عبدالرضا داوری در گفت و گو با «آرمان»: آرامش امروز کشور محصول سکوت احمدی‌نژاد است

عبدالرضا داوری در گفت و گو با «آرمان»: آرامش امروز کشور محصول سکوت احمدی‌نژاد است

آرمان/ متن پیش رو در ارمان منتشر شده و انتشار آن در اخرین خبر الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

کشمکش‌ها بر سر اموال نهاد ریاست جمهوری همچنان ادامه دارد، یکی می‌گوید تخلف شده است و دیگری زبان به انکار باز می‌کند. چندی پیش اکبر ترکان، مشاور ارشد رئیس‌جمهور اعلام کرد برای بازپس گیری ساختمان‌ها و خودروهایی که دولت گذشته هنوز آنها را به دولت یازدهم تحویل نداده است شکایت کرده‌ایم که در نوبت بررسی قرار دارد. در این راستا عبدالرضا داوری از مدیران دولت دهم نیز در رابطه با این اموال و ادعای مشاور ارشد روحانی به آرمان از بی پایه و اساس خواندن این ادعا می‌گوید و هدف دولت را تنها سیاه‌نمایی اعلام می‌کند

مدتی است کشمکش‌هایی میان دولت کنونی و دولت دهم در رابطه با بازگرداندن اموال نهاد ریاست جمهوری مطرح است. شما به عنوان یکی از نزدیکان و حامیان دولت دهم چه برداشت و توضیحی در این رابطه دارید؟
در این رابطه لازم است بگویم نورسیدگان به دولت تنها درصدد متهم‌کردن دولت گذشته هستند و تلاش می‌نمایند تا دولت قبل را متخلف نشان دهند در حالی که باید پرسید خود شما چه کرده‌اید؟! در مورد ساختمان‌ها و اموال نهاد ریاست جمهوری نیز از آنجایی که اعضای دولت یازدهم دائما در حال مصاحبه هستند نشان می‌دهد که این ادعاها هیچ پایه و اساسی ندارد. من یک سوالی می‌پرسم اگر شخصی خانه و اموال شما را غصب نماید شما دائما در مورد آنها مصاحبه می‌کنید یا از مجاری قانونی اقدام می‌نمایید و از متخلفان شکایت می‌کنید؟ پس در چنین شرایطی اگر واقعا غصبی صورت گرفته است باید از طریق قوه قضائیه اقدام نمایند دلیلی ندارد فقط به مصاحبه بپردازند.
اما آقای ترکان اعلام کرده‌اند که شکایت کرده‌اند و در نوبت قرار گرفته است؟
خب اگر آنها می‌خواهند شکایت کنند بروند شکایتشان را انجام دهند. شکایت کرده‌اند، منتظر بمانند تا قوه قضائیه در این رابطه تصمیم بگیرد. در این رابطه یا قوه قضائیه حکم داده است که برای همه لازم‌الاجراست یا حکم نداده است که نشان می‌دهد ادعای این افراد باطل بوده است. بنابراین این مسئله تا بدین حد جای بحث ندارد.
یعنی شما اعتقاد دارید که این ساختمان‌ها و خودرو‌ها به نهاد ریاست جمهوری بازگردانده شده است؟
ببینید من در این رابطه اطلاعی ندارم تنها می‌خواهم این را بگویم البینات علی‌المدعی کسی که مدعی است امکاناتی از دولت گذشته باقی مانده است که آن امکانات برگردانده نشده است بعد از آنکه تذکر دادند و نتوانستند آن امکانات را پس بگیرند بعد از گذشت یک سال باید از طریق دستگاه قضایی اقدام می‌کردند که اگر این گونه عمل می‌شد قطعا تا به امروز پاسخی دریافت می‌کردند. اگر از این راه اقدامی نشده است بنابراین مشخص می‌شود که این ادعا، ادعای درستی نیست.
مسئله اینجاست که دولت ادعا می‌کند شکایت کرده است اما هنوز رسیدگی نشده.
پس می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که پرونده قابل رسیدگی وجود نداشته است لذا این مشکل از دستگاه قضا و... نیست چراکه دستگاه قضایی پرونده‌ها را در پروسه یکی دو ماهه بررسی می‌نماید که در چنین شرایطی فوریت نیز چاشنی کار می‌شود. بنابراین مشخص می‌شود که ادعای دولت پایه و اساسی ندارد. من سوالی روشن از شما پرسیدم بر این اساس که اگر فردی منزل و ماشین شما را غصب نماید شما می‌روید علیه او مصاحبه می‌کنید یا اقامه دعوا می‌کنید؟!. وقتی عملیاتی وارد حوزه رسانه می‌شود مطمئن باشید پایه قضایی درستی ندارد تنها می‌خواهند در چارچوب فضاسازی و سیاه‌نمایی از آن استفاده نمایند.
یعنی با این تفاسیر شما معتقدید در این رابطه هیچ مشکلی از سوی دولت دهم وجود ندارد؟
من می‌گویم اگر مشکلی وجود داشت تاکنون دستگاه قضایی به این مسئله رسیدگی می‌کرد و این اموال را پس می‌گرفت. الان بیش از یک سال است که این مسئله مطرح می‌شود. اگر چیزی بود حتما قوه قضائیه آن را پس می‌گرفت. بر این اساس من می‌گویم این مسائل مربوط به حوزه رسانه نیست بلکه مربوط به حوزه قضائی و حقوقی است. در چنین شرایطی مادامی که بر کوره رسانه‌ها دمیده می‌شود مشخص می‌شود هدف دیگری وجود دارد و بحث چند ماشین و ساختمان نیست. و تنها هدف این است که می‌خواهند بگویند دولت قبل دولت ناپاکی بوده است. در این رابطه باید گفت همه این مسائل یک حباب است و دوستان دارند اشتباه می‌کنند. بعد از مدتی که از این حرف‌ها گذشت مردم می‌گویند بسیار خب شما خودتان چه کاری برای کشور انجام داده‌اید؟! و از آنجایی که مشکل کشور دو ساختمان و ماشین نیست بنابراین مردم با این حرف‌ها قانع نمی‌شوند.
مسئله مهم در این میان این است که دولت یازدهم بیان می‌کند ما مدت‌هاست شکایت کرده‌ایم اما تا کنون نتیجه‌ای نداشته است.
خب اگر شکایت کرده‌اند دیگر چرا دائما مصاحبه علیه دولت دهم انجام می‌دهند. صبر کنند تا نتیجه مشخص شود. ببینید مگر سیر یک شکایت چقدر است؟! شما اگر امروز شکایت کنید حداقل در یک پروسه یک‌ماهه دادگاهتان تشکیل می‌شود. دیگر هر کدام از ما در طول زندگی یک بار تجربه شکایت و سروکار داشتن با قانون را داشته‌ایم. بر این اساس وقتی شکایتی انجام می‌پذیرد حداکثر در یک پروسه سه‌ماهه دادگاه تشکیل می‌شود و بعد از یک هفته هم حکم می‌دهد و یک ماه هم پروسه تجدیدنظر و حکم نهایی صادر می‌شود بنابراین به طور کلی حداکثر 5 ماه کل پروسه شکایت تا صدور حکم به طول می‌انجامد. من پیشنهاد می‌دهم آقای ترکان آن شعبه‌ای را که در آن شکایت کرده‌اند با مواردی را که در مورد آن شکایت داشته‌اند را اعلام نمایند برای مثال بگویند خودروی شماره فلان در اختیار آقای x یا ساختمان با فلان پلاک در فلان شهر و خیابان در اختیار فلان فرد قرار گرفته است بیایند و اینها را منتشر کنند.
چرا در این رابطه دولت قبل سکوت اختیار کرده و اگر دروغ است چرا واکنش نشان نمی‌دهند؟
ببینید ما که نمی‌توانیم بنشینیم هر روز به حرف‌های دیگران پاسخ بدهیم بلکه به عکس باید کسی که مدعی است باید ادعای خود را ثابت نماید. این بحثی بی‌اساسی است و مطرح‌کردن آن نیز جای سوال دارد چراکه فردی که متهم می‌کند باید بینه بیاورد نه آنکه متهم می‌کند. یعنی شما می‌گویید فردی که متهم می‌شود باید بی‌گناهی خود را اثبات کند. یعنی به شما اتهام بزنند و بگویند حال شما از خود دفاع کن و ثابت کن که متهم نیستی آیا این بحث درست است؟! باید در این رابطه منطق داشت. این مسئله راه‌حل ساده‌ای دارد. آقای ترکان یک لیستی را منتشر نماید با این مشخصات که برای مثال این تعداد ساختمان با فلان مشخصات یا این تعداد خودرو با چنین مشخصات و این شماره پلاک در اختیار فلان فرد و مدیر قرار دارد. اگر حقانیتی در این میان وجود دارد شعبه و شماره پرونده‌ای که شکایت کرده‌اند را اعلام نمایند و به دنبال آن اعلام نمایند بر اساس این شکایت چه کسانی احضار شده‌اند و چه کسانی هنوز احضار نشده‌اند. ببینید دولتی که با ادعای حقوقدانی بر سر کار آمده است قانون‌شکنی را رواج داده است. و از سکوت آقای احمدی‌نژاد سوءاستفاده می‌کنند در حالی که آقای احمدی‌نژاد به دلیل شرایط کشور و وضعیت منطقه و به دلیل آنکه صحنه کشور بیش از این به هم نخورد سکوت کرده‌اند. آرامش امروز کشور محصول تدبیر آقایان نیست بلکه محصول سکوت آقای احمدی‌نژاد است. اگر امروز کشور آرام است تنها دلیلش عدم پاسخگویی آقای احمدی‌نژاد است.
یعنی شما می‌گویید هیچ احضاریه‌ای در این رابطه به دست هیچ یک از اعضای دولت نرسیده است؟
من اصلا نمی‌دانم و من نباید این را به شما پاسخ دهم بلکه آنکه مصاحبه کرده است باید پاسخ دهد. من چه می‌دانم. 5 هزار مدیر در این کشور وجود داشته است و قطعا از تک‌ تک افراد نپرسیده‌ام که آیا احضاریه‌ای برای شما آمده است یا خیر و بعد بیایم به شما خبر دهم. آیا این درست است؟! آقای ترکان به عنوان مدعی این موضوع باید اعلام نماید ما از این افراد به این دلیل شکایت کرده‌ایم و این افراد احضار شده‌اند و چنین پاسخ‌هایی داده‌اند و این نیز حکمی است که دادگاه صادر کرده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عبدالرضا داوری در گفت و گو با «آرمان»: آرامش امروز کشور محصول سکوت احمدی‌نژاد است » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X