کفاشیان: پول کی‌روش را فیفا می‌دهد نه بیت‌المال

کفاشیان: پول کی‌روش را فیفا می‌دهد نه بیت‌المال

فارس/ رئیس فدراسیون فوتبال گفت: همه بازیکنان تیم ملی خواهان ادامه کار کی‌روش در تیم ملی هستند.
علی کفاشیان در مورد وضعیت قرارداد کارلوس کی‌روش گفت: در ورزش تمام بخش‌ها را طی کرده‌ام اما فوتبال جایگاه ویژه‌ای دارد و توجه ویژه‌ای می‌خواهد و باید حداکثر امکانات و تلاش را به کار بگیریم اینکه بگوییم خودش اداره شود کم لطفی است. مردم در جام جهانی به خیابان آمدند و شادی کردند و بنابراین باید اهمیت بیشتری بدهیم و فوتبال قدرتمندی که مردم می‌خواهند را داشته باشیم. هرچقدر به زیرساخت‌ها بپردازیم ولی اگر تیم ملی که نتیجه نگیرد هیچ‌کدام حساب نمی‌شود. از نظر درآمدی هم همین است. تمامی هزینه‌های تیم ملی را از صعود به جام جهانی درآوردیم و حتی بیشتر هم پول گرفتیم.
وی ادامه داد: اگر نتیجه نگیریم از نظر مدیریتی دچار چالش می‌شویم. بله من هم دوست دارم زیرساخت‌ها مثل چمن، ساختمان، ورزشگاه‌ها ایجاد شود ولی نتیجه گیری تیم ملی مهم است. 4 سال پیش که می‌خواستیم کی‌روش را به کار بگیریم گفتیم او یکی از بهترین مربیان جهان است و رئیس وقت سازمان تربیت بدنی نوشت که حمایت می‌کنیم حالا اینکه پول داده شد یا نه، بماند.
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه کارشناس قراردادی با کی‌روش، عباس ترابیان است یا نه، گفت: از کارشناس حقوقی برای امضای قرارداد با کی‌روش نظر خواستیم. خودم نخواستم ترابیان باشد.
وی در مورد ارتباط کی روش با بازیکنان، گفت: او همواره از بازیکنان دفاع کرده همه عاشقش هستند. بدون هیچ اغراقی همه او را می‌خواهند من مربیان دیگر را هم دیده‌آم که بحث‌هایی بوده اما او همیشه از منافع ملی پوشان دفاع کرده است.حتی نیمکت نشینان هم با او مشکلی ندارند. در قراردادش مسائل تیم‌های پایه را نوشتیم در برخی جاها خودمان استفاده نکردیم. دانش فنی وینگادا به مربیان دیگر ایرانی منتقل می‌کنیم اما مربیان باید از کی‌روش بخواهند. ما منصوریان را کنار کی‌روش قراردادیم تا از او یاد بگیرد و سرمربی تیم امید هم باشد. در بخش آکادمیک کمتر بود ولی گفته هر زمان که فرصت کنم برایشان کلاس می‌گذارم.
رئیس فدراسیون فوتبال ایران در مورد نتایج احتمالی تیم ملی در آینده گفت: هر مربی دیگری بخواهیم به جای کی روش به خدمت بگیریم شرایط سخت است. اگر مربی داخلی باشد شناخت دارد اما نتیجه بگیرد می‌گویند تیم کی‌روش بود و اگر مربی خارجی بگیریم تا بخواهد با فوتبال ما آشنا شود جام ملت‌ها آغاز می‌شود؛ به همین دلیل بهترین گزینه همان کی روش است. اگر در جام ملت‌ها نتیجه گرفت کارش را برای جام جهانی ادامه می‌دهد و اگر نتیجه نگرفت بیشتر از دو سال وقت داریم. وینگادا 50 تا 60 درصد از تیم امید را با نظر کی‌روش انتخاب کرده است.
کفاشیان در مورد بازی دوسر برد و مبلغ قرارداد کی‌روش،گفت: آیا دو برد بد است؟ مبلغ قرارداد کی روش سالی دو و نیم میلیون دلار بوده که اکنون جمع قرارداد جدیدش کمتر از قرارداد قبلی است.
وی در مورد اینکه چرا کی‌روش خواسته قرارداد محرمانه بماند، گفت: این خواسته ‌کی‌روش است ولی ما به او گفته‌ایم اگر سازمان بازرسی، دولت و مجلس قرارداد را خواستند در اختیارش می‌‌گذاریم، اما اکنون که قرارداد را امضا نکرده‌ایم نمی‌دانیم که بدانیم مبلغ قراردادش چقدر است. این پول مردم و پول بیت المال نیست، پول فیفا است. از زمانی که به 15 میلیون دلار تعلق گرفته که7-8 میلیون دلار باقی است. پول فیفا با پول باشگاها جداست. تیم ملی هزینه خودش را درمی‌آورد. نگرانی برای تیم‌های پایه، امید، نوجوانان و جوانان و بانوان است.
وی در مورد اینکه در شرایط اضطراری باید پول کی‌روش را بدهیم، گفت: در چنین وضعیتی یا زمانی که نتواند تیم را به جام جهانی ببرد قراردادش لغو می‌شود. اگر نتواند تیم ملی را به جام جهانی ببرد قرارداد لغو می شود. و پاداشی هم نمی‌گیرد. او من را آدم خوبی می‌داند و به من گفت اگر تا یک هفته بعد از جام ملت‌ها من را نخواستید که هیچی ولی اگر تو عوض شوی و من بی‌دلیل عوض شوم باید یکسال خسارت بدهیم اگر هم از کشورهای عربی پیشنهاد خوبی دریافت کردم باید یکسال خسارت بدهم و بروم. تضمین بدهید اگر تیم‌های پایه را خوب بسازم و تیم ملی به جام جهانی نرفت کسی با من کار نداشت من به تیم‌های پایه می‌پردازم. من در فدراسیون هر دو مورد را تجربه کرده‌ام هم رفتن به جام جهانی و هم نرفتن به جام جهانی را. قرارداد اولیه کی روش تغییرات زیادی کرده است اما هیچ چیز امضا نشده است و فقط یک ایمیل زده‌ایم که شرایط را گفته‌ایم.
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه امسال را سال شفاف سازی در فوتبال اعلام کرده، گفت: این شفافسازی برای لیگ بود نه خودمان اگر جواب داد در فدارسیون هم اجرایی می‌کنیم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کفاشیان: پول کی‌روش را فیفا می‌دهد نه بیت‌المال» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X