ابتکار: عزم دولت برای حل معضلات زیست محیطی جدی است

ابتکار: عزم دولت برای حل معضلات زیست محیطی جدی است

ایرنا/ معصومه ابتکار عصر دوشنبه در نخستین اتاق فکر محیط زیست قم که با حضور نمایندگان دانشگاهیان، حوزویان، فعالان و تشکل های زیست محیطی این استان برگزار شد، افزود: معضلات
جدی در مسائل محیط زیست داریم و بی تردید به جهت مسائل فرهنگی مردم اطلاعات کافی در مورد مسائل محیط زیستی ندارند.
وی گفت: مردم نمی دانند که چه حقی از محیط زیست سالم دارند و با مسوولیت های خود و حقوق متقابل خود دراین زمینه آشنایی کافی ندارند.
ابتکار با اشاره به اینکه باید طبیعت را سرمایه بدانیم و به آن توجه ویژه داشته باشیم، اظهار داشت: رفتار مردم ما هیچ تناسبی با آنچه آموزه های دینی در مورد محیط زیست از ما خواسته است ندارد.
وی افزود: باید حوزه های علمیه و دانشگاه ها در عرصه فرهنگ زیست محیطی وارد شوند تا بتوانیم فرهنگ لازم را برای تغییر نگرش، تغییر رفتار فردی و رفتار اجتماعی مردم در قبال محیط زیست شاهد باشیم.
معاون رییس جمهوری بیان داشت: در کشور ما نقش مردم در مسائل زیست محیطی کمرنگ است که خوشبختانه در دولت یازدهم فرصت های خوبی برای حضور نهادهای مدنی مردمی ، انجمن ها و سازمان های مردم نهاد در همه امور فراهم شده است.
وی گفت: سیاست سازمان محیط زیست حمایت از تشکل های مردم نهاد در عرصه محیط زیست است و در همه استان هایی که به آن ها سفر کرده ام گفتمان لازم را با نهادهای مردمی ایجاد نموده ایم.
وی ابراز داشت: دولت تدبیر و امید این رویکرد را دارد که فضای اجتماعی فضای بازی برای طرح مسائل باشد و مردم در چارچوب قانون فعالیت داشته و دیدگاه های خود را مطرح کنند.
ابتکار بیان داشت: زمانی توسعه پایدار محقق خواهد شد که مباحث اجتماعی و اقتصادی را در کنار محیط زیست ببینیم، نگرش یک سویه راه حل مشکلات زیست محیطی نیست و این در حالی است که دولت با شرایط دشوار و با تورم 40 درصد، رشد منفی اقتصادی و بیکاری فزاینده کار را در اختیار گرفته است.
وی افزود: مشکل اعتیاد و بیکاری مسائل محیط زیست کشور را بیشتر خواهد کرد و اگر اقتصاد می خواهد در کار خود موفق باشد باید ملاحظات محیط زیست را به عنوان محور کار خود ببیند و طراحی های این بخش از ابتدا با نگاه مناسب به فعالیت های زیست محیطی دیده شوند.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: شرایطی که در دولت تدبیر و امید با رای و خواست مردم فراهم شد اقتضا می کند که گفتمانهای اجتماعی را پیرامون مسائلی که جامعه را تحت تاثیر قرار داده انجام دهیم و باید گفتمان های موثری میان مردم و مسوولان برگزار شود.
معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور روز دوشنبه وارد قم شد و با برخی مراجع تقلید و علمای قم دیدار و گفت و گو کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابتکار: عزم دولت برای حل معضلات زیست محیطی جدی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X