انهدام شبکه‌های جذب دختران تونسی برای جهاد نکاح

انهدام شبکه‌های جذب دختران تونسی برای جهاد نکاح

العالم/ سرویس‌های امنیتی تونس چند شبکه اعزام دختران تونسی به سوریه برای شرکت در "جهاد نکاح" را متلاشی کردند.

به گزارش شبکه العالم؛ این پایگاه به نقل از پایگاه "الشروق" مصر، نیروهای امنیتی تونس موفق به شناسایی شبکه ای شدند که همسر "مراد الغرسلی" (تروریستی که در حوادث بوشبکه دست داشت) بر آن نظارت می کرد.

همسر این تروریست از اهالی القصرین تونس و متولد سال 1987 است و در جذب دختران تونسی متولد سال 1980 برای اعزام به سوریه برای شرکت در جهاد نکاح دست داشت.

همچنین برخی اطلاعات حاکی از آن است که یک زن نقاب زده از منطقه ماطر در استان بنزرت و همسر یک فرد سلفی که جوانان را در منطقه النصر ماطر به پذیرش تفکر سلفی دعوت می کرد، در جذب دختران تونسی برای اعزام به سوریه نقش دارد.

در همین ارتباط، اطلاعات امنیتی حاکی از آن است که گروهی از جوانان منطقه الزهور در القصرین، اوایل سال 2013 به سوریه رفته و سپس در آغاز ماه رمضان از این کشور به تونس بازگشته اند.

گفته می شود که این افراد با مردا الغرسلی که مسئولیت انتقال آنان به جبل الشعانبی برای پیوستن به گروه تروریستی موجود در آن جا را برعهده داشته است، در ارتباط بودند.

در این گزارش همچنین آمده است که دو دختر از منطقه القصرین، عناصر تروریست در جبل الشعانبی را مورد حمایت قرار داده و در جهاد نکاح شرکت کردند.

همچنین خبرهایی نیز درباره رفت وآمد عناصر تندروی سلفی به منزل یک زن در یکی از مناطق وابسته به استان الکاف با هدف جذب وی برای شرکت در جهاد نکاح منتشر شده و مشخص شد که همسر سلفی این زن در زندان به سر می برد.

به موجب گزارش های موجود، مشخص شده که همسر مراد الغرسلی سلفی تندرو در جلسات دروس دینی در مسجد "التوبه" در القصرین شرکت می کند و دروس دینی می دهد و برای جذب زنان و دختران برای اعزام آنان به سوریه برای شرکت در جهاد نکاح تلاش می کرد.

یکی از زنان تونسی گفته است که در یکی از مناسبت ها، تماسی را از سوی یک عنصر سلفی تندرو دریافت کرده که به وی پیشنهاد ازدواج به عنوان همسر دوم و همراهی با او برای رفتن به جبل الشعانبی به منظور "جهاد نکاح" را داده است.

یک سلفی دیگر نیز گفته است که شمار زیادی از عناصر تروریست اعم از زن و مرد از مناطق مختلف تونس و همچنین با تابعیت های لیبیایی و الجزایری در منطقه الشعانبی حضور دارند.

براساس گزارش های، گروهی از زنانی که از تونس درصدد سفر به ترکیه یا طرابلس و از آن جا به سوریه بودند، زیر نظر گرفته شدند و مشخص شد که آنان بدون اطلاع خانواده هایشان و با هدف جلب رضایت همراهان مرد خود به منظور مشارکت در جهاد نکاح عازم سفر شده اند.

یکی از این زنان در اعتراف های خود گفته بود که مامور شده است تا دختران کم سن و سال با سواد کم را برای رفتن به جبل الشعانبی و کمک به تروریست ها برای شرکت در جهاد نکاح ترغیب کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انهدام شبکه‌های جذب دختران تونسی برای جهاد نکاح» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X