4گوشه دنیا/ غول پیکر ترین دوست دنیا

4گوشه دنیا/ غول پیکر ترین دوست دنیا

قدس آنلاین/ بروتوس، بچه خرس کوچکی است که رشد کردتا به برج بلندی تبدیل شد که 6 اینچ هم از شکیل اونیل، بسکتبالیست معروف بلندتر است. او نیروی فوق العاده‌ای درفکهایش دارد که برای درهم شکستن یک توپ بولینگ کافی است و بایک دست هم می‌تواند یک انسان را از پا در آورد.
اما هیچ‌یک از این موارد مانع از آن نشد که میان این خرس 400 کیلویی و کیسی اندرسون، طبیعت شناس مشهور دوستی عمیقی برقرار نشود.
اندرسون با تربیت بروتوس از کودکی بر آن بود که رازهای زندگی این حیوانات مرموز را دریابدو برای پرسشهای فراوانی که در باره خرسهای خاکستری مطرح می‌شود، پاسخی مناسب داشته باشد.
بسیاری از مجامع حامی طبیعت، کیسی اندرسون را یکی از بهترین حامیان حیات وحش می‌دانند که با حضور خود در طبیعت و با زیر نظر گرفتن حرکات روزانه خرسهای خاکستری و حتی هم‌غذاشدن با آنها تأثیر بسزایی در حفظ محیط زیست این جانوران داشته است.
کیسی و بروتوس در یک سفر پرحادثه یک ساله در جزیره سنگ زرد به زندگی با 600 خرس خاکستری پرداختند که در میان جاده‌ها، خانه‌ها و کارخانجات مختلف محصور شده بودند.
او در تحقیقات خود بر این نکته تمرکز داشت که آیا تغییرات آب و هوایی می‌تواند منابع تأمین غذای خرسهای خاکستری را تهدید کند. کیسی از دور فنون زندگی خرسها رازیر نظر گرفت و در عین حال رشد بدنی، قدرت و رفتارهای بروتوس را زیر نظر داشت.
کیسی می‌گوید : من در اولین برخورد، مسحور این حیوان شگفت انگیز شدم. هرچقدر که من نکاتی بیشتری را از این حیوانات می‌آموختم، بر آن می‌شدم که افراد بیشتری را از چگونگی زندگی آنها آگاه سازم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «4گوشه دنیا/ غول پیکر ترین دوست دنیا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X