چهل درصد از تختهای بیمارستانی فرسوده هستند

چهل درصد از تختهای بیمارستانی فرسوده هستند

فارس/ دکتر ایرج حریرچی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف بخصوص حوزه سلامت مشارکت بخش خصوصی را طلبیده است، گفت: در بخش توسعه زیرساخت های بخش بهداشت و درمان، مشارکت بخش عمومی و خصوصی اعتقاد راسخ وزارت بهداشت است؛ طرحی که کشورهای ثروتمند نیز به آن عمل می کنند.
به گفته وی، در حال حاضر در کشور به ازای هر 1000 بیمار، 1.7 دهم تخت در بیمارستانها داریم که این میزان در کشورهای دیگر سه تخت به ازای هر 1000 بیمار است.
حریرچی با اشاره به اینکه 40 درصد از این تختها فرسوده بوده و در برابر زلزله مقاوم نیستند، خاطرنشان کرد: توزیع این تخت ها مناسب نیست بطوریکه برخی بیمارستانها 110 درصد ضریب اشغال تخت دارند و در برخی دیگر، این ضریب اشغال زیر 15 درصد است.
وی با بیان اینکه با تغییر بافت جمعیتی و حرکت به سمت سالمندی، نیاز داریم تعداد تختهای بیمارستانی را افزایش دهیم، ادامه داد: برای تکمیل پروژه های نیمه تمام موجود و احداث مراکز درمانی جدید نیز با منابع دولتی و در حالت خوشبینانه، 10 الی 20 سال زمان نیاز داریم.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به اینکه دولت در این شرایط چاره ای جز مشارکت دادن بخش خصوصی در احداث بیمارستانها و ارتقاء خدمات این مراکز ندارد، گفت: پیاده کردن این طرح کاهش تصدی گری دولت را نیز به همراه دارد.
وی توضیح داد: مدل قرارداد ما با بخش خصوصی به گونه ای است که 25 تا 30 درصد هزینه خدمات ارائه شده در بیمارستانها از سوی بیمه های تکمیلی و مابقی توسط بیمه های پایه پوشش داده می شود. البته هدف اصلی ما تامین خدمات برای مردم با تعرفه دولتی است یعنی بیشترین تمرکز بر بیمه های پایه بوده و بیمه های تکمیلی در مرحله بعدی قرار می گیرند.
حریرچی با اشاره به اینکه اولین قرارداد وزارت بهداشت در این راستا با بنیاد مستضعفان برای احداث و تجهیز 5 بیمارستان در خرمشهر، آبادان و اهواز، به امضا رسیده است، افزود: هدف ما از اجرای این طرح به هیچ وجه خصوصی سازی نیست و به هیچ وجه قرار نیست هزینه های پرداختی از سوی مردم افزایش یابد. ضمن اینکه تاکید اصلی ما بر ارائه خدمات مناسب در مناطق محروم است.

چهل درصد از تختهای بیمارستانی فرسوده هستند

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چهل درصد از تختهای بیمارستانی فرسوده هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X