کارشناسان سازمان بهداشت جهانی از برنامه پزشک خانواده بازدید کردند

کارشناسان سازمان بهداشت جهانی از برنامه پزشک خانواده بازدید کردند

ایرنا/ هیات کارشناسی از سازمان بهداشت جهانی به همراه هیاتی از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از برنامه پزشک خانواده شهری در مازندران بازدید کردند.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، سرپرستی هیات سازمان بهداشت جهانی را ' هرنان مونتونگرو ' هماهنگ کننده دپارتمان ارائه خدمت و ایمنی این سازمان در ژنو بر عهده داشت.
کارشناسان سازمان بهداشت جهانی در این برنامه ضمن بازدید از پایگاه های مجری پزشک خانواده شهری در شهرستاهای قائمشهر و ساری ، از نزدیک در جریان چگونگی اجرای این طرح در مازندران قرار گرفتند.

طرح پزشک خانواده به صورت پایلوت در استان های مازندران و فارس در حال اجراست.
مونتونگرو در این بازدید با اشاره به نقاط قوت برنامه پزشک خانواده در مازندران ، گفت : برنامه پزشک خانواده به گونه ای در مازندران اجرا شده است که می توان بسته های بهداشتی را برای اجرای کامل آن اضافه کرد.
وی افزود : بسته های خدمات بهداشتی و گسترش کلینیک های تخصصی برای ارجاع بیماران به این مراکز از طریق پایگاه های مجری پزشک خانواده شهری می تواند به ارتقا بهداشت کمک کند.

وی ادامه داد : می توان از طریق طرح های پژوهشی و علمی دانشجویان رضایتمندی مردم را بررسی کرد .
این هیات همچنین در بازدید از بیمارستان ' زارع ' ساری ، از نزدیک با جریان کار در این بیمارستان و رعایت نکات بهداشت و ایمنی در آن آشنا شد.
بیمارستان زارع ساری مهم ترین مرکز سوانح و سوختگی استان مازندران محسوب می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جریان بازدید این هیات با اشاره به اجرای برنامه پزشک خانواده در کشورهای دیگر گفت : اجرای کامل و بدون نقص پزشک خانواده نیاز به زمان دارد.
' قاسم جان بابایی' با اظهار این که اجرای کامل طرح پزشک خانواده سبب ارتقای قابل توجه بهداشت و سلامت جامعه می شود ، افزود : در حال حاضر برخی مواقع برای درمان بیماری های مربوط به سطح یک مثل سرماخوردگی به مراکز ارایه خدمات سطح سه مراجعه می شود که باید با تقویت پزشک خانواده ، این نقص برطرف شود.

وی دسترسی آسان به خدمات سطح سه را از مهم ترین دلایل مردم در مراجعه به متخصص و فوق تخصص در بیماری های سطح یک دانست و گفت : با فعال تر کردن خانه های بهداشت ، بهورزان و سیستم ارجاع می توان این روند معیوب را اصلاح کرد .
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود : با فعال شدن پنج کلینیک ویژه در مازندران، بیماران از طریق سیستم ارجاع می توانند با پرداخت مبلغ کمتری از خدمات این کلینیک های ویژه بهره مند شوند.

جان بابایی با اشاره به اینکه کلینیک های ویژه در استان گسترش می یابند ، بیان کرد : مراکز بهداشتی در پزشک خانواده باید نقش نظارتی داشته باشند و تمام فرایند بهداشتی درمانی مردم از طریق پزشک خانواده آنها انجام شود.
طرح پزشک خانواده شهری از آبان سال 91 در مازندران به اجرا در آمد و بر اساس آمارهای رسمی تاکنون بیش از 85 درصد از شهروندان استان پزشک خانواده خود را انتخاب کردند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارشناسان سازمان بهداشت جهانی از برنامه پزشک خانواده بازدید کردند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X