امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان های صنایع کوچک و پژوهش های علمی و صنعتی ایران

امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان های صنایع کوچک و پژوهش های علمی و صنعتی ایران

ایرنا/ تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در راستای گسترش ارتباطات علمی و فناوری صنعت و دانشگاه در جهت توسعه پایدار و دانش بنیان کشور به امضا رسید.

این تفاهم نامه روز جاری(دوشنبه) به امضای معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رسید.

به گزارش روابط عمومی وبین الملل، سیدمحمدعلی سیدابریشمی در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: رابطه صنعت و دانشگاه می تواند آینده کشور را از بعد دانش فنی و صنعتی تضمین کند.

وی افزود: با کمک دانشگاهیان به واحدهای صنعتی می توانیم شاهد روزآمد شدن دانش فنی واحدهای صنعتی و همچنین ایجاد اشتغال پایدار در کشور باشیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به مفاد تفاهم نامه، اظهار داشت: بازدید اساتید دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی از صنایع منتخب در جهت رفع مسایل و مشکلات پیش روی آنها و تجاری سازی یافته های پژوهشی از جمله محورهایی است که در این تفاهم نامه مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه هر دو سازمان باید تمام تلاش خود را جهت اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه به عمل آورند، گفت: این دو سازمان باید ضمن ارزیابی توانمندی های فناورانه بنگاه ها، شرکت های خدمات فنی و مهندسی و واحدهای تحقیق و توسعه در زمینه کمک به توسعه واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع کوچک و برگزاری دوره های آموزشی فناوری و کارگاه های آموزشی تخصصی همکاری مشترک داشته باشند.

سیدابریشمی ضمن بیان آمادگی هرگونه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در جهت برقراری ارتباط صنعت و دانشگاه، گفت: ارتباط مناسب بین صنعت و دانشگاه منجر به ایجاد رونق در فضای کسب و کار کشور خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ایجاد ممیزی محصولات واحدهای صنعتی کوچک و پیاده سازی ساز و کار لازم جهت جلوگیری از واردات بی رویه، تصریح کرد: در جهت ایجاد آزمایشگاه های مرجع در داخل شهرک های فناوری همکاری دوجانبه صورت گیرد.

در ادامه این مراسم احمد اکبری معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امضای این تفاهم نامه نقطه عطفی در ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه است.

رییس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران پیشنهاد داد: در راستای برقراری ارتباط دو سویه و نیز بهره مندی از دانش کشورهای دیگر، همایش بین المللی ارتباط صنعت و دانشگاه برگزار کنیم.

وی ضمن دعوت از مدیران سازمان در جشنواره هایی که سازمان پژوهش های علمی و صنعتی کشور برگزار می کند، اظهار داشت: ارتباط مستمر و سازنده بین دو سازمان می تواند کمک شایان توجهی به ارتباط صنعت و دانشگاه کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان های صنایع کوچک و پژوهش های علمی و صنعتی ایران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X