معاون درمان دانشگاه شهید بهشتی: بخش درمان سوختگی ۱۵ خرداد جایگزین بخش دیالیز می‌شود

معاون درمان دانشگاه شهید بهشتی: بخش درمان سوختگی ۱۵ خرداد جایگزین بخش دیالیز می‌شود

تسنیم/ مسعود یاوری درباره انتقال بخش دیالیز بیمارستان 15 خرداد به بیمارستان امام حسین (ع) اظهار داشت: با توجه به نیاز مبرم بیماران دچار سوختگی و کمبود تخت سوختگی درسطح کشور و به ویژه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، راه اندازی بخشی برای درمان بیماران ناشی از سوانح سوختگی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به وجود تنها مرکز جراحی ترمیمی دانشگاه در بیمارستان 15 خرداد به عنوان رکن اصلی راه اندازی بخش سوختگی، کمبود فضای فیزیکی در این بیمارستان را یکی از مشکلات موجود در این زمینه عنوان کرد.
یاوری در ادامه گفت: پس از بررسی‌های کارشناسی به منظور ارائه خدمات بهتر به بیماران دیالیزی و با توجه به تک تخصصی بودن این بیمارستان موضوع جا به جایی بخش دیالیز بیمارستان 15 خرداد به سایر مراکز تابعه مورد بررسی قرار گرفت. البته بدیهی است انتقال بیماران بخش دیالیز از یک مرکز تک تخصصی جراحی پلاستیک، به یک مرکز مجهز جنرال دارای تمام تخصص‌های مورد نیاز بیماران همودیالیزی در وهله اول به نفع خود بیماران خواهد بود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: با توجه به این که محل سکونت بیش از 95 درصد بیماران دیالیزی این بیمارستان در محدوده شرق تهران قرار داشت، بیمارستان امام حسین (ع) برای ارائه خدمت به این بیماران در نظر گرفته شد و برای 5 درصد بقیه بیماران نیز که در سایر مناطق تهران سکونت دارند تدابیری از جمله پذیرش گرفتن از مراکز تابعه دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و ایران اندیشیده شد.
یاوری در پایان خاطرنشان کرد: خبرهای مربوط به جایگزینی فضای بخش دیالیز مذکور برای بخش جراحی پلاستیک و زیبایی صحت ندارد و فضاهای مذکور فقط برای ایجاد بخش سوختگی و ارائه خدمات درمانی به بیماران نیازمند درمان سوختگی در نظر گرفته شد.ا

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون درمان دانشگاه شهید بهشتی: بخش درمان سوختگی ۱۵ خرداد جایگزین بخش دیالیز می‌شود » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X