آیا اروپا می تواند حس اتحاد خود را حفظ کند؟

آیا اروپا می تواند حس اتحاد خود را حفظ کند؟

خراسان/ استفان والت، استاد روابط بین الملل دانشگاه هاروارد در فارن پالیسی به 7 بحران پایان نیافته بین المللی پرداخته است. به گزارش دیپلماسی ایرانی، فقدان هماهنگی بین کشورهای اروپایی یکی از این بحران ها است. استاد صاحب نام دانشگاه هاروارد می نویسد: «یک سال و نیم پیش زمانی که منطقه یورو به رشد اقتصادی متوسطی دست پیدا کرد و نرخ بهره کاهش یافت اندکی خوش بینی ایجاد شد اما اکنون اقتصاد فرانسه با مشکلات جدی روبرو است و حتی رشد اقتصادی آلمان هم در 3 ماهه اخیر کاهش پیدا کرده است. وضعیت اسکاتلند در بریتانیا و در نتیجه عضویت انگلستان در اتحادیه اروپا بهبود نیافته است. برخی از یهودیان اروپا برای فرار از احساسات روز افزون ضد یهودی در حال عزیمت به اسرائیل هستند؛ این در حالی است که ساکنان این مناطق خود به دنبال جای دیگری هستند. اگر به یاد داشته باشید زمانی افرادی که به یورو خوش‌بین بودند درباره تبدیل شدن به قدرت جهانی متفاوتی بر مبنای دموکراسی، حاکمیت قانون و "قدرت شهروندی" صحبت می کردند. اما امروز سوال بهتر این است که آیا اروپا می تواند حس اتحاد خود را حفظ کند؟ سلامت اقتصادی خود را به دست آورد؟ و از نامتوازنی ژئوپلتیکی اجتناب کند؟»

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیا اروپا می تواند حس اتحاد خود را حفظ کند؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X