حوادث/ سلطان قاچاق در چنگ عدالت

حوادث/ سلطان قاچاق در چنگ عدالت

ایرنا/ رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، از دستگیری سلطان قاچاق مواد مخدر شرق کشور طی روزهای اخیر خبر داد.

سردار «علی مویدی» افزود: این قاچاقچی سابقه دهها درگیری در چند سال گذشته را داشته و پس از تلاش های اطلاعاتی، شناسایی و در استان خراسان رضوی دستگیر شده است.

وی محور فعالیت های این قاچاقچی را شرق و جنوب شرقی کشور اعلام کرد.

وی تصریح کرد: این فرد در سال های گذشته مبادرت به ورود، ترانزیت و حمل موادمخدر با استفاده از نیروهای مسلح خود می کرد و در چند سال گذشته جز سوژه های تحت تعقیب و کنترل ما بود.

سردار مویدی افزود: پدر این فرد نیز به عنوان سلطان ترانزیت موادمخدر مطرح بود که در سال 83 - 82 دستگیر و به هلاکت رسید.

نامبرده با بیان اینکه این فرد با به کارگیری عناصر و به اصطلاح مسلح و یا به عبارت خود آنان چریک هایی یک شبکه قوی را تشکیل داده بود، اظهار داشت: این فرد دستگیر شده تاکنون بیش از 10 بار درگیری مسلحانه با ماموران انتظامی و عملیاتی شرق کشور داشته و ضمن به شهادت رساندن تعدادی از ماموران نیروی انتظامی شماری از شهروندان را نیز اجیر و یا گروگان گرفته و یا کشته است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با تاکید بر این که عملیات دستگیری سلطان قاچاق به عنوان یکی از اقدامات برجسته همکاران ما در نیروی انتظامی بوده است ، گفت: در حال حاضر این فرد تحویل مقامات قضایی شده است.

وی از تلاش فرماندهی انتظامی استان کرمان و خراسان رضوی و مامورانی که در دستگیری این فرد قاچاقچی تلاش داشتند، تقدیر کرد.

این مقام ناجا اضافه کرد: در گذشته 10 تن انواع مخدر که بیشتر از نوع تریاک بود از این شبکه کشف شد و در این راستا تعدادی از افراد این شبکه کشته و تعدادی از افراد دیگر مرتبط با این شبکه نیز دستگیر شدند.

سردار مویدی با بیان اینکه همه عوامل این شبکه شناسایی شده است، اظهار داشت: این گروه در قالب یک سرشبکه ای به صورت مسلحانه و با درگیری با ماموران ایجاد می کردند و در این راستا چند نفر از نیروهای خدوم نیروی انتظامی نیز به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه دو تا سه نفر از نیروهای این شبکه نیز دستگیر شدند، افزود: این شبکه با کشورهای همجوار در شرق کشور نیز ارتباط داشت و اطلاعات برون مرزی در حال انتقال به کشورهایی است که با این شبکه همکاری داشته اند که امیدواریم ریشه یابی شود تا اگر افرادی نیز در خارج از مرز باشد با آنها برخورد شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حوادث/ سلطان قاچاق در چنگ عدالت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X