اژه ای: رانت 650 میلیون یورویی یک پرونده نظارتی است/ فیلترینگ رسانه ها از حوزه اختیارات وزارت ارشاد خارج است

اژه ای: رانت 650 میلیون یورویی یک پرونده نظارتی است/ فیلترینگ رسانه ها از حوزه اختیارات وزارت ارشاد خارج است

مهر/ معاون اول قوه قضاییه گفت: موضوع رانت 650 میلیون یورویی وزارت صنعت یک پرونده نظارتی است و تا کنون پرونده قضایی در این رابطه تشکیل نشده است.

غلامحسین محسنی ازه ای در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص روند پیگیری پرونده مهدی هاشمی گفت: زمان رسیدگی به این پرونده بستگی به میزان دفاع دارد و دادگاه نیز با حضور وکیل وی برگزار خواهد شد.

وی همچنین در خصوص رانت 650 میلیون یورویی اظهار داشت: در رابطه با این موضوع پرونده قضایی وجود ندارد، بلکه پرونده آن نظارتی است.

فیلترینگ رسانه ها از حوزه اختیارات وزارت ارشاد خارج است

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سوال دیگری در مورد فیلتر شدن سایت ها و رسانه های مجازی توسط وزارت ارشاد اظهار داشت: وزارت ارشاد حق وارد شدن و دخالت در اموری که به این وزارت مربوط نیست را ندارد.

وی افزود: یک شورای عالی فضای مجازی تشکیل شده که ریاست آن بر عهده رئیس جمهور است و اعضای حقیقی و حقوقی دارد که نظارت کلی و در پاره ای از مسائل اجرایی بر عهده آن است.

محسنی اژه ای گفت: برای رسیدگی به مصادیق مجرمانه در فضای مجازی کارگروهی تشکیل شده که دادستان کل کشور ریاست آن را بر عهده دارد، اما هیچ یک از این وظایف نافی اختیارات قوه قضائیه و قاضی نیست.

معاون اول قوه قضائیه در رابطه با ماهواره و برنامه های آن نیز گفت: باید با فراهم کردن زیر ساخت ها یک محصول سالم و بهداشتی تحویل مردم شود تا شاهد این نباشیم که در فضای مجازی محصولات مسموم به خورد مردم داده می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اژه ای: رانت 650 میلیون یورویی یک پرونده نظارتی است/ فیلترینگ رسانه ها از حوزه اختیارات وزارت ارشاد خارج است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X