انصارالله یمن: انقلابیون تا تحقق همه خواسته‌های ملت در صحنه می‌مانند

انصارالله یمن: انقلابیون تا تحقق همه خواسته‌های ملت در صحنه می‌مانند

ایرنا/ گروه انصارالله یمن اعلام کرد انقلابیون تا تشکیل دولت جدید براساس توافقنامه امضا شده با رییس جمهوری و تحقق همه خواسته های ملت در صحنه می مانند.

'محمد عبدالسلام' سخنگوی این گروه روزدوشنبه درگفت و گو با شبکه 'المنار' لبنان افزود: سازمان القاعده از طریق اخوان المسلمین یمن دردولت پیشین نفوذ کرده بود.

وی ادامه داد: کشورهای بسیاری تلاش کردند تا یمن از دولتی که حاصل طرح کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بود و خواسته های ملت را دور زده و برموج انقلاب سال 2011 سوار شده بود نجات پیدا نکند.

عبدالسلام تصریح کرد: برخی از این کشورها نیز تلاش کردند از همان ابتدا درمسیر انقلابیون سنگ اندازی و این حرکت را به شکست بکشانند.

سخنگوی گروه انصارالله گفت: اگراین جنبش از انقلابیون حمایت نمی کرد حکومت می توانست ده ها هزارنفر را بکشد زیرا از حمایت بین المللی برخورداربود.

وی توضیح داد: خارجی ها بیشتر از دشمنان داخلی از ملت یمن عصبانی هستند زیرا این ملت توانست خود را از هیمنه و سیطره خارجی ها رها کند.

عبدالسلام افزود: ملت یمن امروز می بیند که فریادش شنیده می شود و اعتراضش تاثیرگذاراست.

سخنگوی گروه انصارالله یادآورشد که این گروه چندین بار برای عربستان نامه نوشت که تا مطمئن باشد این حرکت قصد آسیب رساندن به هیچ کس را ندارد.

وی گفت: یمن امکانات بسیاری از نفت، ساحل و نیروی انسانی دارد و ما می دانیم که چالش های آینده بزرگ تر از چالش های گذشته است زیرا این ملت دشمن دارد و این دشمنان نیز امکانات بسیاری دارند.

عبدالسلام افزود: دشمنان یمن القاعده و تکفیری ها را به کار می گیرند و این ها همان کسانی بودند که در استان 'جوف' با آن ها درگیری داشتیم.

رییس جمهوری یمن شنبه شب پس از بیش ازدوماه از اعتراضات مردمی با پذیرش شروط مخالفان دولت با آن ها توافقنامه امضا کرد.

گروه انصارالله، دولت یمن را به فساد متهم کرده و خواستار کناره گیری آن بود.

یمن از زمان اعتراض های 11 ماهه که در فوریه 2012 به برکناری «علی عبدالله صالح» از قدرت منجر شد، تاکنون در مرحله گذار سیاسی باقی مانده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انصارالله یمن: انقلابیون تا تحقق همه خواسته‌های ملت در صحنه می‌مانند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X