داسیلوا: در«فِلو فِلو» بازی کردم‏، دربی ایران را می‌شناسم

داسیلوا: در«فِلو فِلو» بازی کردم‏، دربی ایران را می‌شناسم

فارس/ دروازه‌بان برزیلی تیم فوتبال استقلال گفت:در برزیل برای دیدار فلومیننزه و فلامینگو 300 هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آید و من جو مسابقاتی مثل دربی ایران را می‌شناسم.
رافائل داسیلوا دروازه‌بان برزیلی در ابتدای این فصل به استقلال آمد تا برای آبی‌پوشان بازی کند. وی که سابقه حضور در تیم‌های پرطرفدار کشور برزیل را دارد معتقد است دربی تهران را به خوبی می‌شناسد و مشکلی برای این مسابقه و بازی‌های پرتماشاگر دیگر ندارد.
متن گفت‌وگوی این بازیکن را در زیر می‌خوانید:
ابتدا کمی از خودت بگو و چطور شد که دروازه‌بان شدی؟
همانطور که می‌دانید برزیل مهد فوتبال دنیا است و من از بچگی با توپ بازی می‌کردم و مثل تمام کودکان برزیلی دنبال این ورزش بودم. خوشبختانه قد و قواره‌ام بزرگ بود و به همین دلیل دروازه‌بان‌ شدم.
در کدام یک از تیم‌های برزیلی بازی کردی؟
من در اکثر تیم‌های بزرگ برزیل حضور داشتم به طور مثال در پالمیراس، بوتافوگو، فلومیننزه، اینترناسیونال واسکو و خیلی از تیم‌های دیگر حضور داشتم اما سالهای خوبی را در فلومیننزه پشت سر گذاشتم به طور مثال در در جام لیبرتادورس آمریکا که یکی از مسابقات معتبر آمریکای جنوبی محسوب می‌شود بازی کردم و تا فینال آن مسابقات پیش رفتیم و این تیم با حضور من توانست عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خودش کند. قبل از آنکه به ایران بیایم در 14 بازی به میدان رفتم و توانستم با تیمم مسابقات مختلفی را انجام دهم. یک سری بازی‌ها هست که حتی از لیگ‌های اول و دوم کشور برزیل هم معتبرتر هستند. من سال گذشته از نیم‌فصل دوم تا قبل از جام جهانی در 14 بازی به صورت فیکس بازی کردم.
با چه مربیانی کار کردی؟
مربیانی مثل کارلوس آلبرتو، رناتو، آنتونیو لوپز و خیلی‌های دیگر سرمربی من بودند و البته در کنار بازیکنانی چون تیاگو سیلوا و فرد همبازی بودم و افتخار می‌کنم که در کنار چنین مربیان بزرگی حضور داشتم.
چطور شد که به ایران آمدی؟
بعد از جام جهانی پیشنهاداتی از کشورهای آسیایی مثل کره و ژاپن داشتم اما در مورد ایران تحقیقات کردم و متوجه شدم که از لحاظ فرهنگی کمی به برزیل نزدیک است. چند فیلم بازی من توسط مسئولان استقلال دیده شد که فکر می‌کنم یکی از آنها دیدار فلومیننزه و کوری‌تیبا بود که 300 هزار نفر در ورزشگاه حضور داشتند.
پس با جو بازی‌های پرتماشاگر مثل دربی آشنا هستی؟
دقیقا همینطور است. مثلا من در بازی مقابل تیم‌های شیلی و پرو در حضور 150 هزار نفر به میدان رفتم و مسابقات اینچنینی را تجربه کردم. مسابقه‌ای در کشور برزیل هست که به این دیدار (فِلو فِلو) می‌گویند. دو تیم فلومیننزه و فلامینگو مثل پرسپولیس و استقلال ایران هستند که برای هر مسابقه آنها جمعیتی زیاد به ورزشگاه می‌آید. در آن مسابقه به اصطلاح خودمان بُکش بُکش می‌شود و یک جورهایی این دیدار برای مردم برزیل مثل رئال و بارسلونا است. به خاطر همین وقتی در مورد دربی ایران شنیدم تعجب نکردم. من حداقل در 6 مسابقه (فلو فلو) بازی کردم و می‌دانم که اگر حتی در یک فصل موفق نشوی ولی دربی را ببری مردم از شما راضی هستند.
می‌دانی که رقیب برزیلی‌ات در پرسپولیس حضور دارد.
هنگامی که به ایران آمدم نیلسون در هتل اوین بود و او من را شناخت و به سمتم آمد و سلام‌علیک کرد. او در همانجا خیلی به من کمک کرد که پرسپولیس و استقلال جزو بهترین‌های تیم ایران هستند که در تمام شهرهای ایران تماشاگر دارند. این برای من خیلی جالب بود چون مثلا در برزیل تیمی مثل سانتوز در شهر خودش فقط تماشاگر دارد اما استقلال و پرسپولیس همه جای ایران هوادار‌های خاص خود را دارند.
چطور شد که استقلال را انتخاب کردی؟
من وضعیت استقلال را بررسی کردم و متوجه شدم این تیم دو قهرمانی در آسیا و یک نائب‌قهرمانی دارد به همین دلیل شرایط را پذیرفتم و در تست پزشکی باشگاه هم شرکت کردم و قبول کردم که به ایران بیایم. خوشبختانه همه چیز خوب پیش رفت.
از روز اولی که به اینجا آمدی قرار بود دروازه‌بان اول باشی یا دوم؟
هنگامی که مشغول قرارداد با استقلال بودم حرفی از این موضوع نشد ولی من به اینجا آمدم که بازی کنم و نیامدم که روی نیمکت بنشینم. هنگامی که رفته رفته با تیم کار کردم رابطه خوبی با قلعه‌نویی و بوستانی پیدا کردم و متوجه شدم قلعه‌نویی یکی از مربیان خوب ایران است که می‌تواند در خارج از ایران هم مربیگری کند حتی زمانی که در اولین تمرین استقلال شرکت کردم کریم بوستانی شرایط بدنی من را دید و گفت که خیلی آماده هستم اما مشکل اصلی من زبان است و مربیان هم گفتند تا زمانی که من بتوانم رابطه خوبی با بازیکنان برقرار کنم تا آن زمان می‌توانم به شرایط خوبی برسم و برای استقلال بازی کنم. الان هم همه بازیکنان را می‌شناسم و رابطه خوبی با آنها پیدا کرده‌ام.
آیا در برزیل به سیستم چرخشی دروازه‌بانان اعتقاد دارند؟
فقط من این را بگویم که هر بازیکنی از نیمکت‌نشینی ناراحت می‌شود. من در هر تیمی بازی کردم فیکس بودم و تاکنون نشده 7 بازی پشت سر هم روی نیمکت باشم ولی همانطور که گفتم به دلیل بلد نبودن زبان انگلیسی بیرون نشستم. الان که با شما صحبت می‌کنم هم زبان انگلیسی را یاد گرفتم و هم خوب تمرین می‌کنم. در دو بازی دوستانه هم بازی کردم و گل نخوردم حالا منتظر فرصت هستم که اعتماد قلعه‌نویی را جلب کنم. این را هم بگویم دروازه‌بانی پستی است که اگر هر چند نفر با این پست در آن تیم حضور داشته باشند فقط یک نفر بازی می‌کند اگر قرار باشد یک نفر همیشه درون دروازه باشد هم خودش بی‌انگیزه می‌شود و هم اینکه بقیه بی‌انگیزه خواهند شد چون دروازه‌بان اصلی با این تصور که فیکس است تمرین می‌کند و دروازه‌بانان دیگر هم تصور می‌کنند که بازی به آنها نمی‌رسد. به اعتقاد من گلر اول، دوم و سوم معنی ندارد.
نظرت درباره نیلسون چیست؟
او دروازه‌بان خوبی است و ما هم‌زبان همدیگر هستیم. روز اولی که به ایران آمدم به من گفتند که او رقیب تو است ولی من پاسخ دادم ما هم‌زبان هستیم و در زمین با هم رقابت داریم اما در بیرون از زمین با یکدیگر رفیق هستیم.
باشگاه استقلال برایت آپارتمان گرفته است؟
بله. آنها برای من خانه در حوالی کمپ گرفته‌اند چون خودم دوست داشتم که بیشتر کنار خانواده‌ام باشم و در ترافیک نمانم و راحت رفت و آمد کنم. باشگاه استقلال هم به تعهداتش تا آنجا که باید عمل کرده و فقط مقداری از مطالباتم باقی مانده که در این مورد مشکلی وجود ندارد و پرداخت خواهد شد.
نظرت در مورد امیر قلعه‌نویی چیست؟
او مربی خوبی است و در این مدت از او چیز‌هایی یاد گرفتم که در آینده به دردم خواهد خورد. شنیده‌ام او در ایران قهرمانی‌های زیادی دارد و از مربیانی است که تیمش را برای قهرمانی می‌خواهد.
برزیل در جام جهانی خوب نتیجه نگرفت و شکستی سنگین را مقابل آلمان متحمل شد. از آن مسابقه چه برداشتی داری؟
اینگونه نتایج در فوتبال خیلی کم اتفاق می‌افتد. اگر تیاگو سیلوا و نیمار در آن مسابقه حضور داشتند آن نتیجه اصلا اتفاق نمی‌افتاد. نبودن این دو نفر به تیم ما شوک وارد کرد و همه چیز بد رقم خورد. ما برزیلی‌ها کلا دوست نداریم حتی در بازی‌های دوستانه اگر تیممان ببازد شب‌ها خوابمان نمی‌برد.
صحبت خاصی نداری؟
من هواداران استقلال را در کوچه و خیابان می‌بینم و آنها به من لطف می‌کنند با وجود اینکه هنوز برای استقلال بازی نکرده‌ام اما آنها خیلی خونگرم هستند. مطمئن باشید اگر برای استقلال به میدان بروم ارتباط من با آنها خیلی بهتر خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «داسیلوا: در«فِلو فِلو» بازی کردم‏، دربی ایران را می‌شناسم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X