حضور معتمدآریا، جبلی و مهتاب کرامتی در جشنواره تئاتر عروسکی

حضور معتمدآریا، جبلی و مهتاب کرامتی در جشنواره تئاتر عروسکی

ستاره ها/ پانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی با پرواز بادبادک‌های رنگی و با سخنانی از مرضیه برومند، مهتاب کرامتی، حمید جبلی و فاطمه معتمدآریا کار خود را آغاز کرد.
خیابان فلسطین جنوبی تهران عصر روز 22 شهریورماه حال و هوای دیگری داشت؛ صدها کودک با لباس‌های رنگارنگ‌ و با عروسک‌های کوچک و بزرگ‌شان به جشن عروسک‌ها آمده بودند؛ جشنی که آغازگر پانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی است. از همان ساعت‌های اول بعد از ظهر، خانه عروسک که در خیابان فلسطین قرار دارد، حسابی شلوغ بود، چون نمایشگران عروسکی به دعوت مرضیه برومند - دبیر این دوره از جشنواره - در خانه خود گردهم آمده بودند. حیاط خانه عروسک میزبان عروسک‌های رنگارنگی بود که در اندازه‌های مختلف در حیاط جمع شده بودند. هر گروهی حتی آنها که در جشنواره کار نداشتند، با عروسک‌هایشان میهمان خانه عروسک بودند. همه جور عروسکی در این خانه بود؛ از عروسک‌های غول آسا تا عروسک‌های خیلی کوچک، از عروسک‌های فانتزی تا عروسک‌های ترسناک و... حتی «سنجد» خبرنگار نیز برای دقایقی خبرنگاری‌اش را کنار گذاشت و همراه با دیگر عروسک‌ها، مشغول رقص محلی ایرانی شد.
میزبانان این جشن با بادبادک‌های رنگی پذریای میهمانان‌شان بودند. در کنار بادبادک‌ها، پلاکاردهایی هم در دست بچه‌ها بود؛ پلاکاردهایی با شعارهای آموزشی و بهداشتی مانند: «عروسک‌ها زباله تولید نمی‌کنند» و «با ما به دنیای عروسک‌ها بیایید» و... در این عصر گرم تابستان بزرگترها هم برای لحظاتی، با بچه‌ها همراه شدند و بادبادک‌های رنگی به دست گرفتند و به کودک درون‌شان اجازه دادند کمی شیطنت کنند. جمعیت که بیشتر شد، همه به سمت تئاتر شهر روانه شدند. بچه‌ها، عروسک‌ها و بابادک‌ها، فاصله خیابان فلسطین تا چهارراه ولیعصر را قرق کردند. نه گرمای هوا و نه شلوغی همیشگی چهارراه ولیعصر، هیچ‌کدام از رنگ و بوی دنیای شاد بچه‌ها چیزی کم نکرد. بزرگترین غصه بچه‌ها این بود که بادبادک به همه نرسد! عصر امروز خط ویژه فقط مخصوص اتوبس‌های تندرو یا یگان ویژه نبود، کاروان عروسک‌ها در خط ویژه روان بود و مسافران خسته‌ای که منتظر اتوبوس‌های تندرو بودند، برای لحظه‌ای با شادی بچه‌ها همراه شدند و لبخند به لبشان آمد. عصر امروز برای یک بار هم که شده و برای دقایقی کوتاه، شهر در دست بچه‌ها و عروسک‌های رنگارنگارشان بود.
جمعیت که به تئاتر شهر رسیدند، رسول نجفیان که اجرای برنامه را بر عهده داشت، پیام جشنواره را خواند. سپس مرضیه برومند که با وجود همه خستگی‌هایش، لبخند بر لب داشت، به همه مردم شاد سلام کرد و اظهار امیدواری کرد که هر روز مثل امروز، روز شادی باشد.
او گفت: عروسک‌ها از همه جای ایران حتی از کشورهای دیگر آمده‌اند تا در جشن ما شرکت کنند. امیدوارم دنیا به سمت شاد شدن برود و هیچ بچه‌ای آزار نبیند، کشته نشود و حقش پایمال نشود. کارگردان فیلم «شهر موش‌ها2» اضافه کرد: امیدوارم جشنواره ما محملی برای ادامه شادی باشد و عروسک‌ها به همه کمک کنند تا زندگی بهتری داشته باشیم.
برومند برای همه بچه‌ها و به ویژه بچه‌های مسلمان غزه که درگیر جنگ هستند، آرزوی صلح و شادی کرد و ادامه داد: امیدوارم دوره بعدی جشنواره هیچ اتفاق بدی نیفتد. همسایگان ما در صلح و آرامش باشند و همه بتوانیم جشنواره‌ای خیلی بهتر از جشنواره پانزدهم برگزار کنیم.
سپس مهتاب کرامتی - سفیر صلح یونیسف - نیز در سخنان کوتاهی گفت: عروسک‌ها قلب‌های مهربان همه را به همدیگر نزدیک می‌کنند و کمک می‌کنند تا همه شادتر و بهتر زندگی کنیم، این روز را به همه تبریک می‌گویم.
حمید جبلی - دیگر هنرمند حاضر در برنامه - نیز گفت: به امید روزی که پر از شادی و صلح باشد و تمام دوستان و همسایگان‌مان در شادی و خوشی زندگی کنند.
فاطمه معتمدآریا نیز از همه نمایشگران عروسکی که عروسک‌های شاد خود را به شهر آورده‌اند، سپاسگزاری و اظهار امیدواری کرد، این روز شاد و استثنایی نه فقط برای بچه‌ها، بلکه به عنوان نشانه‌ای از صلح،‌ آرامش، دوستی و محبت برای همه باشد.
همچنین حسین طاهری - مدیر اداره کل هنرهای نمایشی - با خوشامدگویی به حاضران گفت: امیدواریم در شادی‌های که برگزار می‌شود، همه کودکان جهان شاد باشند و غم جنگ نداشته باشند.
پس از این سخنان جشنواره تئاتر عروسکی با پرواز بادکنک‌های رنگی کار خود را آغاز کرد و صدها بادکنک رنگارنگ در آسمان دودگرفته تهران آن‌قدر بالا رفتند تا از نظرها پنهان شدند و جشنواره تئاتر عروسکی آغاز شد.
همان‌طور که جشن عروسک‌ها در فضای باز تئاتر شهر در حال برگزاری بود، لابی تالار اصلی تئاتر شهر نیز میزبان نمایشگاه عکس حمید جبلی با نام «به یاد گذشته» بود؛ نمایشگاهی که شامل 15 فریم از عکس‌های پشت صحنه مجموعه تلویزیونی «خونه مادربزرگه» است.
جبلی برای اولین بار پس از 26 سال این عکس‌ها را که در آرشیو شخصی خود داشته، به معرض نمایش گذاشته است. جشن عروسک‌ها از امروز به مدت یک هفته در تهران ادامه دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حضور معتمدآریا، جبلی و مهتاب کرامتی در جشنواره تئاتر عروسکی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X