برنامه مناظره/ چگینی:صندوق پس انداز مسکن در همه بانکها ایجاد می‌شود/خسروی:مالیات بر خانه خالی دنبال می‌شود

برنامه مناظره/ چگینی:صندوق پس انداز مسکن در همه بانکها ایجاد می‌شود/خسروی:مالیات بر خانه خالی دنبال می‌شود

فارس/ مدیر کل برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی گفت: دولت می‌خواهد صندوق پس انداز مسکن در همه بانکها ایجاد شود.خسروی هم گفت: مالیات بر خانه‌های خالی می‌تواند به رونق مسکن کمک کند.

در ادامه مناظره وام خرید یا ساخت مسکن، یکی دیگر از حاضران در جلسه در سوالی که از چگینی به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی این بود که آیا بعد از سکوت یک ساله وزارت راه و شهرسازی برای بخش مسکن 10 هزار میلیارد تومانی که گفته شده است، پرداخت خواهد شد، از کجا تامین می‌شود، آیا از محل بودجه عمومی است، چرا که آنها 10 درصد مردم به هدفمندی نه گفتند.

چگینی در جواب گفت: اینکه تعداد وام چقدر است، باید بگویم که ما دنبال ایجاد صندوق‌های پس‌انداز مسکن در تمام بانک‌ها هستیم پس همه بانک‌ها در کنار بانک مسکن می‌توانند این صندوق‌ها را راه‌اندازی کنند و دولت وامی که پرداخت می‌کند، مابه‌التفاوت نرخ سود آن را پرداخت کنند.

یکی دیگر از حاضران مناظره از چگینی پرسید، آیا بهتر نبود که طرح پرداخت وام 80 میلیون تومانی نهایی می‌شد و بعد اعلام می‌شد.

چگینی گفت: نهایی شدن و اعلام برنامه به خاطر پیگیری‌های رسانه‌ها قبل از نهایی شدن بود، اما می‌خواهم بگویم که مسکن مهر پروژه بزرگی است که هنوز بیش از یک میلیون واحد مسکونی آن تمام نشده است و گرفتاری‌های زیادی هم برای خدمات زیربنایی و خدمات روبنایی آن وجود دارد.

یکی دیگر از حاضران در مناظره از خسروی عضو کمیسیون عمران مجلس پرسید که نزدیک‌ترین راه برای رسیدن به اصل 31 قانون اساسی کدام راه است، چرا که مجلس زیر مجموعه این اصل است. چرا که وضعیت ملک وقتی بررسی می‌شود می‌بینیم که یک سونامی قیمتی در بخش مسکن ایجاد شد، پس آیا بهتر نیست که مجلس بحث واحدهای خالی از سکنه را بررسی و برای آنها مالیات وضع کند.

خسروی گفت: مجلس برنامه‌های خوبی دارد، به طوری که لایحه‌‌ای که دولت ارائه کرده است، آن را بررسی و هم برای مالیات بر عایدی سرمایه و هم برای واحدهای خالی از سکنه مالیات وضع خواهد کرد و اگر این بسته تصویب شود می‌توانیم، به بخش مسکن کمک بزرگی کنیم.

فرد دیگری از چگینی نماینده وزارت راه و شهرسازی در خصوص اینکه آیا پرداخت وام 80 میلیون تومانی موجب گران شدن قیمت مسکن می‌شود پرسید که او در جواب گفت: در تمام دنیا سیستم وام‌دهی و تسهیلات دادن برای بخش مسکن وجود دارد به هر حال هر سیاستی یک عواقبی دارد، اما معتقدیم که پرداخت وام مسکن شاید اثر جزئی داشته باشد، اما اثر زیادی بر قیمت مسکن نخواهد داشت.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه مناظره/ چگینی:صندوق پس انداز مسکن در همه بانکها ایجاد می‌شود/خسروی:مالیات بر خانه خالی دنبال می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X