فروش خودروهای چپی به جای صفر کیلومتر!

فروش خودروهای چپی به جای صفر کیلومتر!

مهر/ اعضای باندی که خودروهای چپی را به عنوان خودورهای صفر کیلومتر به فروش می رساندند با تیزهوشی یکی از طعمه های خود دستگیر شدند.
با مراجعه یکی از شهروندان به دادسرای ناحیه یک تهران و طرح شکایت در خصوص کلاهبرداری ، پرونده مقدماتی در این خصوص تشکیل و به دستور شعبه دهم بازپرسی داسرای ناحیه یک تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : چندی پیش در آگهی روزنامه اقدام به خرید یک دستگاه پژو 405 به شماره از دو نفر به نام های "سینا" و "هرمز" کرده اما پس از مدت کوتاهی متوجه شدم که خودرویی که تحت عنوان خودرو بدون تصادف و در حد صفر به من فروخته شده در واقع یک خودرو چپ شده است. زمانی که به نشانی های درج شده در قولنامه مراجعه کردم ، متوجه شدم که تمامی آدرس های فروشندگان خودرو واهی است و شماره تلفن های اعلام شده در روزنامه نیز خاموش شده اند .
با آغاز تحقیقات پلیسی ، کارآگاهان با انجام اقدامات گسترده پلیسی با شناسایی هویت و مخفیگاه متهمان در شهریار اطلاع پیدا کردند که دو تن از متهمان به نام های "سینا" و "داوود" قصد دارند تا دوباره به همین شیوه و شگرد اقدام به کلاهبرداری از طریق فروش یک دستگاه خودرو 405 بازسازی شده تحت عنوان خودرو صفر کنند که هر دو نفر دستگیر و خودرو 405 به دست آمده از آنها نیز توقیف شد .
در بررسی کارشناسی مشخص شد که خودرو 405 توقیف شده اخیر نیز همانند خودرو فروخته شده به شاکی پرونده ، تصادفی و بازسازی شده است و براساس اظهارات خریدار خودرو ، متهمان ( سینا و داوود ) قصد داشتند تا این خودرو را تحت عنوان خودرو سالم و بدون رنگ با وی معامله کنند .
هر دو متهم پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی در اعترافات خود اظهار داشتند که از حدود یک سال پیش با تشکیل گروهی به سرکردگی دو نفر از دوستانشان به نام های "هرمز" و "بهنام" ابتدا اقدام به خرید خودروهای تصادفی و چپی کرده و پس از بازسازی و صافکاری ، این خودروهای بازسازی شده را از طریق آگهی روزنامه های کثیرالانتشار و به قیمت های اصلی و تحت عنوان خودروهای صفر به فروش می رساندند .
در ادامه و با شناسایی مخفیگاه دو متهم دیگر پرونده در شهریار ، نیابت قضایی اخذ و "هرمز" و "بهنام" نیز دستگیر شدند که این متهمان نیز اظهارات دو همدست خود در خصوص کلاهبرداری به شیوه فروش خودروهای تصادفی تحت عنوان خودروهای صفر را تأیید کردند .
این دو متهم ( هرمز و بهنام ) در اظهارات اولیه خود به کارآگاهان گفتند : با کمک یکدیگر خودروهای تصادفی را خریداری و پس از صافکاری و نقاشی ، آنها را در روزنامه های کثیرالانتشار اطلاعیه می کردیم . در زمان پیدا شدن مشتری دو نفر از اعضای گروه ، در هنگام معامله کردن به عنوان مشتری در معامله دخالت می کردند و به صورت بازار گرامی پیشنهاد قیمت بالاتر برای خرید خودرو را می دادند و با این شگرد خودروها را به قیمت 8 الی 10 میلیون تومان بالاتر از قیمت واقعی به فروش می رساندیم .
سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت :متهمان پرونده به دهها فقره فروش خودروهای تصادفی و چپی تحت عنوان خودروهای صفر در طول یک سال گذشته اعتراف داشته اند که از سوی مقام قضایی برای هر چهار متهم قرار قانونی صادر و پرونده نیز برای ادامه تحقیقات در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است . به همین خاطر از کلیه مالباختگان و شکاتی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی جدید پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در اتوبان صدر ( مسیر غرب به شرق ) – بعد از خیابان شریعتی – خیابان قلندر شمالی – مجتمع صدر مراجعه کنند .

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فروش خودروهای چپی به جای صفر کیلومتر!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X