اعزام 350 نظامی آمریکایی به کوزوو در ماه آینده

اعزام 350 نظامی آمریکایی به کوزوو در ماه آینده

ایرنا/ آمریکا تصمیم دارد که در ماه آینده بک واحد نظامی متشکل از حدود 350 سرباز برای تامین امنیت مناطق صرب نشین در کوزوو به این منطقه اعزام کند.

روزنامه 'بوتا سوت' چاپ کوزوو نوشت: 'کلینت باکر' فرمانده واحد آمریکایی ضمن تاکید اعزام نیروهای جدید این کشور به کوزوو گفت که ماموریت این نیروها دخالت مستقیم در بحران های احتمالی در این کشور نیست بلکه وظیفه سربازهای آمریکایی تنها حمایت از نیروهای امنیتی کوزوو و اتحادیه اروپا برای حفط امنیت شهروندان این منطقه است.

وی همچنین گفت: ماموریت در کوزوو برای سربازهای آمریکایی یک تغییر خوبی خواهد بود، زیرا آنها عادت کرده اند که به ماموریت های جنگی در عراق و افغانستان اعزام شوند.

سربازهای آمریکایی پیش از مستقر شدن در دو اردوگاه نظامی در کوزوو وارد آلمان می شوند و از این طریق به پریشتینا اعزام خواهند شد.

سازمان نظامی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) موسوم به کی فور که بیشتر نیروهایش در کوزوو را سربازهای آمریکایی و اروپایی تشکیل می دهند به رغم وجود مشکلات متعدد در خاورمیانه و اوکراین قصد کاهش نیروهای خود در کوزوو را ندارد و این سازمان نظامی به حضور خود در این منطقه ادامه می دهد.

نیروهای بین المللی کی فور پس ازپایان جنگ درکوزوو درسال 1999 میلادی با حدود50 هزار نیرو در ماه ژوئن همین سال در کوزوو برای حفظ صلح و امنیت در سراسر این منطقه مستقر شدند.

کی فور درحال حاضر4هزار و 985 سرباز از 31 کشور درکوزوو دارد.

کوزوو منطقه ای درجنوب اروپا و درشبه جزیره بالکان، درسال 2008 از صربستان اعلام استقلال کرد.

اعلام استقلال کوزوو توسط آلبانیایی تباران این منطقه در سال 2008 میلادی با واکنش برخی از کشورهای اروپایی شده است.

تاکنون 108 کشور ازجمله آلمان، آمریکا و بریتانیا استقلال کوزوو را به رسمیت شناخته اند وبرخی دیگر مانند روسیه، یونان، چین واسپانیا از به رسمیت شناختن کوزوو به عنوان کشوری مستقل خودداری کرده اند.

صربستان اعلام استقلال کوزوو را قبول ندارد و آن را در تضاد با منشور سازمان ملل و اصول حقوق بین الملل می داند.

بر اساس قطعنامه 1244 شورای امنیت سازمان ملل متحد در ژوئن سال 1999 میلادی، هیات غیرنظامی سازمان ملل قیمومیت کوزوو را برعهده گرفته و نیروهای ناتو موسوم به نیروهای کی فور با هدف برقراری امنیت در این منطقه مستقر هستند.

صربستان با استناد بر مفاد قطعنامه 1244شورای امنیت سازمان ملل که در آن کوزوو بخشی از سرزمین صربستان شناحته شده است، تاکید دارد و دراین رابطه از حمایت روسیه وچین به عنوان دوعضو دائم درشورای امنیت سازمان ملل برخوردار است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعزام 350 نظامی آمریکایی به کوزوو در ماه آینده» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X