سفرنامه سلامت و امید در 12 استان کشور اجرا می شود

سفرنامه سلامت و امید در 12 استان کشور اجرا می شود

ایرنا/ رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور اعلام کرد: سفرنامه سلامت و امید در قالب 48 برنامه در 12 استان اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، 'فرحناز رافع' روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: این برنامه، از سوی این سازمان به عنوان برنامه معین و کمک کننده دولت در حوزه سلامت و در راستای طرح تحول نظام سلامت با هدف ساماندهی، جلب مشارکت های خیرین و رفع مشکلات حوزه سلامت اجرا می شود.
وی گفت: سفرنامه سلامت و امید کار جدیدی است که با مشارکت شبکه یک صدا و سیما برای پخش زنده تلویزیونی، از استان گلستان به عنوان استان پایلوت آغاز و در استان خوزستان خاتمه می یابد.

وی اعلام نام استان ها را به بعد موکول کرد و افزود: این برنامه در استان گلستان از نیمه دوم مهر آغاز شده و به مدت چهار روز در چهار شهرستان این استان اجرا می شود.

وی از جمله اهداف این برنامه را، ترویج فرهنگ داوطلبی در بین آحاد جامعه و جلب مشارکت قشرهای مختلف مردمی و ترویج فرهنگ کمک های نوعدوستانه به شکلی که دائم الخیرات و مستمر بوده و مقطعی نباشد، عنوان کرد.
وی افزود: در این برنامه اهداف دیگری همچون بسترسازی مناسب برای فرهنگ وقف و نیکوکاری و نیز معرفی خیرین و داوطلبان نمونه کشور و الگوسازی از این افراد در جهت تعمیم حرکت نیکوکارانه در جامعه، دنبال می شود.
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور در باره برنامه های سفرنامه گفت: در برنامه سلامت و امید، مشارکت مردم و ارائه خدمات سلامت را در کنار حضور و تجمعات مردمی داریم و همچنین 'باران مهربانی' که در این برنامه، بحث آموزش، پیشگیری واقدامات درمانی بهداشتی توسط داوطلبان ارائه خواهد شد.

رافع ادامه داد: همزمان با این برنامه، اعزام کاروان های سلامت به مناطق محروم و کم برخوردار در حاشیه شهرها را خواهیم داشت که طی آن بر اساس نیازسنجی های انجام شده، پزشکان عمومی و متخصص به این مناطق اعزام شده و خدمات رایگان ویزیت، دارو و درمان و حتی در صورت لزوم، جراحی در مراکز استان ها را انجام خواهند داد.
وی در باره اثربخشی برنامه های این سفرنامه گفت: ارائه آموزش های سلامت محور به جامعه، ترویج اقدامات پیشگیرانه در صیانت از سلامت و بهداشت جسمی، روحی و اجتماعی آحاد مردم، ایجاد بستر مناسب برای جلب کمک های مردمی و جذب مشارکت خیرین در برنامه های سلامت محور و نیز ساماندهی این کمک ها از طریق مشارکت تشکل های 'ان جی او' است.
وی در ادامه به دستاوردها اشاره کرد گفت: در هر سفرنامه تجمعات مردمی را در استان ها خواهیم داشت و طی آن نیروهای متخصص و داوطلب را عضوگیری خواهیم کرد.
وی افزود: جذب کمک های نوعدوستانه برای احداث خانه های سلامت و امید و افزایش حس مسئولیت پذیری در آحاد جامعه به ویژه در حوزه سلامت از دیگر دستاوردهای این برنامه خواهد بود.
وی همچنین به ارائه خدمات سلامت به سالمندان در قالب طرح نیابت اشاره کرد و ادامه داد: ارائه خدمات سلامت به استان ها بر اساس نیاز هر یک از استان ها خواهد بود به طور مثال در گلستان به دلیل شیوع بالای بیماری های گوارشی و در مازندران به دلیل شیوع بیماری دیابت، خدمات ارائه شده در این حوزه ها خواهد بود.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: ارائه خدمات سلامت در این برنامه، تنها محدود به جسم نیست بلکه کلیه خدمات بهداشتی، درمانی، روح و روان، سلامت اجتماعی و بهداشت باروری را هم شامل می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفرنامه سلامت و امید در 12 استان کشور اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X