بهره مندی 160 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید از مدارس نوساز

بهره مندی 160 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید از مدارس نوساز

ایرنا/ معاون وزرات آموزش و پرورش از بهره برداری مدارس جدید در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: با آغاز سال تحصیلی 93 - 94 بیش از 160 هزار دانش آموز در مدارس نوساز مشغول تحصیل می شوند.

'علی باقرزاده' عصر دوشنبه در سمنان افزود: شرایط و امکانات برای آغاز سال تحصیلی جدید در فضایی شاد، با نشاط و با آرامش فراهم است.
وی بازگشایی مدارس در کشور را جشن ملی آغاز بهار تعلیم و تربیت نامید و گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شده در بخش های مختلف اعم از ثبت نام، ساماندهی نیروی انسانی، کلاس بندی، مدرسه بندی و ... آمادگی بهتر از قبل وجود دارد و این امر مشهود است.
باقرزاده با بیان تاکنون 97 درصد دانش آموزان در کشور ثبت نام کرده اند گفت: تاکنون 12 میلیون و 300 هزار نفر ثبت نام شده اند و بقیه سه درصد نیز آمار بین راهی است که ظرف دو تا سه روز آینده تکمیل می شود.

وی در مورد وضعیت ساماندهی نیروی انسانی و کمبودهای این بخش نیز اظهار داشت: از نظر میانگین تعداد دانش آموزان با تعداد معلمان در کشور با کمبودی مواجه نیستیم اما توزیع نیروها در استانها و مناطق یکسان نیست و در برخی مناطق از نظر رشته، جنس و دوره ها کمبودهایی وجود دارد.
باقرزاده گفت: به رغم افزایش قریب 24 هزار نفر دانش آموز پایه اول از یک طرف و بازنشسته شدن 25 تا 26 هزار نفر نیروی فرهنگی، نیازها همانند سال قبل است و افزایش نیافته و ساماندهی و آرایش مطلوبی از نظر نیروی انسانی در کشور صورت گرفته است.
معاون وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با ساماندهی مطلوبی که صورت گرفته نیاز نیروی انسانی در حد سال گذشته حفظ شده است که بیانگر بهره وری و استفاده درست از نیروها است که در دوران وزارت دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش عملی شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهره مندی 160 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید از مدارس نوساز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات