روانشناسی/ نقش وسواس عملی در زندگی

روانشناسی/ نقش وسواس عملی در زندگی

باشگاه خبرنگاران/ یک روانشناس گفت: وسواس‌های عملی می‌توانند به صورت‌های مختلفی بروز کنند که شایع‌ترین آن‌ها وسواس شست و شو است.
عوض زاده روانشناس گفت: وسواس یکی از شایع ترین اختلالات در طبقه بندی‌های روانی است که به دو صورت عملی و فکری تقسیم می‌شود وسواس عملی می‌تواند تمام زندگی فرد را تحت الشعاع قرار دهد و به صورتی که در آخر موجب مختل شدن رابطه وی با دیگران شود.
این روانشناس گفت: وسواس‌های عملی می‌توانند به صورت حرکات مختلفی بروز کند ه شایع‌ترین آن‌ها وسواس شست و شو است که می‌تواند زیر بنای این وسواس‌های عملی و سواس فکری باشد.
وی اظهار داشت: ممکن است رفتار وسواس گونه مادر به دختر سرایت کند به طوری که با بروز مشکلات مادر به شست و شو پناه می‌برد دختر نیز با الگویی با دیگری در شرایط مشابه رفتار مادر را انجام می‌دهد.
عوض زاده تصریح کرد: البته با مدل نظریه انتخاب وسواس بیماری شناخته نمی‌شود و هر اختلال،‌انتخابی می‌باشد که برای کنترل شرایط ناموثر است.
این روانشناس در پایان خاطر نشان کرد: وسواس عملی می‌تواند از طریق آموزش حل شود که به تبع آن نیز بنای این بیماری که وسواس فکری می‌باشد و فرد را مجبور به انجام حرکت‌های وسواس گونه برای رهایی از آن افکار ناکار آمد می‌کند از بین می‌برد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روانشناسی/ نقش وسواس عملی در زندگی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X