دانش آموزان محروم نقطه صفر مرزي و ارتباط با هنرمندان

روستايي كه دانش آموزانش با معلم خود بسيار دم خور هستند و مقداد باقرزاده نيز كه به نظر نمي رسد يك معلم معمولي باشد صفحه اينستاگرام را براي شاگردان خودش ايجاد كرده است.
اين معلم روستايي كه همزمان پايه‌هاي سوم، پنجم و ششم را در يك كلاس درس مي‌دهد همواره به شاگردان خود عشق مي ورزد و حتي روزهاي تعطيل نيز در كنار آن ها است.
دورترين روستاي ايران در مرز تركمنستان، روستاي آيرقايه از لحاظ بعد مسافتي، آخرين روستاي شهرستان «راز و جرگلان» از توابع استان خراسان شمالي است: ' در واقع، نقطه صفر مرزي ايران و تركمنستان است.'
قصه شهرت اينستاگرامش از حدود يك سال پيش شروع شد؛ از زماني كه آنتن تلويزيون به روستا رسيد و بچه‌هاي دبستان معرفت پاي سريال «كيميا» نشستند و يك دل نه، صد دل عاشق كيميا شدند. آن ها روي تخته و كاغذهاي كوچك نوشتند «كيميا دوستت داريم» و از آموزگار خواستند تا اين كاغذ را به دست كيميا برساند.
آنتن تلويزيون پارسال به روستا رسيد و الان هم در روستا فقط شبكه اول، دوم و سوم مي‌گيرد. آن‌ها سريال كيميا را خيلي دوست داشتند.
اين معلم روستايي مي گويد: آن ها از طرف ديگر، يك تصور فرازميني نسبت به من دارند. تصورشان اين است كه من هر كاري را مي‌توانم انجام دهم. مانده بودم چه كنم.
من، آموزگار ساده چه طور خانم 'شريفي‌نيا' را پيدا كنم؟ بالاخره از طريق يكي از مجريان شبكه دو به نام خانم 'لواساني'، توانستيم با ايشان ارتباط بگيريم و پيام بچه‌ها را به او بدهيم. ايشان هم به بچه‌ها جواب دادند. ما هم جوابش را پرينت گرفتيم و به ديوار كلاس چسبانديم تا خاطره‌اش هميشه با ما بماند.
باقرزاده مي گويد: بعد از اين، هنرمندهاي زيادي صفحه اينستاگرام مدرسه را دنبال كردند و براي كمك به بچه‌هاي مدرسه پيش قدم شدند: «خيلي‌ها كمك كردند؛ مثلا براي خريد لوازم تحرير و ... خانم 'فريبا كوثري'، 'بهاره كيان افشار'، آقاي 'زندگاني' و كسان ديگري كه الان حضور ذهن ندارم، پا پيش گذاشتند.
وي افزود: هفته گذشته هم هديه‌اي گرفته‌اند كه بابتش حسابي ذوق كرده‌اند، يك پزشك جراح مغز و اعصاب يك سيستم كامل كامپيوتر همراه چاپ گر و تجهيزات براي مدرسه فرستاد. هر چه اصرار كردم، حتي اسمش را هم نگفت.
اين معلم روستايي دور افتاده اظهار كرد: هر كدام از بچه‌ها يكي از لوازم جانبي كامپيوتر را در دست گرفته‌ و به دوربين معلم خود لبخند زده‌اند.
«فرشته كريمي»، خانم گل فوتسال ايران هم از فالوئرهاي بچه‌هاي مدرسه معرفت است: «خانم كريمي لطف كردند مقداري كمك نقدي فرستادند كه براي بچه‌ها كفش ورزشي و توپ و وسايل ورزشي بگيريم.»
او هم در بين دانش آموزانش، دخترهاي عشق فوتبال دارد. عكس چهار تا از دختربچه‌هاي دبستان معرفت را انداخته و از عشق‌ آن ها به فوتبال نوشته است: «اين چهار نفر در كمال تعجب، علاقه شديدي به فوتبال دارند. زنگ تفريح گير سه پيچ مي‌دن كه بيا تيم برداريم، فوتبال بازي كنيم. 'آسيه' حتي از پسرها هم قشنگ‌تر بازي مي‌كند.
با اين حال، يكي از غصه‌هاي آقاي معلم، ادامه تحصيل دختران روستا است: «روستا مدرسه راهنمايي ندارد و بعد از پايه ششم، بچه‌ها بايد به روستاهاي مجاور بروند كه ده، پانزده كيلومتري با روستا فاصله دارد. معمولا خانواده‌ها اجازه نمي‌دهند دخترهايشان بروند. همين مي‌شود كه تا كلاس ششم بيش تر درس نمي‌خوانند.»
او همه تلاشش را براي راضي كردن خانواده‌ها مي‌كند اما مطمئن نيست كه موفق شود.
شهرستان 70 هزار نفري راز و جرگلان در 120 كيلومتري شمال غرب بجنورد واقع است.
7185/ 6042
زهرا دين پناه خبرنگار ايرنا در رازو جرگلان

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانش آموزان محروم نقطه صفر مرزي و ارتباط با هنرمندان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X