هشدار مقامات اطلاعاتی ارشد امریکا: داعش تهدیدی فوری برای اروپاست

هشدار مقامات اطلاعاتی ارشد امریکا: داعش تهدیدی فوری برای اروپاست

ایرنا/ مقامات اطلاعاتی ارشد امریکا روز جمعه تروریست‌های داعش را که در حال جنگ در عراق و سوریه هستند به دلیل برخورداری بسیاری از آنان از گذرنامه های اروپایی ، تهدیدی فوری اروپا دانستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، این مقامات گفتند : خطر جهادی هایی که به طور بالقوه به غرب باز می گردند تا حملاتی انجام دهند موجب همکاری بیشتر سازمان های اطلاعاتی امریکا و اروپا در تلاش برای تعقیب مظنونان به ترور شده است .

' ماتیو اولسن ' مدیر مرکز ملی ضد تروریسم عقیده دارد که شبه نظامیان داعش با توجه به شمار افرادی که در کشورهای اتحادیه اروپا به خدمت گرفته شده اند ، خطر جدی تری برای کشورهای اروپایی نسبت به امریکا هستند.

اولسن به خبرنگاران گفت :' این تهدید کاملا فوری برای اروپا است . آنها به درست این تهدید را در درگاه خود می بینند'

اولسن در اظهاراتی گفت : افراطی های داعش که بخش هایی از اراضی عراق و سوریه را تصرف کرده اند ، تهدیدی فوری برای امریکا نبوده بلکه در نهایت در صورتی که زیر نظر قرار نداشته باشند و به حال خود رها شوند سعی خواهند کرد به امریکا حمله کنند.

نیکلاس راسموسن معاون اولسن در همان نشست خبری روز جمعه گفت : سهیم شدن اطلاعات مربوط به مظنونان ترور بین واشنگتن و شرکای اروپایی اش از زمان ظهور تهدید داعش طی ماه های اخیر ، تا حد چشمگیری بهبود یافته است .

وی گفت : درخواست های امریکا برای کسب اطلاعات که طی متجاوز از یک سال گذشته با تاخیرها یا مقاومت هایی از سوی اروپا همراه می شد اکنون سریعا مورد توجه قرار می گیرد و به این درخواستها عمل می شود.

به گفته راسموسن، دولتهای اروپایی اکنون تمایل به مراتب بیشتری برای سهیم شدن در این نوع اطلاعات دارند.

این مقامات اطلاعاتی همچنین گفتند، دولت امریکا از پیچیدگی تلاشهای تبلیغاتی داعش به خوبی آگاه است و آنان خاطرنشان کردند که امکان کوشش های بیشتر برای مقابله با پیام رسانی رسانه ای این جهادیها وجود دارد.

دولت امریکا برای این گروه از سرواژه ها و نامهای مختلفی استفاده کرده ولی به گفته اولسن وی انتظار ندارد واشنگتن به این افراط گرایان به عنوان ' خلافت اسلامی ' یاد کند چرا که در راستای تبلیغاتی گروه خواهد بود.

وی گفت : فکر نمی کنم ما آنها را خلافت اسلامی بخوانیم . این امر تا حدی به آنها اعتبار می بخشد که سزاوارش نیستند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار مقامات اطلاعاتی ارشد امریکا: داعش تهدیدی فوری برای اروپاست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X