ویروسی که می تواند انسان را منقرض کند

ویروسی که می تواند انسان را منقرض کند

بیگ بنگ/ بعد از اختراع چرخ یکی از ویژگی هایی که باعث تمایز انسان از سایر موجودات شد توانایی ابداع و اختراع بوده،گاهی به نفع بشر گاهی هم به ضرر بشر. اما این بار دانشمندی ژاپنی به روش مهندسی معکوس ویروس آنفولانزای تغییر یافته ای تولید کرده که براحتی سیستم ایمنی بدن را دور میزند و تاکنون هیچ واکسن و دارویی هم برایش ساخته نشده است.

این یعنی اینکه این ویروس میتواند بصورت آبشاری(به عبارت دیگر لگاریتمی) انتقال و گسترش پیدا کند و با توجه به اینکه هیچگونه درمان و واکسنی هم برایش وجود ندارد میتواند یک تهدید بالقوه برای حیات انسان بر روی زمین باشد، بعبارت دیگر براحتی میتواند باعث انقراض انسان شود.
پروفسور یوشی هیرو کاوا اوکا (Yoshihiro Kawaoka) در دانشکده مدیسون ویسکانسین این ویروس مهندسی شده را بر مبنای ویروس آنفولانزای موسوم به H1N1 (آنفولانزای پرندگان) در یک آزمایشگاه سطح ۲ امنیتی مهندسی کردند که از امنیت چندانی برخوردار نیست، البته بعدا به یک آزمایشگاه سطح ۳ منتقل شدند.(آزمایشگاه ها به ۴ سطح تقسیم بندی میشوند که سطح ۲ مشابه آزمایشگاه های دانشگاه ها و بیمارستان با هود و یک سری امکانات امنیتی ابتدایی است که در آنها بر روی عوامل با بیماری زایی پایین کار میشود،در سطح ۳ عوامل خطرناک و با بیماری زایی بالا نگهداری میشوند که این آزمایشگاه ها به فیلتراسیون هوا با دقت بالا مجهز هستند،سطح ۴ هم با ایمنی فوق العاده برای نگهداری ویروس های مهلک مثل ابولا استفاده می شود) در هر صورت ایمنی این آزمایشگاه ها توسط دانشگاه تایید شده است.

هرساله مقاله های متفاوتی منتشر میشود که موضوع اصلی آنها کار بر روی ویروس های مهلک و اغلب همراه با تغییرات ژنتیکی در جهت مقاومت بیشتر و یا به عبارتی تکامل بهتر این ویروس ها است، که علت این گونه مهندسی های زیستی،شناخت مکانیزم و پیدا کردن راه های جدید درمان است.اما موضوعی که بنظر می آید مورد توجه قرار گرفته نمی شود، تکامل متقابل اجزای موجود در یک محیط و یک اکوسیستم باهم است، به عبارت دیگر این تکامل متقابل باعث میشود شکار و شکارچی همزمان باهم توانایی های کسب کنند یا از دست بدن که در نهایت شانس بقای آنها را افزایش میدهد،اما این تغییرات مهندسی شده باعث می شود، عملا عوامل بیماری زا با سرعت بسیار بیشتری و آن هم به دست خود انسان نقص های خودشون را برطرف کنند، درصورتی که سیستم ایمنی بدن ما همچین فرصتی را برای پیدا کردن مکانیزم های مقاومتی جدید در اختیار ندارد،نظر شما در این مورد چیست؟ آیا انقراض بزرگ دیگه ای در راه است

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ویروسی که می تواند انسان را منقرض کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X