سازمان اوقاف و امور خیریه از پایان نامه‌های ارشد و دکترا حمایت می‌کند

سازمان اوقاف و امور خیریه از پایان نامه‌های ارشد و دکترا حمایت می‌کند

تسنیم/ سازمان اوقاف از تمامی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا دعوت می‌‌کند تا در زمینه موضوعات خاص در زمینه امامزاده‌ها در حوزه‌های مختلف به تدوین پایان نامه بپردازند.

به گزارش تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه ، سازمان اوقاف از تمامی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا دعوت می‌‌کند تا در زمینه موضوعات خاص در زمینه امامزاده‌ها در حوزه‌های مختلف به تدوین پایان نامه بپردازند.

به طور مثال در حوزه فرهنگی ــ اجتماعی موضوعاتی از قبیل بررسی و تبیین نقش امامزادگان در توسعه فرهنگی جامعه، بررسی و تبیین نقش موقوفات در عرصه علمی و آموزشی، بررسی دلایل ناآشنایی آحاد مختلف جامعه به خصوص نسل جوان با فرهنگ وقف، بررسی راهکارهای عملی برای ایجاد وقف‌های همگانی، نقش وقف در ارتقای سلامت جامعه، نقش وقف در فقرزدایی از جامعه، نقش موقوفات در تأمین خدمات اجتماعی و شهری، تدوین راهبردهای اساسی برای ارتقای سطح اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منابع انسانی بقاع متبرکه، جایگاه فرهنگ وقف در همگرایی کشورهای اسلامی، نقش دانشگاه در ایجاد موقوفات جدید،نقش و کارکرد و تأثیر وقف در اجتماع و فرهنگ و منزلت و جایگاه وقف در جمهوری اسلامی، چالش‌ها و راهکارهامدنظر است.

همچنین در حوزه اقتصادی موضوعات باید حول محور ارزیابی نظام اجاره داری سازمان اوقاف و ارائه الگوی بهینه، بررسی شیوه های سرمایه گذاری موقوفات، چگونگی استفاده از روشهای نوین تأمین مالی در حوزه وقف، راهکارهای حضور فعالتر موقوفات در عرصه صنعت و معدن، تبیین، الگوسازی و تعریف حوزه های مختلف فعالیت سازمان در فضای مجازی (الکترونیک)، راهکارهای افزایش بهره وری موقوفات در زمینه کشاورزی، راهکارهای افزایش بهره وری موقوفات در زمینه مسکن، تاثیر روندهای تکنولوژیک در بهره وری موقوفات، امکان سنجی فرصت های سرمایه گذاری در موقوفات با نگرش بنگاه های دانش بنیان، تاثیر اوراق مشارکت وقفی در اقتصاد جامعه ووقف و بانکداری اسلامی باشد.
و در حوزه حقوقی بررسی مبانی فقهی و حقوقی فروش موقوفات انتفاعی و منفعتی، مطالعه تطبیقی مفهوم و مبانی استقلال شخصیت حقوقی موقوفات، بررسی فقهی وقف مدرن و آثار اقتصادی اجتماعی و فرهنگی آن، بررسی حق التولیه متولی در قبال اعمال تولیت، بررسی دلایل فقهی و قانونی در حوزه اثبات وقف، بررسی تحلیلی مقررات اوقافی موضوعه از منظره آمره یا تخییری بودن آنها، بررسی شیوه های حل و فصل اختلافات و دعاوی حقوقی موقوفات و مبانی فقهی و حقوقی اعطای تملک اعیان در موقوفات مدنظر است.
همچنین در حوزه تحقیق بررسی نقش اداره تحقیق در انجام بهینه حسابرسی فعالیت موقوفات غیرمتصرفی، نقش محاسبه هزینه استهلاک برای موقوفات و تأثیر آن بر مدیریت بهینه عواید موقوفات، بررسی اداره تحقیق سازمان اوقاف و امورخیریه از منظر دادرسی عادلانه، تحلیل مبانی حدود اختیارات متولی در مدیریت موقوفه، تحلیل شرایط عمومی و اختصاصی متولیان موقوفات، طراحی ساز و کارهای لازم برای تأمین مالی، حفظ، ترمیم و تبدیل به احسن موقوفات، طراحی و سازو کارهای افزایش تشریک مساعی مدیران و کارکنان و متولیان و در حوزه مدیریتی و اداری و مالی نقش ساختار انسانی در مهندسی جدید وقف، بررسی عدالت سازمانی در اوقاف و نقش آن در قابلیت تولید سازمانی، رابطه بین هوش معنوی و وجدان کاری با بهره وری کارمندان و مدیران اوقاف و امور خیریه، مقایسه طبقه بندی مشاغل سازمان اوقاف و امور خیریه با سازمان های همطراز، راهکاری ارتقاء جایگاه وقف در آموزش و پرورش و آموزش عالی، بهبود روش های مدیریت در سازمان اوقاف و آثار آن بر افزایش بهره وری در حوزه وقف، بررسی سطح انگیزش کارکنان سازمان اوقاف و عوامل مؤثر بر آن، طراحی راهبردها و سیاست های کلان تأمین مالی فعالیت های سازمان اوقاف، مدیریت بهینة منابع انسانی در سازمان اوقاف و امور خیریه، جایگاه سازمان اوقاف در ساختار اداری کشور، طراحی مدیریت و سامانه روابط عمومی و تبلیغات برای سازمان اوقاف و طراحی و اجرای نظام جامع ارزیابی عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه باید از سوی دانشجویان ارائه شود.
شرایط حمایت از پایان نامه به این شکل است که در راستای اهداف، ماموریتها و سیاستهای سازمان و در جهت رفع مسائل سازمان باشد، موضوعات مربوط به سازمان می بایست در جهت راه های جدید برای توسعه و حمایت و یا رفع معضلات عمومی مربوط به سازمان باشد، کاربردی بوده و قابلیت اجرایی شدن را دارا باشد و به دور از کلی نگریها بوده و بتواند نتایج دقیق و ملموسی ارائه کند.
دانشجو باید عنوان و موضوع تحقیق را با هماهنگی گروه آموزش و پژوهش سازمان انتخاب کند.دانشجو موظف است پس از آگاهی از تأیید عنوان در سازمان، در حداقل زمان نسبت به تصویب موضوع در دانشگاه اقدام نموده و پروپوزال تأیید شده را به سازمان ارسال کند.
دانشجو موظف است گزارش روند پیشرفت پروژه را به گروه آموزش و پژوهش سازمان ارائه نموده و در صورت نیاز با شرکت در جلسات کمیته بررسی پایان نامه ها ، گزارش مذکور را حضورا ارائه کند. از پایان نامه هایی که به اتمام رسیده و یا بدون هماهنگی با گروه آموزش و پژوهش سازمان انجام شود، حمایت نمی شود.چنانچه بعد از تأییدیه موضوع، و تصویب پروپوزال در دانشگاه، حداکثر بعد از مدت یکماه پرپوزال به سازمان ارسال نشود، موضوع حمایت منتفی خواهد شد.
دانشجو موظف است دو هفته قبل از برگزاری جلسه دفاع ، موضوع را به سازمان اطلاع داده و دعوت نماید تا در صورت ضرورت نماینده ای از سازمان در جلسه دفاع شرکت کند.
دانشجو باید پس از برگزاری جلسه دفاع از پایان نامه و نهایی شدن آن، موارد زیر را در اختیار سازمان قرار دهد: دو نسخه از پایان نامه صحافی شده به همراه فایل WORD و PDF آن. ارائه نتایج پایان نامه در قالب سمینار (در صورت ضرورت)
تمامی حقوق و امتیاز حاصل از نتایج تحقیق و مالکیت معنوی آن متعلق به هر دو طرف بوده و هر یک از طرفین حق استفاده از آن را بطور نامحدود دارند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان اوقاف و امور خیریه از پایان نامه‌های ارشد و دکترا حمایت می‌کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X