تازه های مطبوعات/ عیار سکه آیت الله و بازار بی رونق تندروها

تازه های مطبوعات/ عیار سکه آیت الله و بازار بی رونق تندروها

آرمان – این روزنامه در مطلبی با عنوان "عیار سکه آیت ا... و بازار بی رونق تندروها" نوشت با اشاره به اینکه ایت ا...هاشمی شاهرودی چند سالی است در قالب های متفاوت تیررس بداخلاقی های سیاسی نوشت: نکته جالب توجه و تعجب برانگیز در این میانه آن است که مخالفت در قالب هر ترفند و سیاقی، منتقدین را به تعارضات عیان و تناقض گویی های بسیار رهنمون کرده و این نکته را بر همگان هویدا و مکشوف کرده که انتقادات نه از سر انصاف و خیرخواهی یا مبتنی بر اندیشه و تفکری انسجام یافته که تنها از سر ضدیت تمام عیار و کج ِ دلی های ناتمام است.

آرمان- این روزنامه در سرمقاله ی خود با عنوان «دلیل خوشبینی ظریف و عراقچی» نوشت: همگان می دانند آمریکا برای برخورد با داعش وارد فاز نظامی شده است. بی تردید ایران و آمریکا منافع مشترکی در خاورمیانه و پرونده هسته ای دارند که ادامه گفت وگو ها تامین کننده این منافع است. به نوشته ی آرمان تمام این منافع مشترک و مسائلی مانند نیاز طرف های مذاکره کننده برای گفت وگوهای بیشتر در خصوص پرونده هسته ای موجب شد، ظریف و همتایان مذاکره کننده اش نسبت به آینده مذاکرات امیدوار باشند. باید در نظر داشت که اساس کار یک توافق خوب، تامین منافع مشترک طرفین است. بنابراین تحلیل خوشبینی ظریف و عراقچی را باید در این چارچوب نگریست.

کسب و کار- این روزنامه در گزارشی با عنوان «قاچاق؛ بهانهای برای اشتغال» نوشت: شهری در استان کردستان که به دلیل اجناس ارزانش و نه به واسطه زیبایی طبیعی اش مشهور است. شغل غالب مردم بانه تا همین 10 سال پیش پرورش ماهی و کشاورزی به روش سنتی بود. تا زمانی که «کولبری» و قاچاق یا به زبان محلی «کاسب کاری» شروع شد. در حال حاضر تقریبا شغل 80درصد مردم بانه فروشندگی یا کارهای وابسته به آن است. در هر حال حجم قابل توجهی از لوازم صوتی تصویری از طریق بانه و شهرهای بندری و کوهستانی مرزی شبیه به بانه وارد کشور می شوند که هیچ قانون و تضمینی شامل آنها نمی شود. خریداران هم به دلیل قیمت ارزان، نداشتن آگاهی یا به هر دلیل دیگری به این شهرها می روند و اجناس مورد نیازشان را از آنجا تامین می کنند.
جام جم- این روزنامه با بازتاب عنوان کرسی ایران در سازمان ملل همچنان خالی است، نوشت: قریب به شش ماه پس از قطعی شدن معرفی حمید ابوطالبی به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل متحد، هنوز کرسی کشورمان در مهم ترین نهاد بین المللی خالی است و این درحالی است که روشن نیست دولت چه برنامه ای برای جلوگیری از تضییع حقوق کشورمان در این رابطه دارد.

اعتماد-این روزنامه در مطلبی با عنوان " چرا مسجد جامعی رییس نماند؟ "نوشت: مستقل هایی که انتظار می رفت به مسجد جامعی رای دهند، می گویند به دلیل همین مستقل بودن، در این دوره رقیب او را انتخاب کردند تا بی طرفی شان را ثابت کنند. در این میان لابی های بیرون از شورا و قدرت رسانه یی رقیب هم دست به دست هم داد تا آرای شناور در این دوره از شورای شهر به نفع اصولگرایان ثبت شود تا اصلاح طلبان در یک سالی که برای برگشتن به هیات رییسه شورا فرصت دارند، به بررسی عملکرد ریاست شان و تجدید قوا بپردازند.

آرمان- یکی از اختلافات دولت و منتقدانش به ویژه در مجلس این است که روحانی و تیم او بارها تاکید کرده اند اجازه نخواهند داد از بیرون دولت نظری برای انتصاب ها به آنها تحمیل شود. این اصرار دولت را باید رمز بسیاری از سنگ اندازی ها در مسیر فعالیتشان دانست. نمود بیشتر این موضوع در انتصاب فرمانداران و استانداران بود که وزیر کشور آنچه از سوی نمایندگان شهرهای مختلف در مجلس و خارج از مجلس برای افراد مورد نظرشان گفته می شد را در حد یک توصیه برای بررسی ارزیابی کرده و درنهایت رحمانی فضلی و تیمش اقدام به انتصاب فرمانداران و استانداران کردند. البته انتصاب ها بخش کوچکی از فشار یا بهتر است عنوان شود بخش کوچکی از دخالت هاست. شنیده می شود که برخی حتی این صلاحیت را برای خود قائل هستند که در انتخاب وزرا هم دخالت کرد و افرادی را به رئیس جمهور معرفی کنند که در راستای اهداف آنها حرکت کنند نه آنچه در برنامه های دولت تعیین شده است.

جمهوری اسلامی - حسن قشقاوی از پیگیری مرگ جوان پناهجوی ایرانی و انتقال جسدش به ایران خبر داد .وی درباره مرگ مغزی حمید کهازایی در اردوگاه پناهجویی جزیره مانوس گینه نو، گفت: این خبر واقعا تاسف بار است و ما نیز از طریق رسانه‌ها متوجه آن شدیم. اما هنوز سفارت استرالیا مرگ این جوان ایرانی را به وزارت امورخارجه اطلاع نداده است.

کیهان - در جلسه اخیر تعدادی از اصلاح‌طلبان و اعضای احزاب منحله مجاهدین انقلاب و مشارکت بحث چگونگی برخورد با آقای ناطق نوری مطرح شده است.یکی از حاضران در این جلسه با بیان اینکه ناطق نوری خیلی با ما همراه نیست گفته است: او ذاتاً ضد ماست و مواضعش بیشتر از روی لج‌بازی با بعضی از چهره‌های اصولگرا و احمدی‌نژاد بوده است. باید حواسمان باشد و خودمان را به او نچسبانیم، استفاده خودمان را بکنیم و ممکن است او در بزنگاه‌ها خودش را کنار بکشد و ضربه بزندهمچنین یکی از سران فتنه در دیدار جوانان اصلاح‌طلب گفته است: قبول دارم که رأی روحانی یک رأی عاریتی بود. الان هم امیدی که با روی کار آمدن روحانی به وجود آمد، در حال از بین رفتن است و من به ایشان هم هشدار دادم، اما باید اینها را توی دلمان نگه داریم و کمک کنیم و آیه یأس هم نخوانیم تا باعث سوء استفاده دیگران نشود.

کیهان - برخی اعضای حزب منحله مشارکت با محوریت محمد ستاری‌فر درصدد راه‌اندازی حزب هستند.وبسایت امید وابسته به بنیاد امید ایرانیان (عارف) خبر داد برخی از اعضای جبهه مشارکت ایران اسلامی با محوریت محمد ستاری‌فر درخواست تاسیس تشکلی سیاسی را به وزارت کشور ارائه کردند.
کیهان - همزمانی انشعاب در میان اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران و تشکیل حزب نسل دوم اصلاح‌طلبان، گمانه‌زنی‌ها درباره این طیف را تشدید کرده است.در یک سالگی دولت، اصلاح‌طلبان در شرایط بسیار متفاوتی به سر می‌برند؛ درست عکس آنچه که در ماه‌های پیش تصور می‌شد. حالا سامان سیاسی آنها بار دیگر به هم ریخته است؛ هم «بهشت» را از دست داده‌اند، هم با حرکتی شورش‌گونه میان «سر» و «بدنه» مواجه شده‌اند اکنون اصلاح‌طلبان با شورشی مخفی مواجه شده‌اند. یک شورش از درون. پایه‌های این نافرمانی تشکیلاتی درست از همان جایی ریشه می‌گیرد که ژنرال‌های اصلاح‌طلب هنوز نتوانسته‌اند راهی برای بازگشت به قدرت رسمی پیدا کنند و با اصرار بر خواست‌های حداکثری رابطه‌ای از تقابل با شرایط موجود را حفظ کرده‌اند.

ایران - سید رضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تعریف کرده، برخی اصولگرایان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 88 حتی به تلفن‌های آیت‌الله مهدوی کنی جواب نمی‌دادند.
هفت صبح – این روزنامه در مطلبی با عنوان "دروازه های مسکو به روی تاجران ایرانی گشوده شد " نوشت :تحریم های همه جانبه امریکا واروپا علیه روزسیه قرصت ورود به بازار بزرگ مواد غذایی این کشور را در اختیار تاجران ایرانی قرار داده است.همچنین دولت روسیه فهرست بلندبالای نیازهای خوراکی خود را به دولت ایران ارائه داده است.
وطن امروز –این روزنامه در مطلبی با عنوان "دانشگاه خانوادگی!"نوشت : حالا فائزه هاشمی‌رفسنحانی، دختر جنجالی حجت‌الاسلام هاشمی‌رفسنجانی معاون آموزشی و دانشجویی واحد پردیس دانشگاه آزاد اسلامی شد. واحد پردیس از سال 85 آغاز به کار کرده است و آنگونه که مسؤولان دانشگاه آزاد می‌گویند قرار است نخستین واحد صنعتی دانشگاه آزاد شود. اما حضور فائزه هاشمی در دانشگاه آزاد باز هم موضوع نسبت خاندان آقای هاشمی با دانشگاه آزاد را مطرح می‌کند. تعداد قابل‌توجهی از خاندان آقای هاشمی در دانشگاه آزاد حضور دارند

رسالت - حجت‌الاسلام تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه امروز جریانی ایجاد شده که می‌خواهد بین اصولگرایان سیاه‌نمایی و تفرقه بیندازد تاکید دارد نگذاریم بین اصولگرایان تفرقه بیندازند وی خبرداد: هسته اصلی جریان اصولگرایان شکل گرفته است .جلسات این جریان یک هفته در میان و پنجشنبه ها در تهران برگزار می شود و در این جلسات هسته مرکزی که شامل افرادی مثل نمایندگان مجلس، مدیران سابق، نیروهای روحانی و اقشار مختلف دیگر حضور دارند

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تازه های مطبوعات/ عیار سکه آیت الله و بازار بی رونق تندروها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X