سازمان جهانی کار اعلام کرد: بیکاری 100 میلیون نفر در کشورهای "گروه بیست"

سازمان جهانی کار اعلام کرد: بیکاری 100 میلیون نفر در کشورهای "گروه بیست"

مهر/ سازمان جهانی کار اعلام کرد، در حال حاضر، بیش از 100 میلیون نفر از مردم در اقتصادهای G20 بیکار هستند و 447 میلیون نفر نیز با درآمد کمتر از 2 دلار در روز زندگی می کنند.

سازمان جهانی کار در تازه ترین گزارش خود درباره وضعیت اشتغال در کشورهای گروه 20 اعلام کرد: با وجود بهبود بحران مالی، هنوز بسیاری از اقتصادهای G20 فاصله قابل توجهی با شرایط مناسب اشتغال دارند و این وضعیت حداقل تا 2018 ادامه خواهد داشت.

به دلیل بهره وری پایین، رشد دستمرد در بسیاری از کشورهای گروه 20 نامناسب است و در این شرایط دستمزد واقعی با رکود مواجه شده و حتی کاهش یافته است.

بر پایه این گزارش، اشتغال رسمی به عنوان یک مانع عمده برای بهبود کیفیت کار در کشورهای گروه 20 باقی مانده و این وضعیت به خصوص در کشورهای نوظهور و در حال توسعه بیشتر مشاهده می شود.

تغییرات جمعیت شناختی مانند پیری سریع جمعیت در برخی از کشورها و افزایش جمعیت جوانان در دیگر کشورها به این معنی است که دولت ها باید برای ترویج حضور در بازار کار از زنان، جوانان و دیگر گروه ها بهره بگیرند.

سازمان جهانی کار با تاکید بر لزوم ایجاد محل های کار ایمن و سالم برای همه اعلام کرد: هر ساله تقریبا 1.3 میلیون نفر درگیر بیماری های مربوط به کار در کشورهای G20 می شوند و این کشورها در سال 2010 با 196 میلیون حادثه شغلی مواجه بوده اند.

ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، فرانسه، بریتانیا، آلمان، ایتالیا، چین، ژاپن، روسیه، عربستان سعودی، اندونزی، استرالیا، ترکیه، برزیل، آرژانتین، کانادا، هندوستان، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و مکزیک کشورهای گروه 20 را تشکیل می دهند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان جهانی کار اعلام کرد: بیکاری 100 میلیون نفر در کشورهای "گروه بیست"» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X