تازه های مطبوعات/ چرخش استراتژیک آمریکا در منطقه

تازه های مطبوعات/ چرخش استراتژیک آمریکا در منطقه

دنیای اقتصاد-این روزنامه درباره «چرخش استراتژیک آمریکا در منطقه» نوشت‌: ظهور و پیشروی‌های گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق و اعلام خلافت اسلامی، توجهات را به مبارزه با افراط‌گرایی جلب کرده است. تا آنجا که باراک اوباما در شاه‌کلید اظهارات جدید و البته متفاوت خود گفت که «مشکل اعراب، ایران نیست، بلکه افراط‌گرایی است‌».

ایران – این روزنامه در یادداشتی باعنوان «رمزگشایی از استراتژی جدید اوباما» نوشت: باراک اوباما، رئیس جمهوری امریکا برای نخستین بار اعتراف کرد که ایران مشکل منطقه نیست.هر چند در ادبیات دیپلماتیک، این اعتراف نوعی عذرخواهی غیر رسمی و غیر آشکار رئیس جمهوری امریکا از ایران تلقی می‌شود، اما در عین حال از وجود یک گام مثبت از سوی کاخ سفید برای بازنگری در سیاست‌های امریکا نسبت به ایران حکایت دارد. این دستاورد می‌تواند در حوزه تعامل با ایران وحل موضوع هسته‌ای ایران باشد اما نباید فراموش کرد که صرفاً حسن نیت شخصی اوباما برای برداشتن گام نهایی در این خصوص کافی نیست.

شرق - صادق زیباکلام در مطلبی با عنوان «چرخش اوباما» بابیان اینکه چه کسی فکر می‌کرد روزی رییس‌جمهور «ایالات متحده» از آن سر دنیا، کشورهای عربی را در این سر دنیا و در همسایگی ایران نصیحت کندمعتقد است فعلا آمریکا می‌خواهد‌‌ همان اجماعی را که علیه صدام ۱۱ سال پیش به وجود آورد، علیه «داعش» هم ایجاد کند. به عبارت دیگر واشنگتن حاضر نیست به تنهایی خود را درگیر با «سلفی- تکفیری»‌ها کند.نویسنده تصریح دارد البته هنوز هیچ شواهدی در دست نیست که آمریکا به منظور شرکت ایران در نبرد با «داعش» حاضر شود امتیازی به مذاکرات هسته‌ای بدهد اما این امر قهرا پیش خواهد آمد.

آرمان - 'مرتضی حاجی' وزیر سابق آموزش و پرورش در مطلبی نوشت: انتخاب آقای نجفی به عنوان سرپرست وزارت علوم انتخابی مدبرانه از سوی رئیس جمهوری بود که می تواند گزینه نهایی دولت برای وزارت علوم باشد. ایشان برای اداره وزارتخانه هم به لحاظ تجربی و هم به لحاظ علمی نشان داده اند که قادر به انجام چنین ماموریت مهمی خواهند بود. مضاف بر اینکه جریان اصولگرایی نیز به این واقعیت یعنی تمایل فضای عمومی دانشگاه ها به سمت اصلاح طلبی پی برده و به خوبی می داند چنین جریانی توانایی لازم را برای اداره وزارت علوم دارد.

جوان – این روزنامه در مطلبی با عنوان "فقط 10 درصد جوانان از اینترنت استفاده پژوهشی می کنند"، نوشت: آمار استفاده 10 درصدی جوانان از اینترنت برای انجام کار های پژوهشی، به معنی آن است که بقیه جوانان هیچ بر نامه جدی و مفیدی برای استفاده از اینتر نت ندارند. از سویی وقتی تأکیدات بالا ترین مقام اجرایی کشور مبنی بر رفع دیوار ها و فیلتر ها را در کنار نتایج مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان قرار می دهیم، نقطه های پرسش و ابهام بیشتر می شود!

جوان – این روزنامه در مطلبی با عنوان "وضعیت حقوقی «لاله» زار می زند، "نوشت: پروژه جنجالی لاله که مورد علاقه دولت قبلی بود و مرکز گسترش 6.5 میلیارد تومان تا به حال برای این پروژه سینمایی هزینه کرده است. کارگردان معتقد است حدود 30 درصد از فیلم برداری کار باقی مانده است. مرکز گسترش بر مالکیت 100 درصدی فیلم اصرار دارد و همین باعث می شود تا فیلم همچنان در تعلیق باقی بماند.

آرمان- این روزنامه در مطلبی با عنوان 'استفاده 3 / 69 درصد جوانان از فیلترشکن' نوشت: مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان به تازگی نتایج پیمایش ملی ارزش ها و نگرش های جوانان را منتشر کرده است. طبق نتایج موج ششم این پیمایش، 69.3 درصد جوانان از فیلترشکن استفاده می کنند اما، 82.6 درصد جوانان با انتخاب همسر از طریق فضای مجازی مخالف هستند. همچنین، 58.3 درصد جوانان مسئولیت اوقات فراغت را با دولت می دانند و 30 درصد از جوانان به هیچ وجه ورزش نمی کنند.

رسالت- آیت ا... 'سید محمدعلی علوی گرگانی' گفت: دریافت سود از مشتری به نام دیرکرد، ظلم فاحش و فلج کننده معیشت مردم است. وی افزود:درکجای اسلام تاخیر دریافت سود از مردم وارد شده است که بانک ها با عناوین شرعی آن را دریافت می کنند.
رسالت – بذرپاش عضو هیات رییسه مجلس گفت: قبول ادعای تورم 14 درصد برای مردم مشکل است .وی با انتقاد از اظهارات اخیر رئیس جمهور در مورد عبور کشور از رکود گفت: خروج کشور از رکود نیازمند اعلام رسمی از سوی بانک مرکزی و مرکز آمار است، مرکز آمار باید رسما میزان تولید اتفاق افتاده و شغل ایجاد شده در سه ماهه اول سال 93 را اعلام کند.

دنیای اقتصاد- ده ها مدیر موفق شرکت های تکنولوژی ایرانی و آمریکایی و چندین کارآفرین مشهور و استاد دانشگاه در یک کنفرانس در دانشگاه برکلی آمریکا خواستار لغو تحریم ها علیه ایران و رفع موانع سرمایه گذاری در ایران شدند.

دنیای اقتصاد- این روزنامه موضوع مردانه شدن مشاغل را برگزید. آمارهای رسمی نشان می دهد در دوره هشت ساله اخیر، تعداد شاغلان زن در ایران با کاهش قابل ملاحظه ای مواجه بوده است. بر اساس این آمارها، در سال 1384 نزدیک به 3 میلیون و 961 هزار نفر از شاغلان کشور «زن» بوده اند، در حالی که در سال گذشته، این تعداد به حدود 3 میلیون و 145 هزار نفر رسیده است. موضوعی که حکایت از کاهش تقریبا 816 هزار نفری تعداد شاغلان زن در سال های اخیر دارد. به بیان دیگر به طور متوسط در هر سال، بیش از 100 هزار نفر از زنان شاغل در کشور از بازار کار کنار می روند.

ابتکار
– این روزنامه در مطلبی با عنوان " چرخش عجیب احمدی نژاد در قبال مجمع تشخیص " نوشت: محمود احمدی نژاد اگر در هشت سال حضورش در مسند ریاست جمهوری به چند چیز مشهور شده باشد، یکی از مهم ترین آن ها غیبت در مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. احمدی نژاد اما این روزها شاگرد اول کلاس مجمع تشخیص مصلحت نظام است. شاگرد خوبی که در تمام جلسات مجمع شرکت می کند، رای می دهد و احیانا در بعضی موارد اظهار نظر هم می کند

همشهری - بازار مسکن که از ابتدای سال گذشته با رکود معاملات مواجه شده، هنوز نتوانسته از زیر سایه آن رهایی پیدا کند و حتی بیشتر در آن فرو رفته است. مسکن به عنوان بخشی پیشران قرار است در خروج اقتصاد از رکود نقش آفرینی کند اما همچنان برنامه مشخصی برای سامان دادن اوضاع بازار مسکن عملیاتی نشده تا خریداران، سازندگان و فروشندگان مسکن در بلاتکلیفی به سر ببرند.

همشهری - با وجود وعده دستگاه های نظارتی برای برخورد با گرانفروشی شیر و لبنیات، افزایش قیمت این فرآورده ها روزمره شده است. گرانی لبنیات در حالی ادامه دارد که 27مرداد ماه امسال محمد شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس جمهور در گفت وگو با همشهری، هرگونه افزایش جدید قیمت شیر و لبنیات را تخلف محرز قلمداد و سازمان های کنترلی را ملزم به برخورد با این تخلفات کرده بود.

جام جم- به گفته ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش، در کنکور 93 بیش از 252 هزار صندلی خالی در دانشگاه ها، روی دست نظام آموزش عالی مانده است.

کیهان
- در پی اختصاص جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم ونیز به فیلم قصه‌های رخشان بنی اعتماد، آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا به وی تبریک گفت.

وطن امروز - در ایامی که مسؤلان درباره اقتصاد راکد ایران و راهکارهای خروج از رکود اظهارنظر می‌کردند، حسن اعلام کرد دولت از رکود عبور کرده سخنان رئیس‌جمهور درباره خروج از رکود در حالی عنوان می‌شود که بسته خروج از رکود دولت که در قالب یک لایحه به مجلس فرستاده شده، هنوز توسط نمایندگان بررسی نشده است. مشخص نیست رئیس‌جمهور با کدام آمار اعلام کرده کشور از رکود خارج شده است آیا کارشناسان نیز همین نظر را دارند؟

آرمان - سایت روزنامه جوان در یک نظرسنجی با ذکر نام کاندیداهای ریاست‌جمهوری سال1392 از مخاطبان خود پرسیده است 15ماه بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری، امروز به چه کسی رای می‌دهید. نتایج زیر را به‌عنوان نظر مخاطبان درج کرده است: جلیلی 6/33درصد، روحانی 5/28درصد، قالیباف 9/25درصد، رضایی1‌4درصد، غرضی1/4درصد، ولایتی6/3درصد.

شرق - حجت‌الاسلام جعفر شجونی از اعضای شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: از آیت‌الله مصباح هم دعوت شده است به ائتلاف اصولگرایان بپیوندد و حتی قرار است ایشان هم به جامعتین ملحق شوند و بین ایشان و آیت‌الله یزدی ائتلافی صورت پذیرد. او افزود:اصولگرایان با هم خواهند بود، اصولگرایان یکی هستند، حتی با تندروها.

کیهان – این روزنامه در مطلبی با عنوان "نسل جدید مخابرات، اسب تروای غرب !"نوشت: برای دولتی های حامی قرض توسعه ارتباطی جدید اصلا مهم نیست که کاربران نرم افزارهای اسرائیلی- آمریکایی وایبر و واتس اپ در بستر فن آوری ارتباطی 3G و 4G ممکن است با بمباران اطلاعات و اخبار ضد امنیت ملی مواجه شوند. علاوه بر مخاطرات امنیتی، سیاسی و اجتماعی حاصل از رونمایی بی ضابطه و بدون زیرساخت نسل جدید ارتباطات همراه، علی رغم تاکیدات مکرر رهبر انقلاب، پیوست فرهنگی این طرح نیز هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

هفت صبح – آرمین 2afm خواننده مشهور رپ که تا امروز به صورت زیرزمینی فعالیت می کرد در یک مراسم خیریه حضور یافت و به عضویت هلال احمر در امد.

اعتماد – براساس مصوبه دولت خدمات عمومی جایگزین حبس می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تازه های مطبوعات/ چرخش استراتژیک آمریکا در منطقه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X