نجفی: گزارش آژانس بار دیگر بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران صحه گذاشت

نجفی: گزارش آژانس بار دیگر بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران صحه گذاشت

ایرنا/ نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی،گفت:گزارش آژانس بار دیگر بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران صحه گذاشته است.

به گزارش ایرنا،'رضا نجفی' روز جمعه در واکنش به انتشار گزارش جدید آژانس بین المللی انرزی اتمی درمورد فعالیت های هسته ایی ایران، گفت: گزارش جدید آژانس بار دیگر ضمن اعلام عدم انحراف در برنامه هسته ای ایران،از راستی آزمایی اجرای کامل تمامی اقدامات داوطلبانه بر اساس توافق ژنو و تمدید آن خبر داده است

به گفته نجفی،مدیرکل آژانس در گزارش خود ضمن تشریح تمامی فعالیت های هسته ای در سایتهای ایران که نشان از شفافیت کامل ایران دارد بر اجرای کامل 16 اقدام عملی از سوی ایران صحه گذاشته و تایید کرده است که اجرای دو اقدام عملی باقیمانده نیز شروع شده است.

به گفته نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی،بخش های تکراری گزارش که اشاره به قطعنامه های غیرقانونی شورای امنیت و یا اتهامات بی پایه و اساس علیه برنامه هسته ای ایران دارد قبلا از سوی کشورمان مردود اعلام شده است.

نجفی خاطرنشان کرد::درخصوص موضوعات گذشته ایران با ارائه اسناد و اطلاعات در خصوص چاشنی های ایمن انفجاری ثابت نموده است که کاربرد این چاشنی ها در ایران برای صنایع نفت و گاز است و آژانس بر این امر صحه گذاشته و آن را ناهمخوان با رویه صنایع تخصصی ندانسته است از دید ایران این موضوع که یکی از پایه های اتهامات بی اساس علیه ایران است بسته شده است.

وی افزود:درمورد سایر موضوعات گذشته در قالب 5 اقدام عملی فاز سوم بحث های جدی بین ایران و آژانس آغاز شده و قرار است ادامه یابد.

نجفی اضافه کرد: ایران قبلا به آژانس اعلام کرده بود که با توجه به پیچیده بودن موضوعات مورد بحث اجرای کامل 5 اقدام تا 25 اوت عملی نیست و لذا آژانس در گزارش خود نسبت به این موضوع ابراز نگرانی نکرده است چون قبلا از آن آگاه بوده است.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در پایان تاکید کرد: پس از بسته شدن این موضوعات امکان بررسی موضوعات جدید دیگر نیز وجود دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نجفی: گزارش آژانس بار دیگر بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران صحه گذاشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X