نخستین بانک تخصصی گیاهان دارویی افتتاح شد

نخستین بانک تخصصی گیاهان دارویی افتتاح شد

انجمن طب سنتی ایران/ نخستین هرباریوم تخصصی گیاهان دارویی کشور در دانشگاه شهید بهشتی رونمایی می شود. مراسم رونمایی از نخستین هرباریوم تخصصی گیاهان دارویی کشور و ثبت شده بین المللی در دانشگاه شهید بهشتی، در محل پژوهشکده گیاهان و مواد اولیه دارویی برگزار شد.در این بانک تخصصی، انواع گیاهان دارویی بومی و انحصاری کشور توسط تیم های تحقیقاتی قوی، جمع آوری شده و در شرایط استاندارد نگهداری می شوند.داشتن سایت فعال بین المللی این هرباریوم امکان دسترسی متقابل به اقصی نقاط کشور و جهان را فراهم کرده است بگونه‌ای که هم اکنون از کشورهای منطقه خلیج فارس در خواست هایی برای دانشگاه شهید بهشتی جهت تاسیس بانک های مشابه صورت گرفته است.یکی از مظاهر توان یک کشور، داشتن ذخائر غنی ترکیبات طبیعی برای مواجه با انواع جدید میکروب ها و یا شرایط بدخیم دیگر است. حضور بانک‌های نگهداری ترکیبات طبیعی، پاسخ مناسبی برای حفظ این ذخائر خواهد بود.بانک نگهداری گیاهان را هرباریوم می گویند. درکنار این بانک، بانک‌های نگهداری عصاره و اسانس نیز وجود دارد. مواد طبیعی موجود در این بانک ها، منبع بسیار خوبی برای ارزیابی خاصیت ضد میکروبی آنها خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستین بانک تخصصی گیاهان دارویی افتتاح شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X