گوناگون/ نقاطی متفاوت که از فضا دیده می شود

گوناگون/ نقاطی متفاوت که از فضا دیده می شود

باشگاه خبرنگاران/ معدن های با دهانه بزرگ
معادنی که برای طلا، نقره و مس در دل زمین کنده می شوند یکی از مواردی هستند که به راحتی از آسمان قابل مشاهده اند. برای مثال در عکس معدن مسی را از آمریکا مشاهده می کنید که دهانه آن حدود 4400 متر است و عمقش به 1.2 کیلومتر می رسد. این معدن جریان هوایی را ایجاد می کند که باعث می شود بالگرد و هواپیماهای کوچک به راحتی درون آن سقوط کنند. اکتشافات در این معدن تا سال 2030 ادامه دارد و معلوم نیست حجم ان چقدر بزرگتر خواهد شد. این معدن به راحتی از فضا قابل مشاهده است .

مرز میان هند و پاکستان
یکی از نقاط عجیبی که به راحتی می توان از آسمان مشاهده کرد مرز میان هند و پاکستان است. این مرز همیشه مملو از نیروهای نظامی است تا از ورود تروریست ها و قاچاق اسلحه و دیگر موارد جلوگیری شود. هنگام تاریکی این منطقه به خاطر وجود خودروهای نظامی فراوان و نورافکن های مختلف کاملا به رنگ نارنجی دیده می شود. این خط نارنجی بیش از 3 کیلومتر ادامه دارد و گاهی انفجارهای بزرگی هم به آن اضافه می شود که همگی قابل مشاهده هستند.

خط میان کشورهای مختلف
یکی دیگر از مواردی که به راحتی از آسمان قابل مشاهده است اختلاف کشورهای مختلفی است که مهم ترین آن ها تفاوت میان کره شمالی و جنوبی است. از آسمان فرق میان این دو کشور کاملا مشخص است. یکی از فضانوردان تصویر بالا را گرفته است که مرز تو کشور را نشان می دهد. در سمت راست شما کره جنوبی را مشاهده می کنید که در مرکز آن شهر سئول بسیار پر نورتر دیده می شود. اما در مقابل به سمت چپ که می روید کاملا همه جا تاریک می شود و یک نقطه کوچک که شهر پیونگ یانگ است دیده می شود. در انتهای تصویر هم به کور چین میرسیم که پر نور است.

انفجارهای کوه آتش فشان
هر ساله 50 تا 60 انفجار آتش فشانی روی زمین صورت می گیرد که تمامی آن ها را به راحتی می توان از فضا مشاهده کرد. در طول سفرهای فضایی معمولا یک یا دو آتش فشان را مشاهده می کنند که در همه آن ها می توان به راحتی مواد مذاب را دید که در حال خروج از کوه هستند اما به گفته فضانوردان زیباترین زمان موقعی است که دود و خاکستر از کوه خارج می شود.

طوفان های عظیم شن
برای به وجود آمدن یک طوفان شن به سه عنصر باد، شن و ماسه نیاز است. اگر همه این موارد کنار هم جمع شوند طوفانی برپا می شود که ممکن است تا 200 کیلومتر در ساعت هم سرعت داشته باشد. تصاویر مختلفی از طوفان های شن گرفته شده است که برخی از ان ها به قدری عظیم است که به راحتی می توان از فضا مشاهده کرد. به گفته فضانوردان طوفان های سهمگین چهره زمین با تغییر داده و به سمت سیاهی و تاریکی می برند.

گوناگون/ نقاطی متفاوت که از فضا دیده می شود

گوناگون/ نقاطی متفاوت که از فضا دیده می شود

گوناگون/ نقاطی متفاوت که از فضا دیده می شود

گوناگون/ نقاطی متفاوت که از فضا دیده می شود

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گوناگون/ نقاطی متفاوت که از فضا دیده می شود » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X