استفاده از سمن‌های بومی برای ساماندهی حوزه زنان

استفاده از سمن‌های بومی برای ساماندهی حوزه زنان

ایسنا/ معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: قصد داریم از سمن‌های تخصصی بومی در همه مراحل برنامه‌ریزی از شناسایی مسائل و آسیب‌های زنان گرفته تا انجام فرآیند برنامه‌ریزی و رصد و پایش آن بهره بگیریم و بدین ترتیب با مردم برنامه‌ریزی کنیم نه برای مردم.
اطهره نژادی با بیان اینکه در حال نقشه سازی پلی گون‌های آسیب در حوزه زنان هستیم، اظهار کرد: زنان در استان‌های مختلف با مسائل خاصی روبرو هستند و اولویت مسائل آنان متفاوت است. هرچند به لحاظ موقعیت جغرافیایی ممکن است هر استانی از نظر فرهنگی و اقلیمی به مناطق همجوار خود شبیه‌ باشد؛ اما این تشابه به معنای یکسان بودن کامل مشکلات و مسائل زنان آن استان‌ها نیست. بنابراین نمی‌توانیم نسخه واحدی برای همه زنان کشور بپیچیم و باید تفاوت‌ها را در برنامه ریزی‌ها در نظر بگیریم.
وی توضیح داد: پس از مرحله شناخت مسائل که تا کنون به خوبی پیش رفته است، آموزش "آموزش گران" انجام خواهد شد تا در حوزه‌های مختلف مورد نیاز مانند روانشناسی، بهداشت و حقوق به خانواده‌ها آموزش دهند.
معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: برای ضمانت پایداری نتایج حاصل از اجرای برنامه‌های حوزه زنان، باید بتوانیم با کمک دستگاه‌های اجرایی، بخشی از بودجه‌ مرتبط هر دستگاه را روی مسائل زنان متمرکز کنیم و ضمن پایش دقیق اجرای برنامه، در ارتقای شاخص‌های حوزه زنان بکوشیم.
نژادی در پایان گفت: برای دستیابی به نتیجه مطلوب راهی جز بهره گیری همزمان از توان دستگاه‌های اجرایی و جامعه مدنی وجود ندارد و تلاش می‌کنیم زمینه هم افزایی این پتانسیل‌ها را در عمل فراهم آوریم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استفاده از سمن‌های بومی برای ساماندهی حوزه زنان » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X