رئیس مرکز تجارت جهانی ایران: دولت از سرمایه‌گذاران حمایت کند/ بدون سرمایه‌گذاری اقتصاد راکدتر می‌شود

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران: دولت از سرمایه‌گذاران حمایت کند/ بدون سرمایه‌گذاری اقتصاد راکدتر می‌شود

تسنیم/ رئیس مرکز تجارت جهانی ایران گفت: ایران با این همه مزایا، هنوز بکر و دست نخورده باقیمانده و تشنه سرمایه گذاری است و بدون تزریق سرمایه و اجرای پروژه های بزرگ، اقتصاد ایران راکدتر و اشتغال در آن روز به روز پسرفت خواهد داشت.

محمدرضا سبزعلیپور رئیس مرکز تجارت جهانی ایران و رئیس شورای سیاستگذاری اقتصاد مقاومتی و بخش خصوصی در بازدید چند ساعته از پروژه بزرگ سیتی سنتر اصفهان و چند واحد صنعتی این استان طی سخنانی اظهار داشت: پیشرفتهای بسیار مهمی در این استان علی الخصوص در شهر اصفهان رخ داده، سرمایه گذاریهای زیادی در زمینه های مختلف اقتصادی انجام شده است لکن یکی از بزرگترین سرمایه گذاریهای عظیم در این شهر، ساخت و اجرای پروژه بزرگ سیتی سنتر اصفهان میباشد که با تشکیل یک کنسرسیوم منسجم بین المللی آنهم در اوج تحریمهای اقتصادی غرب که جابجا کردن یک دلار دردسرهای خاص خود را دارد موفق به سرمایه گذاری کلان چند میلیارد دلاری جهت ساخت سیتی سنتر، مرکز بزرگ خرید (هایپراستار)، برجهای مبادلات مالی و اداری، هتل بزرگ 5 ستاره، برجهای مسکونی، شهربازی، شهر سلامت و.... گردیده اند که جدای از کسب وجهه و غرور ملی برای ایران و ایرانی باعث ایجاد اشتغال برای حداقل 15 هزار نفر بطور مستقیم و دهها هزار نفر اشتغال غیر مستقیم شده اند. بطوریکه نمونه این پروژه و این حجم از سازندگی را نه تنها در سایر شهرهای ایران و حتی در تهران هم نمیتوان یافت بلکه سرآمد بسیاری از پروژه های مشابه خود در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز میباشد که باید به سرمایه گذاران و مجریان و همه دست اندرکاران این پروژه عظیم تبریک و خسته نباشید گفت.
وی افزود: کشور ما ایران دارای موقعیتهای جذاب و بی نظیری میباشد که آرزوی اکثر جهانیان این است که ای کاش چنین کشوری داشتند بطوریکه از نظر جغرافیایی و فرهنگی، قلب خاورمیانه محسوب میشویم. پیشینه فرهنگی ایران نسبت به سایر کشورهای این منطقه و هویت مذهبی آن و همچنین قابلیتهای اقتصادی و عملی ایران موجب تأثیرگذاری بالقوه هرچه بیشتر در منطقه و حتی تحولات جهانی شده است. ایران بعنوان پل ارتباطی میان شرق و غرب عالم از دیرباز مورد توجه کشورها و تمدن‌ های دنیا بوده است. این نقش ارتباطی میان قاره‌ای و مجاورت با خلیج فارس و تنگه هرمز که محل ترانزیت محموله ‌های نفتی است، بر اهمیت و نقش مؤثر ایران در نظر ناظران خارجی افزوده، بطوریکه هرگونه تحول سیاسی در آن موجب برانگیخته شدن حساسیتهای جهانی میگردد. اما متأسفانه کشوری با این همه مزایا، هنوز بکر و دست نخورده باقیمانده و تشنه سرمایه گذاری در همه زمینه ها و بخشهای اقتصادی میباشد!! لکن بدون تزریق سرمایه و اجرای پروژه های بزرگ، اقتصاد ایران راکدتر و اشتغال در آن روز به روز پسرفت خواهد داشت.
علیپور نقش دولت و دولتمردان را در سرعت بخشیدن به سرمایه گذاریهای داخلی و خارجی و اجرای پروژه های کوچک و بزرگ مهم و اساسی دانست و در ادامه تأکید نمود: در زمانیکه تحریمهای همه جانبه خارجی دست و بال فعالان اقتصادی را بسته و حتی خود دولت هم در تأمین و جابجایی ارز بین کشورهای دیگر مشکل دارد، عده ای از بزرگان بخش خصوصی با استفاده از اعتبار و کردیت شخصی خود میلیاردها دلار را بصورت مستقیم و یا بواسطه سرمایه گذاران خارجی وارد این کشور کرده و با تمام مشکلات موجود، این پولها را در این مرز و بوم سرمایه گذاری کرده اند اما تنها چیزی که خستگی را از تن آنها بیرون می آورد یک خسته نباشید خشک و خالی مسئولین و دولتمردان عزیز به این بزرگواران است که متأسفانه غالب دولتمردان از این کار هم شانه خالی میکنند و با بی توجهی خود، سطل آب سردی بر سر آنان خالی کرده و یأس و نامیدی را وارد وجود فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران میکنند که این کم توجهی مسئولین و بستن درب اتاق خود به روی آنها جای گریه دارد زیرا در تمام کشورهای درست و حسابی دنیا، مقامات دولتی بر دست سرمایه گذاران و کارآفرینان خود بوسه میزنند.

وی افزود: موردی را در اصفهان شنیدم و آن اینکه یکی از فعالان بزرگ اقتصادی این شهر حدود شش ماهی است که دهها مقام بلندپایه و وزیر را واسطه قرار داده تا بتواند جناب آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور را چند دقیقه ای برای بازدید پروژه چند هزار میلیاردی دعوت کرده و میزبان ایشان باشد لکن پس از ماهها صبر و حوصله، بالاخره آقای جهانگیری چندی قبل به اصفهان سفر کرده ولیکن اعلام نموده اند که من با هلیکوپتر از روی پروژه شما عبور کرده و آن را از آسمان خواهم دید!! این فرمایش دوست عزیز بنده جناب آقای جهانگیری واقعاً تعجب مرا برانگیخت زیرا با این عمل خود سرمایه گذاران آن پروژه را بسیار ناراحت و غمگین کرده بود، مع الاسف سوال من از معاون اول رئیس محترم جمهوری این است که آیا آقایان چیزی از جنابعالی درخواست کرده بودند که قابل اجابت نبود؟ آیا درخواست وام و اعتبار و یا مجوزی کرده بودند که از دیدار با آنان سر باز زده و آسمان را به زمین ترجیح دادید؟ جز اینکه میخواستند عکسی به یادگار با شما داشته و بر در و دیوار پروژه خود نصب کنند و به بازدید جنابعالی افتخار نموده و به ادامه کار خود امیدوارتر شوند؟ آیا این چیز زیادی بود که حتی آنرا اجابت نکردید؟ آنوقت توقع دارید آنان برای ما و حل معضلات اقتصادی کشور همه کار بکنند؟ لطفاً نه تنها خود بلکه سایر دوستان دولت را توصیه نمائید تا کمی در رفتار و برخورد خود با فعالان اقتصادی تجدید نظر کرده و آنان را غریبه نشمارید و با ایشان مهربانتر باشید زیرا وجود ما بواسطه حمایتهای همین مردم میباشد.
رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در خاتمه ضمن حمایت همه جانبه این مرکز از اجرای چنین پروژه های کلانی در ایران اسلامی اظهار داشت: این سرمایه گذاران بزرگ بنوعی بسترساز سایر سرمایه گذاران شده و راه را برای دیگر فعالان اقتصادی هموار کرده اند و بزودی شاهد رقابت بین شهرهای بزرگ ایران از جمله تهران و اصفهان بر سر اجرای پروژه های بزرگتر خواهیم بود اما بشرط و شروطه ها و آن اینکه حمایت دولت محترم پشت سر این عزیزان باشد زیرا حمایت واقعی دولت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی، قطعاً نوعی رقابت سرمایه گذاری در ایران آنهم در اوج تحریمها را بوجود خواهدآورد و راه را برای ورود سرمایه های ایرانیان خارج از کشور نیز هموار خواهد نمود اما بی مهری و نامهربانی با ایشان موجب خواهد شد تا سرمایه ها از ایران فراری شده و دولت در حل مشکلات و معضلات اقتصادی تنها بماند که امیدوام با تدبیر ریاست محترم جمهوری نور امید، بیش از پیش بر دل سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کشورمان بتابد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس مرکز تجارت جهانی ایران: دولت از سرمایه‌گذاران حمایت کند/ بدون سرمایه‌گذاری اقتصاد راکدتر می‌شود » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X