مصباحی مقدم خبر داد: تلاش جامعه روحانیت مبارز برای استفاده از ظرفیت ناطق نوری در انتخابات آینده

مصباحی مقدم خبر داد: تلاش جامعه روحانیت مبارز برای استفاده از ظرفیت ناطق نوری در انتخابات آینده

خانه ملت/ سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه موضع روشنی از سوی جبهه پایداری برای پیوستن به ائتلاف میان جریان های اصولگرایی دیده نشده است گفت: جامعه روحانیت مبارز از هر اقدام در جهت نزدیکی شخصیت های اصولگرا حمایت می کند.

غلامرضا مصباحی مقدم امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران گفت: آغاز هفته دفاع مقدس و سالروز پیروزی های رزمندگان در دفاع مقدس و همچنین آغاز هفته دولت که مصادف با سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر می باشد به دولتمردان تبریک می گویم.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: همچنین از درگاه خداوند متعال شفای عاجل برای آیت الله مهدوی کنی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز را خواستارم. درگذشت برادر گرامی حضرت حجت الاسلام والمسلمین دعاگو امام جمعه شمیرانات و عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز را تسلیت میگویم.

مصباحی مقدم ضمن تشریح جلسات جانعه روحانیت مبارز افزود: در جلسه آخر جامعه روحانیت مبارز کمیته سیاسی جامعه به عنوان کمیته انتخابات مورد تصویب قرار گرفت که این کمیته مقرر است فعالیت های مربوط به انتخابات را سیاست گذاری کند همچنین دو کارگروه در کمیته سیاسی جامعه روحانیت مبارز تشکیل شد که یک کارگروه انتخابات خبرگان رهبری را پیگیری می کنند و طبعاً برای این انتخابات باید بین جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین هماهنگی صورت گیرد. البته کارگروه دوم موارد مربوط به انتخابات مجلس را پیگیری می کند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: جامعه روحانیت مبارز همواره بر این روش بوده است که مبنا را ائتلاف بین جریان های اصولگرا قرار دهد و جامعه روحانیت مدیریت این کار را به کارگروه انتخابات مجلس سپرده است بنابراین باید گفت که جامعه روحانیت مبارز نمی خواهد که در عرض وارد انتخابات شود بلکه به دنبال این است که یک لیست واحد از میان همه جریان های اصولگرا در انتخابات شرکت کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نکته مهم ائتلاف منشور اصولگرایی است گفت: منشور اصولگرایی توسط جامعه مدرسین و جامعه روحانیت مبارز به تصویب رسیده و پیش نویسی توسط کمیته مشترک بین دو جامعه تهیه شده و این پیش نویس به سران جریان اصولگرایی ارائه داده شده است.

مصباحی مقدم ادامه داد: منشور اصولگرایی مبانی را معرفی کرده و این اصول ثابت و دائم است ،اسلام ، جمهوری اسلامی، قانون اساسی، خط و سیره امام (ره) و ولایت مطلقه فقیه از اصول منشور اصولگرایی است. همچنین 12 بند شاخص های اثباتی اصولگرایی در نظر گرفته شده که این شاخص ها از اولویت بسیاری برخوردار هستند. از سویی دیگر 12 بند شاخص سلبی نیز در این منشور وجود دارد.

وی افزود: از جمله شاخص های اثباتی در منشور اصولگرایی می توان به دفاع از ارزش های اسلامی ، پایبندی به مبانی انقلاب، فصل الخطاب دانستن نظر رهبری و احترام و توجه به پایگاه روحانیت و مرجعیت می توان اشاره کرد.

مصباحی مقدم افزود: همچنین ساده زیستی و پرهیز از تجمل گرایی و توجه ویژه به گروههای ضعیف و نیازمند جامعه ، اعتقاد به آزادی های مشروع و مردم سالاری، عدالت محوری و مبارزه با فساد و تاکید و باور به پیشرفت همه جانبه کشور از شاخص های اثباتی منشور اصولگرایی است.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه باید به اداره امور براساس موازین اسلامی ، عقلانیت، قانون، برنامه و حسن تدبیر توجه کرد گفت: یکی دیگر از شاخص های اثباتی منشور اصولگرایی اعتقاد و التزام به هماهنگی بین قوا در سایه تدبیرهای رهبری و دشمن شناسی و استکبار ستیزی و استقلال طلبی و موضع گیری صریح در برابر فتنه ها می باشد که باید در دشمن شناسی هوشیارانه عمل کنیم.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: تلاش برای تحقق وحدت بین امت اسلامی باید همواره وجود داشته باشد زیرا در جریانات سیاسی اصول مشترکی وجود دارد و ما می توانیم روی این اصول تکیه کنیم.

مصباحی مقدم در تشریح 12 شاخص سلبی منشور اصولگرایی گفت: یکی از این شاخص ها که به عنوان نبایدها در نظر گرفته شده نافرمانی صریح ، ضمنی و پنهانی از اوامر و تدابیر رهبری است. همچنین نادیده گرفتن جریان گذشته انقلاب و زیرسوال بردن ارزش های آن و بی توجهی به سرمایه انسانی کارآمد و به کارگیری افراد فاقد تخصص و تبحر جزء شاخص های سلبی منشور اصولگرایی می باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی دیگر از نبایدهای منشور اصولگرایی عدم رعایت موازین اخلاقی و خروج از خط امام براساس تبیین مقام معظم رهبری است از سویی دیگر عدم رعایت اصل عزت اسلامی و مصلحت کشور در خصوص دشمنان یکی دیگر از نبایدهای شاخص سلبی است.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه در مصرف بیت المال نباید بی احتیاطی کرد افزود: ایجاد فضای تعارض و اختلاف در جامعه و ایجاد تفرقه بین نیروهای وفادار و همراه امام نباید وجود داشته باشد البته باید اشاره کرد که یکی از مهمترین نبایدهای شاخص های سلبی منشور اصولگرایی بی توجهی به قوانین و نقض مقررات و تضعیف حرکت جمعی و فعالیت های هماهنگ می باشد.

مصباحی مقدم گفت: باید به مفاسد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بسیار توجه کرد و نباید از اصل تولی و تبری فاصله گرفت بنابراین تاکید جامعتین در ذیل این مسائل مطرح می کند که جامعه براساس این مبانی می کوشد زمینه ساز تحقق وحدت کلمه در میان امت اسلامی باشد.

وی افزود: گروههای اصولگرا وفادار به این شاخص ها بوده و ما براساس تطبیق شرایط گروهها با این شاخص ها با آنها همکاری می کنیم و باید تاکید کرد که این شاخص ها کاملا جامع است.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا جامعه روحانیت مبارز بعد از اعلام رد صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی از سوی شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری در برابر این رد صلاحیت واکنش نشان نداد گفت: جامعه روحانیت مبارز پایبند به سازوکار قانونی است و آن چرا که شورای نگهبان نظر می دهد قانونی تلقی کرده و در برابر قانون واکنش منفی نشان نمی دهد. هرچند که آیت الله هاشمی از بنیانگذاران جامعه روحانیت مبارز بوده و مورد احترام می باشد و هیچگاه تعرض به وی و نادیده گرفتن جایگاه وی را جامعه روحانیت بر نمی تابد اما ما تابع قانون هستیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه چرا جامعه روحانیت مبارز از آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت نکرد گفت: آقای روحانی تحت عنوان اصولگرا به انتخابات ورود نکردند و جامعه روحانیت مبارز هم به بحث درخصوص وی ورود نکرد اما انتخابات ریاست جمهوری بسیار خوب بود و بعد از اعلام نتایج سریعا آیت الله مهدوی کنی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز بیانیه داد و به آقای روحانی تبریک گفت.

مصباحی مقدم افزود: دولت بارها مورد حمایت جامعه روحانیت قرار گرفته اما این موضوع به آن معنا نیست که تمام اقدامات رئیس جمهور و دولت مورد تائید جامعه روحانیت مبارز می باشد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: اقدام آقای تقوی در خصوص برگزاری جلسات مشترک میان جریان های اصولگرا اقدام شایسته ای است چرا که وی تلاش دارد حداکثر شخصیت ها و احزاب اصولگرا گردهم آمده و این حرکت در راستای ایجاد ائتلاف است بنابراین جامعه روحانیت مبارز از هر اقدامی که موجب شود احزاب اصولگرا گردهم آیند حمایت می کند اما آنچه تاکنون اتفاق افتاده همه جریان اصولگرا را فرا نمی گیرد.

مصباحی مقدم افزود: در حال حاضر موضع روشنی از سوی جبهه پایداری برای پیوستن به این ائتلاف دیده نشده است اما ما ناامید نیستیم. همچنین جامعه روحانیت مبارز تلاش دارد که از ظرفیت آقای ناطق نوری برای انتخابات آینده استفاده کند هر چند که وی پس از انتخابات سال 88 تاکنون در جلسات جامعه روحانیت شرکت نکردند.
وی در خصوص دیدار احتمالی روحانی و اوباما در نیو.یورک گفت : این موضوع به هیچ عنوان جای نگرانی ندارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصباحی مقدم خبر داد: تلاش جامعه روحانیت مبارز برای استفاده از ظرفیت ناطق نوری در انتخابات آینده» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X