اورژانس ایران هر 10 ثانیه یک ماموریت انجام می دهد

اورژانس ایران هر 10 ثانیه یک ماموریت انجام می دهد

ایرنا/ سرپرست مرکز هدایت عملیات و بحران وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت:هر 10 ثانیه، مرکز 115 اورژانس یک ماموریت انجام داده است یعنی هر ساعت یک حادثه ویژه در حوزه سلامت اتفاق افتاده است.

«مجتبی خالدی» روز سه شنبه در نشست خبری تبیین عملکرد اورژانس تصریح کرد: حوادث ویژه به حوادث دارای بیش از پنج مصدوم یا بیش از سه مورد مرگ و میر اطلاق می شود.
وی خاطرنشان کرد: طی شش ماه ابتدای امسال ، چهار هزار و 603 مورد حادثه ویژه در حوزه های بیمارستانی ، پیش بیمارستانی ، بهداشت محیط و بیماری ها داشته ایم.
خالدی گفت: دو هزار و 736 مورد از این حوادث ویژه مربوط به حوادث ویژه ترافیکی بوده است که از این تعداد 217 مورد آن معادل چهار و نیم درصد کل حوادث ویژه ترافیکی مربوط به حوادث تصادف اتوبوس ها و مینی بوس ها بوده است.
وی افزود: از این جهت این آمار برای ما قابل توجه است که رانندگان اتوبوس و مینی بوس جزو رانندگان حرفه ای به شمار آمده و از سوی دیگر تعداد قابل توجهی مسافر را جا به جا می کنند.

وی ادامه داد: در هر مورد حادثه تصادف اتوبوس و مینی بوس بطورمیانگین 11 مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده است.
سرپرست مرکز هدایت عملیات و بحران وزارت بهداشت با اشاره به افزایش 9/15 درصدی پاسخگویی این مرکز به امدادرسانی حوادث ویژه نسبت به سال قبل، افزود: این افزایش به دلیل بیشتر شدن پوشش اورژانس در کشور، افزایش رضایتمندی مردم و پراکندگی خوب پایگاه های اورژانس در کشور بوده است.
خالدی ادامه داد: طی شش ماه نخست امسال ، هفت هزار و 906 مورد اعزام آمبولانس برای حوادث مختلف داشتیم که طی آن 19 هزار و 267 نفر به بیمارستان ها منتقل شده اند که نسبت به سال قبل افزایش 1/15 درصدی دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اورژانس ایران هر 10 ثانیه یک ماموریت انجام می دهد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X