زنگنه: پیدا کردن جایگزین برای معاون امور بین الملل وزارت نفت سخت است

زنگنه: پیدا کردن جایگزین برای معاون امور بین الملل وزارت نفت سخت است

ایسنا/ وزیر نفت مذاکره با هند، پاکستان، چین و روسیه را از مذاکرات موفق در دوران معاونت ماجدی بر امور بین الملل وزارت نفت اعلام و تصریح کرد: مذاکره با ترکمنستان تدبیر زیادی می‌طلبید که به خوبی انجام شد.

بیژن زنگنه در مراسم تودیع معاون بازرگانی و امور بین الملل وزارت نفت با اشاره به این که وی منشا خدمات زیادی در نفت بوده است، گفت: رفتن علی ماجدی از نفت سبب تاثر است اما از سوی دیگر خوشحالم فرد شایسته‌ای بعنوان سفیر ایران مرکز اقتصادی اروپا را در دست می گیرد.

وی با بیان این که مسوولیت مسائل انرژی اتحادیه اروپا از سوی وزارت خارجه به ماجدی سپرده شد، افزود: امیدواریم بتوان از این موضوع به نفع صنعت نفت کشور استفاده کرد.

وزیر نفت با بیان این که کشور ما در شرایط سخت بین‌المللی قرار دارد و همین شرایط سخت، کار را در روابط بین الملل دشوار می کند، افزود: معاونت بین‌الملل مقوله سختی است که باید مسوولیتی مانند وزارت خارجه را در رابطه با شرکتهای اصلی نفت دنبال کند و خود این معاونت نمی تواند معامله ویا قراردادی امضا کند.

زنگنه افزود: معاونت بازرگانی و بین الملل وزارت نفت همانند وزارت خارجه مسوولیت هماهنگی و سیاستگذاری در روابط بین شرکتها را به عهده دارد که این مهم به درستی انجام شده است.

وزیر نفت با یادآوری این که دریافت وام کم بهره از ژاپن در دوران تصدی ماجدی بعنوان سفیر ایران در توکیو یکی از موفقیتهای وی بوده است، تصریح کرد: پیدا کردن جایگزین برای اوسخت است و ایشان انتظار من برای کار کردن در این معاونت را بالا برده است.

وی اظهار امیدواری کرد: ماجدی با حضور در آلمان برای سرافرازی جمهوری اسلامی ایران گام بردارد.

دل کندن از نفت سخت است
معاون سابق بازرگانی و امور بین الملل وزارت نفت نیز در این مراسم حضور یکساله در وزارت نفت را یکی از سه دوره موفقیت آمیز خدمت ٤٥ ساله خود اعلام و تصریح کرد: معاون کل وزارت امور اقتصاد و دارایی و سفیر ایران در ژاپن نیز دو دوره موفقیت آمیز کاری من است.

علی ماجدی با بیان این که دل کندن از صنعت نفت سخت است، افزود: چیزهای زیادی در نفت آموختم و نوعی همبستگی بین کارکنان نفت وجود دارد که در هیچ دستگاهی دیده نمی شود.

وی این وابستگی را مانند آنچه در ژاپن دیده تشبیه کرد و گفت: در ژاپن کارکنان هر شرکت اول نام شرکت، سپس کشور و پس از آن نام شخصی خود را عنوان می کنند یعنی سازمانی که در آن کار می کنند، در اولویت است که چنین موضوعی در کارکنان نفت هم دیده می شود.

معاون سابق بازرگانی و امور بین الملل وزارت نفت با بیان اینکه معاونت بین الملل در وزارت نفت یک شغل کاملا اقتصادی سیاسی است و حتما هم باید از همین زاویه به آن نگاه کرد، افزود: این معاونت در واقع دریچه‌ای است از نفت به دنیای خارج که نیاز به یک نوع هماهنگی و همکاری هم در درون نفت و هم در بیرون نفت دارد؛ یعنی این معاونت نقش یک تسهیل کننده را در وزارت نفت دارد و کمک می‌کند که رابطه چهار شرکت اصلی با شرکتهای خارج از کشور راحت‌تر و روان‌تر انجام شود.

ماجدی با بیان این که بسترسازی، کار اصلی این معاونت است و شرکتها باید روی این بستر و پایه‌های آن، کار اجرایشان را انجام دهند، افزود: همچنین این بخش باید رابطه تنگاتنگی با وزارت خارجه و کمی با بانک مرکزی داشته باشد. من به سهم خود تلاش کردم چنین نقشی را در مجموعه نفت ایفا کرده و این مجموعه بتواند نگاه برهم افزایی در نفت داشته باشد و دریچه‌ای به سوی کشورهای دیگر برای همکاری باشد.

وی ضمن تشکر از همه معاونتهای چهار شرکت اصلی برای همکاری اظهارکرد: وزارت نفت پس از وزارت امور خارجه نقش موثری در دیپلماسی دارد که باید آن را به خوبی انجام دهد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنگنه: پیدا کردن جایگزین برای معاون امور بین الملل وزارت نفت سخت است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X