گرفته شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روسیه و سیستم دفاع از زمین در مقابل باران شهاب سنگ» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X