اولتیماتوم مجلس به سازمان امور اراضی کشور

اولتیماتوم مجلس به سازمان امور اراضی کشور

باشگاه خبرنگاران/ نوری گفت، کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع طبیعی مجلس، از سازمان امور اراضی کشور خواسته است تا هرچه سریعتر برای حل معضل زمین خواری چاره‌ای بیاندیشند.

سید راضی نوری، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع طبیعی مجلس اظهار داشت: در جلسه‌ای که اخیرا در کمیسیون کشاورزی تشکیل شده از سازمان امور اراضی کشور و ادارات صنایع طبیعی خواسته شد تا به روند تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی توسط زمین خواران رسیدگی و از ادامه‌ی آن جلوگیری شود.

وی ادامه داد: این سازمان‌ها از طریقی افزایش نظارت بر مجموعه‌ی خود و با همکاری دیگر نهاد‌های نظارتی مثل سازمان بازرسی و قوه‌ی قضاییه می‌توانند مانع از تغییر کاربردی این زمین‌ها شوند.

نوری گفت: درسال‌های اخیر عدم سود آوری فعالیت‌های کشاورزی، مثل برنج کاری در شمال باعث شد تا کشاورزان رغبتی به کاشت نداشته باشند و این امر باعث ترغیب سودجویان و دلالان زمین برای خرید زمین‌های کشاورزی از کشاورزان شده است.

وی افزود: دلالان با تطمیع کشاورزان و خرید هکتاری زمین‌های آنان، این زمین‌ها را خرد کرده و از طریق پوشش‌های قانون برای فعالیت‌های خود، زمین‌های خرد شده را تغییر کاربری داده و به قیمت‌های بسیار بالاتر به فروش می‌رسانند.

این نماینده مجلس ادامه داد: از جمله راهکار‌های جلوگیری از این معضل، اطلاع رسانی به بخش کشاورزی است،‌ به نحوی که هیچ خرید و فروش را بدون نظارت دستگاه‌های نظارتی مربوطه انجام ندهند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اولتیماتوم مجلس به سازمان امور اراضی کشور » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X