کفاشیان فرار رو به جلو می‌کند/ عقد قرارداد کی‌روش به چه قیمتی؟

کفاشیان فرار رو به جلو می‌کند/ عقد قرارداد کی‌روش به چه قیمتی؟

مهر/ رئیس کمیته فوتسال و فوتبال مجلس گفت: علی کفاشیان در تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال به نوعی مسئولیت را گردن دیگران می‌اندازد تا برای نتایج تیم ملی در آینده که شاید نتایج مثبتی هم نباشد، فرار رو به جلو داشته باشد.
سیدشریف حسینی درباره وضعیت کارلوس کی‌روش و اینکه آیا تمدید قرارداد وی به نفع فوتبال ما هست یا خیر؟، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: همه ما می‌دانیم کی‌روش مربی بزرگی است و زحمات زیادی کشیده است ولی شرایطی که در قرارداد این سرمربی هست باید شفاف شود. بعد از شفاف کردن وضعیت قرارداد از مردم سئوال کنیم که آیا مایل به ماندن کی‌روش هستند یا خیر.
وی افزود: نباید با مجهولات با مردم برخورد کرد. وقتی از مردم می‌پرسند که آیا قرارداد کی‌روش رخ بدهد یا خیر این بحث احساسی و غیر شفاف است.
رئیس کمیته فوتسال و فوتبال مجلس با بیان اینکه کی‌روش خوبی‌های زیادی از جمله مبارزه با بازیکن سالاری، حضور در جام جهانی و موارد دیگر داشته است، یادآور شد: همه این مسائل یکطرف ولی بحثی که ما داریم این است که آقای کی‌روش به چه قیمتی؟! اول قیمت را مشخص کنند. ما باید شرایط را با سایر مربیان بزرگ مقایسه کنیم و بعد تصمیم بگیریم.
وی تاکید کرد: آقای کفاشیان که می‌خواهند این پول را به کی‌روش بدهند به جای آن چقدر می‌تواند به زیرساختها بپردازد و چقدر پیشرفت در آن زمینه ایجاد می‌شود.
حسینی با بیان اینکه در وضعیت قرارداد کی‌روش یک ابهام می‌بیند، گفت: سئوالی که در رسانه‌ها درباره تمدید قراداد کی‌روش مطرح می‌شود ابهام زیادی دارد. آیا مردم می‌دانند چند برابر پول اضافی به کی‌روش داده می‌شود. به عنوان مثال قرارداد "دشان" سرمربی تیم ملی فرانسه 52 برابر یک فرد عادی با درآمد متوسط در فرانسه است ولی قرارداد کی‌روش چند برابر یک فرد عادی در جامعه ایران است؟ 100 برابر؟ 150 برابر؟
وی خاطرنشان کرد: آیا ما از کی‌روش فقط رفتن به جام جهانی را می‌خواهیم؟ آیا برنامه‌ای برای فوتبال داریم؟ کی‌روش قبل از جام جهانی از افرادی استفاده کرد که از یکطرف شناسنامه ایرانی داشتند ولی با آنها به خط پایان رسید. ما چقدر از جوانانمان کنار کی‌روش استفاده کردیم؟
رئیس کمیته فوتسال و فوتبال ادامه داد: از تیمی که "ایویچ" به جام جهانی فرستاد حدود هشت بازیکن به فوتبال اروپا تزریق شدند ولی از این تیم چند نفر به اروپا رفتند؟ حتی بازیکنانی که در اروپا بودند به لیگ کشورهای عربی رفتند.
وی با تاکید بر اینکه اگر کفاشیان شفاف صحبت کند، بهتر است، تاکید کرد: کفاشیان به نوعی مسئولیت را گردن دیگران می‌اندازد. این نوع تصمیمات برای وی دو طرف برد است. کفاشیان مردم را در این تصمیم مشارکت می‌دهد تا فرار رو به جلو داشته باشد برای نتایج تیم ملی در آینده که شاید نتایج مثبتی هم نباشد.
نماینده مجلس تصریح کرد: قرارداد مالی کی‌روش آنقدر سنگین است که خود کفاشیان باید مطرح کنند. ایشان دنبال یک شریک (مردم) برای تمدید قرارداد می‌گردند. قطعا اگر رسانه‌ها سئوال پیامکی خود را تغییر دهند و میزان مبلغ واقعی را اعلام کنند جواب مردم منفی خواهد بود.
وی که در برنامه مناظره شبکه خبر به همراه علی کفاشیان و علی عالی روزنامه نگار ورزشی حضور یافته بود، خطاب به کفاشیان گفت: این قرارداد را خودتان تهیه کردید که واقعا یکطرفه است. شما تفاهم کرده‌اید که مفاد قرارداد را در رسانه‌ها اعلام نکنید. مگر قرارداد سرمربیان و بازیکنان را در لیگ ایران شفاف سازی نکردیم که قرارداد سرمربی تیم ملی شفاف نمی‌شود؟
کفاشیان در این هنگام گفت که خواسته کی‌روش این بوده است.
رئیس کمیته فوتسال و فوتبال مجلس با اعلام یک بند از قرارداد کی‌روش گفت: در این قرارداد سه جا اعلام شده است که ایشان قراردادش را به صورت کلی دریافت خواهد کرد. اول آنجا که کی‌روش نخواهد. دوم آنجا که فدراسیون کی‌روش را نخواهد و سوم در صورت اتفاقات غیر قابل پیش بینی.
کفاشیان در این هنگام گفت: دو جا این اتفاق رخ نمی‌دهد؛ اول زمانی که اتفاقات غیر پیش بینی رخ بدهد و دوم وقتی تیم به جام جهانی نرود.
شریفی همچنین تاکید کرد: در صورت عدم حضور تیم ملی در جام جهانی روسیه، فدراسیون فوتبال اجازه فسخ قرارداد را دارد و تمام مبلغ را تا سه ماه قبل از آن باید به عنوان غرامت بدهد که در این هنگام علی کفاشیان گفت: این اشتباه است. نمی دانم چه کسی آنرا مطرح کرده است. ما خیلی از مفاد قرارداد را عوض کردیم.
نماینده مجلس در پایان گفت: ما برای چه چیزی این پول را به کی‌روش می‌دهیم؟ برای یک نتیجه مثبت یا کارهایی که در فدراسیون فوتبال برنامه ریزی شده است. آیا کی‌روش در حلقه پیشرفت فوتبال ما دیده شده است؟

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کفاشیان فرار رو به جلو می‌کند/ عقد قرارداد کی‌روش به چه قیمتی؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X