صربستان وآمریکا در زمینه تبادل و حفاظت ازاطلاعات همکاری می کنند

 صربستان وآمریکا در زمینه تبادل و حفاظت ازاطلاعات همکاری می کنند

ایرنا/ کمیته دفاع وامور داخلی مجلس صربستان روز جمعه از طرح قانونی برای تایید توافق با دولت های آمریکا والجزایر که درآن شرایط لازم برای تشدید اشکال مختلف همکاری های نظامی ازجمله تبادل وحفاظت متقابل ازاطلاعات محرمانه درزمینه های دفاعی فراهم می شود، حمایت کرد.

کمیته دفاع وامور داخلی مجلس صربستان همچنین تصمیم دولت برای شرکت نیروهای ارتش این کشور در ماموریت های صلحبانی بین المللی در جمهوری های آفریقای مرکزی را تصویب کرد.

ارتش صربستان بنا به موافقت کمیته دفاع مجلس این کشور در دو ماموریت چند ملیتی؛ یکی زیر نظر سازمان ملل (MINUSCA) و دیگری زیر نظر اتحادیه اروپا (EUFOR RCA) تا پایان سال جاری میلادی شرکت کند.

سازمان ملل و اتحادیه اروپا ازصربستان درخواست کرده اند که با اعزام نیروهای پزشکی ارتش این کشور به جمهوری آفریقای مرکزی که در شرایط بحرانی قرار دارد به توانایی ماموریت های صلحبانی و توقف درگیری ها در جمهوری آفریقای مرکزی کمک کند.

نمایندگان کمیته دفاعی مجلس صربستان در نشست روز جمعه تاکید کردند که تایید این موافقت نامه ها شرایط لازم را برای تشدید ابعاد مختلف همکاری های نظامی با کشورهای آمریکا و الجزایر را فراهم می سازد.

همکاری نظامی با الجزایر برای صربستان اهمیت ی بسیار دارد زیرا این کشور صربستان را برای شریک استراتژیکی خود دررمینه های دفاعی ومدرنیزه کردن صنایع دفاعی کشورش انتخاب کرده است.

صربستان با آمریکا همکاری های دو جانبه نظامی بسیار خوبی دارد و اجرای توافق نامه جدید با آمریکا امکانات لازم را برای وزارت دفاع و ارتش صربستان جهت شرکت درآموزش و تمرینات نظامی مشترک و همچنین فعالیت در ستادهای چند ملیتی در ماموریت های بین المللی امکان پذیر می کند.

همچنین اجرای موافقت نامه با آمریکا شرایطی را برای صربستان جهت همکاری های جدی در خدمات امنیتی واطلاعاتی وهمچنین همکاری در زمینه های تحقیقاتی و توسعه و مدرنیزه کردن مؤثر سیستم های دفاعی جهت تامین تجهیزات و فناوری های مهم در ارتش هموار می سازد.

زوران جورجویچ مقام عالیرتبه دروزارت دفاع صربستان به اعضای کمیته دفاعی مجلس این کشور توضیح داد که سند همکاری برای تبادلات اطلاعات محرمانه با آمریکا و الجزایر از جمله طبقه بندی اطلاعات و نحوه استفاده و تبادل آنها را نیز تعریف می کند.

صربستان با بیش از 60 کشور جهان از جمله آمریکا، روسیه، چین، بلغارستان، مجارستان، جمهوری آذربایجان، فرانسه، رومانی در زمینه های مختلف دفاعی مانند؛ آموزشی، تبادل تجربه و برگزاری تمرینات مشترک نظامی همکاری دارد

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « صربستان وآمریکا در زمینه تبادل و حفاظت ازاطلاعات همکاری می کنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X