شکایت صندوق ذخیره فرهنگیان از دولت به دیوان عدالت

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه دولت ۷۰۰ میلیارد تومان به صندوق بدهکار است گفت:اقامه دعوی از دولت به دیوان عدالت اداری داده شده است.

به گزارش مهر، شهاب الدین غندالی در نشست خبری امروز گفت: فرهنگیان شاغل که عضو صندوق ذخیره فرهنگیان در می آیند تا ۵ درصد از حقوق آنان کم می شود و دولت باید معادل این ۵ درصد را نیز به صندوق واریز کند.

وی گفت: در تدوین قانون پنجم توسعه تشخیص داده شد که به اختصاص سهم دولت نیازی نیست و این موضوع در قانون برنامه پنجم لحاظ نشد و هم اکنون دولت اعلام می کند از ابتدای سال ۹۰ تکلیفی برای تخصیص سهم به صندوق ذخیره فرهنگیان ندارد.

غندالی بیان کرد: فلسفه صندوق ذخیره فرهنگیان این است که اگر فرد ۱۰۰ تومان پرداخت می کند، ۱۰۰ تومان نیز توسط دولت پرداخت شود و جذابیت صندوق به همین موضوع مربوط است.

وی تصریح کرد: تبصره ۶۳ قانون برنامه دوم توسعه تکلیف کرده است که دولت باید سهم خود را پرداخت کند و براین اساس نامه ای را برای آقای جهانگیری معاون اول رییس جمهور ارسال کردیم تا از معاونت حقوقی ریاست جمهوری پیگیری شود و سهم صندوق ذخیره از منابع مالی دولت تامین شود اما پاسخی دریافت نکردیم.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان خاطرنشان کرد: در حال حاضر از دولت به دیوان عدالت اداری شکایت کرده ایم تا سهم خود را دریافت کنیم و اگر دیوان به نفع ما رای دهد دولت موظف به پرداخت ۷۰۰ میلیارد تومان به صندوق ذخیره فرهنگیان خواهد شد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه صندوق با برخی بیمارستان‌ها برای ارائه خدمات رایگان به فرهنگیان قرارداد بسته است گفت: مرکز قلب تهران، پژوهشکده رویان و موسسه دهشپور، بیمارستان هفت تیر در شهر ری، بیمارستان سینا و بیمارستان الزهرا در تبریز از مراکز طرف قرداد هستند که معلمان با دفترچه بیمه خدمات رایگان دریافت می کنند.

وی با اشاره به ارایه رفاه کارت و کارت اتکا به فرهنگیان عضو صندوق گفت: فرهنگیان عضو می‌توانند تا سقف ۱۰ میلیون تومان با نرخ صفر درصد از رفاه کارت در فروشگاه‌های رفاه خرید کنند وهمچنین در قالب طرح اتکا کارت، فرهنگیان عضو می‌توانند تا سقف ۱۵ میلیارد تومان با اقساط ۳۶ ماهه با نرخ مصوب بانک مرکزی از فروشگاه‌های اتکا خرید کنند.

وی با بیان اینکه امسال به بازنشستگان که از عضویت صندوق خارج شدند۴۵۰ میلیارد تومان پرداخت کردیم گفت: ورود اعضا به این صندوق ماهانه ۱۷ میلیارد تومان بود در هر ماه ۳۸ میلیارد تومان بابت خروجی‌ها از صندوق پرداخت می‌کنیم.

غندالی افزود: برای باقیماندن بازنشستگان در صندوق معادل سرمایه آنها وام دو درصدی در اختیارشان قرار می‌دهیم تا در صندوق باقی بمانند و ۳۰ درصد آنها استمرار عضویت را پذیرفته اند و موفق به دریافت وام دو درصدی شده‌اند.

وی بیان کرد:به ترتیب اولویت در حوزه های نفت و پتروشیمی، نیروگاهی، داروسازی و معدن سرمایه گذاری کرده ایم تا سوده هی بیشتر داشته باشد.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به سودی که به بازنشستگان تعلق می گیرد گفت: یکی از فرهنگیان در شهر اردبیل در تاریخ ۳۰ مهر ۷۴ به عضویت صندوق درآمده و در اول آبان ۹۳ بازنشسته شد، مجموع پولی که این فرد به صندوق ذخیره پرداخت کرده است معادل دو میلیون و ۵۶۰ هزار تومان بود که معادل این مبلغ را نیز دولت باید پرداخت کند که هنوز ارائه نکرده است، مجموع سرمایه این فرد به ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید که در هنگام بازنشستگی ۲۲ میلیون تومان دریافت خواهد کرد. این نشان می‌دهد که سرمایه او ۸ تا ۹ برابر شده است.می‌پذیریم که در ارائه خدمات به فرهنگیان در حین خدمت موفق نبوده‌ایم و تلاش ما این است تا این خدمات را افزایش دهیم.
وی درباره ی تسهیلات مسکن نیز بیان کرد: در استان فارس ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی و در استان البرز ۱۰۰ واحد مسکونی را آغاز کرده‌ایم همچنین در استان زنجان یک مجتمع اداری، تجاری و درمان در حال ساخت است و در استان کرمان ۷۰ قطعه زمین به فرهنگیان واگذار شده است. این مسکن‌ها را با قیمت تمام شده به اعضا ارائه می‌کنیم.

به گفته ی غندالی ساختمان فعلی صندوق ذخیره فرهنگیان ۱۱۸ میلیارد تومان خریداری شده و هم اکنون قیمت آن ۲۳۰ میلیارد تومان است.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شکایت صندوق ذخیره فرهنگیان از دولت به دیوان عدالت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X