شناسنامه های مکانیزه قابل جعل هستند؟

شناسنامه های مکانیزه قابل جعل هستند؟

باشگاه خبرنگاران/ رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: شناسنامه های جدید در ثبت احوال مکانیزه و مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور است ، لذا قابل جعل نمی باشد.

گردهمایی سراسری مدیران ثبت احوال کشور به میزبانی اداره کل ثبت احوال استان آذربایجان غربی با حضور رییس سازمان ثبت احوال، نماینده ولی فقیه در استان ، استاندار آذربایجان غربی و مدیران کل ستادی و استانی سازمان ثبت احوال برگزار گردید.

در این همایش دکتر ناظمی اردکانی هدف از برگزاری این همایش را پایش عملکرد شش ماهه عنوان کرد و افزود: ثبت وقایع حیاتی چهارگانه ، ثبت تغییر نشانی ، تولید و انتشار آمار جمعیتی ماموریت های سازمان ثبت احوال می باشد.

وی تاکید کرد : ثبت وقایع حیاتی در وقت مقرر قانونی - ثبت تغییر نشانی - اتقان اسناد هویتی جزو اهداف والای سازمانی است که برای هر یک از مأموریتهای سازمانی راهبردهایی را تبیین کرده ایم.

معاون وزیر کشور در خصوص راهبرد اتقان اسناد هویتی به صدور شناسنامه مکانیزه و پایگاه محور اشاره کرد و افزود :این شناسنامه غیر قابل جعل بوده و کارت هوشمند ملی که به زودی جایگزین کارت ملی خواهد شد غیرقابل جعل و با قابلیت امکان شناسایی در فضای مجازی خواهد بود.

رئیس سازمان ثبت احوال توسعه زیر ساخت های کارت ملی هوشمند را یکی از اهداف مهم سازمان ذکرکرد و گفت: زیرساختهای کارت هوشمند ملی را فراهم کرده ایم و بنا بر رعایت مصالح ملی تامین بدنه کارت را در داخل کشور دنبال می کنیم که به محض تأمین بدنه کارت ، صدور و تحویل آن بصورت گسترده در کشور انجام می گردد.وی ظرفیت های استانی در گردآوری اطلاعات ایجاد شده را خوب عنوان کرد و تصریح کرد: حدود چهل هزار نقطه به پایگاه جمعیتی متصل هستند و از این پایگاه بهره مند می شوند. این ظرفیت می تواند برای احراز هویت مراجعین تمامی دستگاهها مورد بهره برداری قرار گیرد.

ناظمی اردکانی با اشاره به اهمیت مسئله جمعیت و سیاستهای کلی جمعیت افزود: جمعیت بالاترین و با اهمیت ترین سرمایه هر کشور است، تحول مسائل جمعیتی ما را رهنمون می کند تا به پدیده جمعیت نگاه عمیق تر داشته باشیم - چرا که اگریک مسئول از افزایش و کاهش جمعیت و دیگر وقایع حیاتی اطلاعات نداشته باشد نمی تواند خوب تصمیم بگیرد .

وی افزود: راهبردهای فرهنگی نیز در ثبت احوال نیز تعریف شده است که مهندسی فرهنگ نام گزینی، رونمایی از اسناد هویتی مفاخر و صدور شناسنامه شهید از جمله راهبردهای فرهنگی است که در ثبت احوال مورد توجه بوده پیگیری می شود.

گفتنی است در این مراسم دکتر ناظمی اردکانی با اهدا لوح و تندیس از حضرت حجة الاسلام و المسلمین قریشی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان و مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی برای حمایت و مساعدت با اداره کل ثبت احوال استان برای تحقق ماموریتهای محوله تقدیر نمود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شناسنامه های مکانیزه قابل جعل هستند؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X