نخستین نشست خبری رئیس جمهور جدید افغانستان/ احمدزی: دولت وحدت ملی، دولتی مؤثر، قاطع و شفاف خواهد بود

نخستین نشست خبری رئیس جمهور جدید افغانستان/ احمدزی: دولت وحدت ملی، دولتی مؤثر، قاطع و شفاف خواهد بود

فارس/ رئیس جمهور جدید افغانستان در نخستین نشست خبری پس از پیروزی اظهار داشت: دولت وحدت ملی، دولتی مؤثر، قاطع و شفاف خواهد بود.

اشرف غنی احمدزی که روز گذشته از سوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور، معرفی گردید، لحظاتی پیش در نخستین نشست خبری پس از پیروزی، ضمن ابراز قدردانی از حوصله‌ مردم در برابر طولانی‌شدن روند انتخابات، اظهار داشت: دولت وحدت ملی، دولتی موثر، قاطع، شفاف و مسئولیت‌پذیر خواهد بود.

وی افزود: قانون و قاطعیت شعار ما بوده و در عمل نیز به آن وفادار خواهیم بود؛ طوری که قانون اساسی افغانستان را معیار هر عمل خود قرار داده و از تطبیق آن در هر 6 ماه به مردم این کشور گزارش و اطمینان خواهیم داد.

*به تعهدات خود به ملت افغانستان وفادار هستیم
اشرف غنی در بخش دیگری از سخنان خود از عبدالله عبدالله رقیب انتخاباتی خود به عنوان همکار در ترکیب دولت آینده نام برده و تاکید کرد: من و عبدالله عبدالله به تعهدات خود به ملت افغانستان وفادار هستیم.

وی افزود: مردم افغانستان از ما «خدمت» می‌خواهند و حکومت دولت وحدت ملی خود را در برابر تک تک شهروندان افغانستان مسئول و پاسخگو می‌داند.

*پیکر ملت افغانستان بدون بازگشت مهاجران این کشور، پیکر ناقص خواهد بود
اشرف غنی، فراهم کردن بستر لازم برای بازگشت آبرومندانه مهاجران افغان را یکی از اولویت‌های اساسی دولت آینده خواند و اظهار داشت: پیکر ملت افغانستان بدون بازگشت مهاجران این کشور، پیکری ناقص خواهد بود.

*با دنیا و منطقه روابط حسنه خواهیم داشت
اشرف غنی سیاست خارجی خود را مبتنی بر تعامل و ایجاد روابط دوستانه با جهان تعریف کرده و اظهار داشت: با دنیا و منطقه روابط حسنه‌ای خواهیم داشت.

*صلح و ثبات افغانستان را در برابر هیچ چیزی قربانی نخواهیم کرد
اشرف غنی، تامین صلح و ثبات افغانستان را یکی از آرزوهای برحق مردم افغانستان و یکی از اولویت‌های اساسی دولت آینده افغانستان خواند و تاکید کرد: صلح و ثبات افغانستان را در برابر هیچ چیزی قربانی نخواهیم کرد.

این در حالی است که روز گذشته با توافق عبدالله و اشرف غنی روی تشکیل دولت وحدت ملی و اعلام نتیجه نهایی انتخابات، به جنجال‌های انتخاباتی چند ماهه در این کشور نقطه پایانی گذاشته شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستین نشست خبری رئیس جمهور جدید افغانستان/ احمدزی: دولت وحدت ملی، دولتی مؤثر، قاطع و شفاف خواهد بود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X