همایش ˝فرصت ها و چالش‌های سرمایه‌گذاری سال ۹۵˝ برگزار می شود

  اندیشه گسترش صادرات غیرنفتی از دیرباز در سطحی گسترده مورد توجه و اقبال کارشناسـان امـور اقتصادی بوده و از لحاظ نظری و عملی فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سرگذاشته است. راهبرد برون‌نگر و تأکید بر بازرگانی از سرمـشق‌هـا و الگوهای پیشرفت کـشورهای توسعه یافته بوده تا حدی که امـروزه آن را بـه‌عنـوان موتـور رشـد اقتـصادی معرفـی می‌کنند.
در این برهه تاریخی با توجه به تنش‌زدایی دولت تدبیر و امید در سطح بین‌المللی و ایجاد دیپلماسی اقتصادی صادرات محور با کشــورهای جهان، تقویت روابط تجاری با کشورهای همسایه، رفع موانع و محدودیت‌های تجاری ناشی از تحریم‌های بین‌المللی، تسهیل فضای کسب و کار و سایر حمایت‌های معنوی، زمینه‌ای فراهم آمده است تا از این طریق ضمن توسعه بازرگانی و افزایش درآمد ارزی، بدنه اقتصادی کشور تقویت شود.
کشور پهناوری مانند ایران که از منابع سرشار طبیعی برخوردار است، بایـد بتوانـد بـا تولیـد و صـدور محـصولات غیرنفتی در دنیا، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شـود. بخش خصوصی با همه تجارب و ظرفیت‌هایش باید پـا بـه عرصـه عمـل گـذارد و بـا عـزم جـدی وارد بـازار صادرات کالا و خدمات شود . بدیهی است که باید با بهره‌گیری از فن‌آوری مدرن بازرگانی و شرایط موجود، جایگاه بازرگانی را ارتقا بخشید.
تحولات اخیر منطقه‌ای باعث پدید آمدن فرصت‌های مضاعف صادرات کالاها و خدمات ایرانی به کشورهای همسایه از جمله عراق، روسیه و سایر کشورهای حوزه CIS شده است. به‌عنوان نمونه با توجه به تحریم‌های روسیه از طرف غرب شرایط مناسبی برای ورود صادر‌کنندگان ایرانی به این حوزه پدید آمده که می‌تواند فرصت خوبی برای صادرات کالای ایرانی به این کشور باشد.
از دیگر سو با عنایت به اینکه در اقتصاد مقاومتی تاکید ویژه‌ای بر حمایت از تولید داخلی و صادرات شده است و با توجه به این تحولات ، شرایط برای حضور پررنگ بازرگانان ایرانی تسهیل یافته است.
اما قبل از هر گونه اقدامی در این زمینه،آگاهی از فرصت ها، شناسایی مزیت‌ها و چالش‌های سرمایه‌گذاری در تحقق اهداف اقتصادی و بازرگانی بسیار حائز اهمیت است.
اطلاع از ظرفیت‌ها و مزیت‌های رقابتی کشور به‌ منظور تخصیص بهینه منابع از سوی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی در عرصه کسب و کار، ضرورتی انکارناپذیر است.
دغدغه‌های فعالان اقتصادی و بازرگانان به منظور شناخت از چالش‌های موجود و چگونگی نحوه مدیریت آنها ، ما را بر آن داشت تا با حضور کارآفرینان، فعالان اقتصادی و بازرگانان امکانی بی بدیل برای اطلاع از این عناصر کلیدی در کسب و کار را فراهم آوریم.
به‌ همین منظور سایت خبری - تحلیلی تجارت نیوز با همکاری موسسه مطالعات و پژوهش‌های اقتصاد ایرانیان همایشی با عنوان "فرصت ها و چالش‌های سرمایه‌گذاری در سال ۹۵"در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌کند.
علاقه‌مندان به شرکت در همایش می‌توانند جهت اطلاعات ثبت نام با شماره تلفن ۸۸۶۱۱۸۱۹ داخلی۱۴۰ تماس حاصل فرمایندرپ

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش ˝فرصت ها و چالش‌های سرمایه‌گذاری سال ۹۵˝ برگزار می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X