بهره مندی 160 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید از مدارس نوساز

بهره مندی 160 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید از مدارس نوساز

ایرنا/ معاون وزرات آموزش و پرورش از بهره برداری مدارس جدید در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: با آغاز سال تحصیلی 93 - 94 بیش از 160 هزار دانش آموز در مدارس نوساز مشغول تحصیل می شوند.

'علی باقرزاده' عصر دوشنبه در سمنان افزود: شرایط و امکانات برای آغاز سال تحصیلی جدید در فضایی شاد، با نشاط و با آرامش فراهم است.
وی بازگشایی مدارس در کشور را جشن ملی آغاز بهار تعلیم و تربیت نامید و گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شده در بخش های مختلف اعم از ثبت نام، ساماندهی نیروی انسانی، کلاس بندی، مدرسه بندی و ... آمادگی بهتر از قبل وجود دارد و این امر مشهود است.
باقرزاده با بیان تاکنون 97 درصد دانش آموزان در کشور ثبت نام کرده اند گفت: تاکنون 12 میلیون و 300 هزار نفر ثبت نام شده اند و بقیه سه درصد نیز آمار بین راهی است که ظرف دو تا سه روز آینده تکمیل می شود.

وی در مورد وضعیت ساماندهی نیروی انسانی و کمبودهای این بخش نیز اظهار داشت: از نظر میانگین تعداد دانش آموزان با تعداد معلمان در کشور با کمبودی مواجه نیستیم اما توزیع نیروها در استانها و مناطق یکسان نیست و در برخی مناطق از نظر رشته، جنس و دوره ها کمبودهایی وجود دارد.
باقرزاده گفت: به رغم افزایش قریب 24 هزار نفر دانش آموز پایه اول از یک طرف و بازنشسته شدن 25 تا 26 هزار نفر نیروی فرهنگی، نیازها همانند سال قبل است و افزایش نیافته و ساماندهی و آرایش مطلوبی از نظر نیروی انسانی در کشور صورت گرفته است.
معاون وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با ساماندهی مطلوبی که صورت گرفته نیاز نیروی انسانی در حد سال گذشته حفظ شده است که بیانگر بهره وری و استفاده درست از نیروها است که در دوران وزارت دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش عملی شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهره مندی 160 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید از مدارس نوساز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X