طبابت بدون اخلاق بی فایده است/مشکلات مردم نباید مخفی بماند

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، سیدحسن هاشمی در دومین جشنواره مشاهیر پزشکی کشور، افزود: ما پزشکان بیش از دیگران وظیفه داریم از اخلاق، پاسداری و از هرگونه خطا پرهیز کنیم.
هاشمی خاطرنشان کرد: امروز همه مردم می دانند که پزشک باید حداقل یک سوم عمرش را تحصیل کند اما اطلاع کمتری از مسئولیت اجتماعی پزشک دارند.
وی به ضرورت نمایش تصاویر زیبای پزشکی درکنار اتفاقات تلخ آن و خودداری از سیاه نمایی جامعه پزشکی تاکید کرد و گفت: با این حال گزارش هایی که به مسئولان کشور می رسد همواره نشان دهنده اعتماد جامعه به این قشر است و مجموعه عملکرد جامعه پزشکان در طرح تحول سلامت باعث افزایش اعتماد در نگاه مردم شده است.

** احداث بیش از 2500 تخت مراقبت ویژه در دولت یازدهم
وزیر بهداشت در ادامه به احداث 2 هزار و ٥٨٦ تخت مراقبت های ویژه در دولت یازدهم دوره اشاره کرد و گفت: احداث این شمار تخت، معادل 5٠ درصد کل تخت های مراقبت ویژه در طول تاریخ ایران است که اقدامی بی نظیر به شمار می آید.
وی ادامه داد: علاوه براین با اقدامات انجام شده به ازای هر سه هزار هموطن یک مراقب سلامت وجود دارد و پرونده الکترونیک برای ٥٠ میلیون ایرانی ایجاد شده است.
هاشمی یادآور شد: مرگ و میر نوزاد و مادر طی سال گذشته در استان کهکیلویه و بویراحمد نداشتیم؛ این میزان در کرمان نیز در 2 سال گذشته صفر بوده است.
وی ادامه داد: طی فعالیت دولت یازدهم درپرداختی از جیب مردم و توزیع و کنترل دارو با حدود 42درصد کاهش روبه رو بوده ایم، نوسازی 30هزار تخت و احداث 21هزار تخت بیمارستانی ظرف 2 سال اخیر و نیز احداث 21 پایگاه اورژانس هوایی از جمله اقدامات این سال ها است.

**مشکلات مردم نباید مخفی بماند
وزیر بهداشت همچنین با تاکید بر لزوم تمرکز بر موضوع بیمه و بودجه و حقوق مردم خاطرنشان کرد: فقط ٢٠ درصد تولیت در اختیار وزارت بهداشت است و مابقی آن برعهده دستگاه های اجرایی دیگر است.
هاشمی ادامه داد: مشکلات مردم در موضوع غذا، هوا و آب آشامیدنی بسیار زیاد است و نباید مخفی بماند که البته این شفاف سازی نباید در جهت مایوس کردن مردم باشد.
وی همچنین به اقدامات کنترلی درباره بیماری های واگیردار هم اشاره کرد و آن را مایه خرسندی دانست.
وزیر بهداشت به عنوان نمونه گفت: آمار مبتلایان بیماری مالاریا که در سال های گذشته در کرمان بالغ بریک هزار تن گزارش می شد اکنون به 6 تن رسیده که همین شمار هم به دلیل انتقال بیماری از کشورهای همسایه بوده است.

**کمبود تخت بیمارستانی و نیروی انسانی
هاشمی با اشاره به کمبود تخت های بیمارستانی درکشور تاکید کرد: از نظر نیروی انسانی دچار کمبودیم و با وجود داشتن قشر تحصیلکرده همچنان نیازمند پزشک و دندانپزشک و متخصصان بین رشته ای به ویژه در مناطق محروم هستیم.
اجتمام**9136**1776

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طبابت بدون اخلاق بی فایده است/مشکلات مردم نباید مخفی بماند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X