تمام سلام :هدف اول وآخر تروریست های تکفیری ایجاد هرج ومرج در لبنان است

تمام سلام :هدف اول وآخر تروریست های تکفیری ایجاد هرج ومرج در لبنان است

ایرنا/ « تمام سلام» نخست وزیر لبنان با بیان اینکه « پرونده نظامیان ربوده شده لبنانی از هر مذهب و طایفه ای اولویت نخست دولت لبنان است»، تاکید کرد که هدف اول و آخر گروه های تروریستی تکفیری ایجاد هرج و مرج و فتنه طائفه ای در لبنان است.

کمیته وزارتی لبنان ویژه بررسی پرونده نظامیان ربوده شده به ریاست « تمام سلام» نخست وزیر این کشور عصر جمعه برگزارشد.

دراین جلسه « سمیر مقبل»، « نهاد المشنوق»،« جبران باسیل» و « اشرف ریفی» وزیران دفاع ، کشور، خارجه و دادگستری شرکت کردند.

« علی حسن خلیل» وزیر دارایی که در سفر بسر می برد، در این جلسه حضور نیافت.

سمیر مقبل بعداز این جلسه در گفت وگو با خبرنگاران تاکید کرد که نخست وزیر لبنان همچنین از اجماع سیاسی هیات وزیران لبنان در خصوص پرونده نظامیان ربوده شده لبنانی ابراز خرسندی و بر هوشیاری همه گروه های سیاسی و مردم لبنان برای جلوگیری از هرج ومرج و فتنه داخلی که اولین و آخرین هدف گروه های تروریستی تکفیری است، تاکید کرد.

وی افزود: کمیته وزارتی با خانواده نظامیان ربوده شده ابراز همدردی و همراهی کرد و خواستار تعامل با این مشکل دردناک با صبر بیشتر و حکمت و بدور از تشنج و هیاهو شد.

در این جلسه آخرین تحولات مربوط به پرونده نظامیان ربوده شده لبنانی که 34 روز قبل در حمله گروه های تروریستی تکفیری به شهرک عرسال لبنان ربوده شده اند، بررسی و تصمیمات مناسب اتخاذ شد.

وزیر دفاع لبنان به این تصمیمات اشاره ای نکرد.

براساس این گزارش، منابع رسانه ای لبنانی اعلام کرده اند که یک هیات رسمی قطری بعداز حضور در شهرک عرسال لبنان راهی بلندی های این شهرک و منطقه القلمون شده تا با گروه تروریستی تکفیری داعش در باره نظامیان ربوده شده لبنانی گفت وگو کند.

روزنامه لبنانی« الاخبار» با بیان اینکه هیات رسمی قطری از روز پنجشنبه درمنطقه عرسال در شرق لبنان و نزدیک مرزهای سوریه حضور دارد، نوشت که هدف این هیات قانع کردن گروه تروریستی تکفیری داعش به توقف بریدن سر نظامیان ربوده شده لبنانی و انتظار دو تا سه ماهه برای حل پرونده عناصر وابسته به گروه های تروریستی تکفیری در زندان رومیه است.

دولت لبنان در پایان نشست روز پنجشنبه خود با صدور بیانیه ای تاکید که سلامتی و آزادی نظامیان ربوده شده لبنانی محل چانه زنی، مبادله و معامله نیست و دست ارتش برای هرگونه اقدام لازم از جمله قطع ارتباط شهرک عرسال با بلندی های آن باز است.

خبرگزاری ترکیه « آنائولی» به نقل از یک سرکرده داعش، مذاکرات هیات قطری با این گروه در منطقه عرسال لبنان به نمایندگی از دولت لبنان از صبح پنجنشبه را تایید کرده است.

این سرکرده داعش در گفت وگو با آناتولی گفته است که اگر هیات قطری وقت کشی کند مسئول جان نظامیان ربوده شده لبنانی خواهد بود.

گفته می شود که در زمان حاضر 28 نظامی و نیروی امنیت داخلی لبنان در اختیار گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره هستند و 2 نظامی هم مفقود شده است.

برخی منابع هم می گویند که 13 نظامی و نیروی امنیت داخلی ربوده شده در اختیار گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره است و بقیه ربوده شدگان به عنوان گروگان نزد گروه تروریستی تکفیری داعش هستند

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تمام سلام :هدف اول وآخر تروریست های تکفیری ایجاد هرج ومرج در لبنان است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X