دو کتاب درسی سبک زندگی برای دانش آموزان منتشر می شود

دو کتاب درسی سبک زندگی برای دانش آموزان منتشر می شود

ایرنا/ معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش وپرورش، از انتشار دو کتاب درسی سبک زندگی برای سنین پرخطر (دانش آموزی) خبر داد.

«مهرزاد حمیدی» روز سه شنبه در مراسم اختتامیه سومین جشنواره دانش آموزان نوجوان سالم افزود: پرورش جوان و نوجوان در سند تحول آموزش و پرورش به خوبی تعریف شده و می خواهیم که شخصیت آنها در تمام ابعاد وجودی کامل رشد کرده باشد.
وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش مصمم است ساحت های اجتماعی، جسمی و بدنی، اعتقادی و اخلاقی، سیاسی، فناوری، اقتصادی و زیبا شناختی را تکامل ببخشد، زیرا هر انسان تک ساحتی به انحراف خواهد رفت.

حمیدی افزود: تئوری حاکمیت و نظام آموزش و پرورش، توجه به ساحت های گوناگون و متوازن رشد یافتن دانش آموزان است و باید قدرت های بی شمار فرهنگی و آموزشی برای دانش آموزان فراهم شود تا در کنار تکاپوهای مدرسه ای به بهترین شکل آماده باشند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید فعالیت های خاصی در حوزه مقابله با آسیب های اجتماعی با نگاهی فراگیر داشته باشیم، تصریح کرد: انتشار کتاب ها با موضوع سبک زندگی در دو پایه تحصیلی که سن خطرپذیری دانش آموزان است برای ترویج زندگی سالم از جمله اقدامات وزارت آموزش و پرورش است.
وی افزود: انتشار نشریات پیشگیری نوین برای والدین و معلمان و توزیع آن در مدارس کشور، تدوین سند جامع پیشگیری، تهیه نقشه خطرپذیری، برگزاری جشنواره نوجوان سالم با رشد هفت برابری نسبت به دوره های قبل، از دیگر برنامه های آموزش و پرورش است.

حمیدی با اشاره به تهیه یک بسته چند بعدی در مدارس کشور گفت: امسال سه میلیون دانش آموز تحت پوشش یک پروژه ملی قرار می گیرند و المپیادهای درون مدرسه ای را با علایق دانش آموزان به اجرا در می آوریم.
وی افزود: با این فعالیت، انس دانش آموزان را بیشتر می کنیم و خود دانش آموزان در این طرح، شرکت کننده یا برگزار کننده این المپیادها هستند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش، برگزاری کارگاه های آموزشی والدین برای یک میلیون و 250 هزار نفر در سال گذشته، برگزاری کارگاه آموزشی برای 160 هزار نفر از کارکنان آموزش و پرورش، تولید سالانه 500 هزار نشریه برای والدین و کارکنان و برگزاری طرح پیشگیری برای سه میلیون نفر از والدین را از دیگر برنامه های وزارت آموزش و پرورش در حوزه پیشگیری عنوان کرد.

در حاشیه مراسم اختتامیه سومین جشنواره دانش آموزان نوجوان سالم، با حضور قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از تمبر یادبود و تندیس این رویداد رونمایی شد.
سومین جشنواره دانش آموزان نوجوان سالم با هدف ارتقای سطح آگاهی و دانش نوجوانان در زمینه اعتیاد و راه های پیشگیری از آن و آموزش مهارت های زندگی به مدت سه روز در تهران برگزار شد و امروز به پایان رسید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دو کتاب درسی سبک زندگی برای دانش آموزان منتشر می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X