بسياري از توانمندي هاي سازمان فني و حرفه اي ناشناخته است

به گزارش ايرنا، رحمت الله رحمتي روز يكشنبه در آيين توديع و معارفه مديركل فني و حرفه اي اين استان افزود: سازمان فني و حرفه اي آموزش هاي حرفه اي پيشرفته اي در سطح كشور دارد.
وي گفت: فارغ التحصيلان رشته هاي مختلف مهندسي دانشگاه ها براي ورود به بازار كار و كسب مهارت هاي عملي بايد از گذرگاه آموزشي اين سازمان عبور كنند تا به نيروهاي كارآمدتر تبديل شود.
رحمتي افزود: صنعتگران براي افزايش بهره وري نيازمند ارتقاي مهارت در نيروي كار هستند و سازمان فني و حرفه اي در آموزش مهارت به نيروهاي كار سرآمد است.
وي گفت: سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در حال آموزش و توانمندسازي هزاران نفر از افراد جامعه در حوزه هاي شهري ، روستايي، صنعت و كشاورزي است.
رحمتي افزود: بدون ترديد دروازه ورود به بازار كار، پايداري اشتغال و افزايش بهره وري در صنعت و كشاورزي آموزش مهارت به نيروي كار است.
قائم مقام سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بر لزوم استفاده از ظرفيت هاي بين المللي علي الخصوص پس از برجام اشاره كرد و گفت: در اين راستا تفاهم نامه هاي متفاوتي به منظور افزايش و ارتقاء مهارت مربيان، نوسازي تجهيزات كارگاه ها، اخذ تجارب جديد آموزش هاي فني و حرفه اي دنيا و تبادل تجارت با برخي كشورها منعقد شده است.
دراين آيين يعقوب نماينده به عنوان مديركل جديد فني و حرفه اي آذربايجان شرقي منصوب و از خدمات 11 ساله محمدرضا سياباني مديركل قبلي اين اداره كل تقدير شد.
گفتني است در پي اين تغيير مديريتي در اداره كل فني و حرفه اي آذربايجان شرقي محمدرضا سياباني به عنوان مشاور رييس سازمان فني و حرفه اي كشور معرفي شده است.
ادارۀ كل فني و حرفه اي آذربايجان شرقي با بيش از 33 مركز آموزش فني و حرفه‌اي ثابت در سراسر استان در دو بخش خواهران و برادران داراي پنج اداره با عناوين سنجش و ارزشيابي مهارت، مؤسسه هاي كارآموزي آزاد و مشاركت هاي مردمي، آموزش- پژوهش و برنامه ريزي، امور مالي و امور عمومي و پشتيباني است.
3072/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بسياري از توانمندي هاي سازمان فني و حرفه اي ناشناخته است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X