ظریف: بخش‌های نظارتی باید بتوانند بدون نگرانی نظرات خود را بیان کنند هرچند با نظر وزیر مخالف باشد

ظریف: بخش‌های نظارتی باید بتوانند بدون نگرانی نظرات خود را بیان کنند هرچند با نظر وزیر مخالف باشد

نسیم/ در این مراسم محمدجواد ظریف با اشاره به جایگاه نظارت و ارزیابی در وزارت‌ امور خارجه، بر نقش مهم بخش‌های نظارتی در زمینه شناسایی نیروهای مستعد و کاهش بروز تخلفات اداری تاکید کرد.

مراسم معارفه حجت الاسلام و المسلمین مصطفی حائری فومنی بعنوان دستیار ویژه وزیر در امور نظارتی با حضور محمدجواد ظریف وزیر محترم امور خارجه ، معاونین و مدیران ارشد دستگاه سیاست خارجی برگزار شد.

ظریف در این مراسم با اشاره به جایگاه رفیع نظارت و ارزیابی در وزارت امور خارجه، نقش مهم بخشهای نظارتی در زمینه حسن اجرای قوانین و مقررات ، افزایش بهره وری ، شناسایی نیروهای مستعد و توانمند و کاهش بروز تخلفات اداری در دستگاه را یادآور شد و بر ضرورت تقویت این بخش تأکید کرد.

وزیر امور خارجه، تقویت اعتماد به نفس مدیران و کارشناسان در ارائه نظر کارشناسی، را مهم دانست و تأکید کرد که بخش های نظارتی وزارت امور خارجه می بایست فضایی را ایجاد کنند که کارشناسان بدون هیچگونه نگرانی بتوانند نظرات کارشناسی و مستدل خود را هر چند که با نظر وزیر مخالف باشد به راحتی بیان کنند.

ظریف همچنین با اشاره به نگاه روشن آقای فومنی و سابقه موفق مدیریتی وی ، برای ایشان در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.

فومنی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حسن اعتماد وزیر امور خارجه ، تداوم خدمت به کارکنان این وزارتخانه را که قریب به نیمی از آنها ایثارگر می باشند ، افتخاری برای خود دانست .

وی همچنین بر ضرورت تلاش بمنظور افزایش اعتماد کارکنان وزارت امور خارجه به بخش های نظارتی تأکید نمود و خواستار همکاری جمعی برای تقویت این بخش مهم در دستگاه دیپلماسی گردید.

وی با اشاره به اهتمام جدی بخش نظارتی وزارت خارجه به اجرای منویات مقام معظم رهبری در سیاست خارجی ، تلاش برای افزایش کارآمدی بخش های نظارتی از طریق بازتعریف وظایف آنها ، آسیب شناسی عملکرد گذشته ، استفاده از شیوه های علمی ارزشیابی و بازرسی ، تقویت فرهنگ پاسخگویی و شفافیت در انجام امور و استفاده از خرد جمعی را از جمله برنامه های خود اعلام نمود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظریف: بخش‌های نظارتی باید بتوانند بدون نگرانی نظرات خود را بیان کنند هرچند با نظر وزیر مخالف باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X